Bir Bulut Olsam Dizi Oyuncuları - Bir Bulut Olsam Karakterleri6 Temmuz 1985 yılında İstanbul'da dünyaya gelen sanatçı Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Birçok dizi ve filmde rol alan Melisa Sözen son olarak Bir bulut olsam dizisinin başrol oyuncularından birisi. Dizide en çok sevilen karakterlerden birisini canlandıran Melisa Sözen performansıyla hayran sayısını artırıyor. Bir bulut olsam dizisinde Narin Bulut'u oynayan güzel sanatçı geçtiğimiz yıllarda Dünyayı Kurtaran Kadın isimli programıyla beğeni kazanmıştı. Melisa Sözen 2007 yılında çekilen Bıçak Sırtı adlı dizi ile birlikte çok geniş bir izleyici kitlesine sahip oldu. Bu dizi ile sevenlerinin sayısı bir hayli artan sanatçı Bir bulut olsam dizisinde başrol oynayacak. Sanat hayatına 2001 yılında Bana şans dile isimli diziyle başlayan güzel oyuncu bu dizide Tuba karakterini oynamıştır. En son olarakta 2007 tarihinde Bıçak Sırtı dizisinde görev aldı.

12 Ekim 1981 senesinde Ankara'da doğdu. Bir bulut olsam dizisinden önce herkesin bildiği ve severek izlediği Karayılan dizisinde rol aldı. O dizide Nizipli'yi oynamıştı. Engin Akyürek'in sanat hayatında adım atması Türkiye'nin Yıldızları yarışmasından sonra başladı. O yarışmada derece elde eden sanatçı böylece film ve dizi dünyasına giriş yaptı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih bölümünden mezun olmuştur. Bir Bulut Olsam dizisinin başrol oyuncularından Engin Akyürek bu dizide Mustafa Bulut rolüyle izleyicinin karşısına çıkıyor.Bir bulut olsam dizisinin tecrübeli oyuncularından Engin Altan Düzyatan 26 Haziran 1979 yılında İzmir doğumlu bir sanatçımız. Tiyatro ve dizi oyunculuğu yapan sanatkarlarımızdan birisi.
Engin Altan Düzyatan 26 Temmuz 1979'da İzmir'de dünyaya geldi. Tiyatro ile lise yıllarında tanıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne girdi. Mezun olduktan sonra İstanbul'a gelerek profesyonel oyunculuk yapmaya başladı.
Engin Altan Düzyatan 2007 ile 2008 yılları arasında Kürklü Merkür ve 2006 yılında Anna Karenina isimli Tiyatro oyunlarında görev yaptı. Ayrıca geçen yıl çekilen Cennet isimli Sinema filminde ve 2005 yılının unutulmaz filmleri Beyza'nın Kadınları ve Kalbin Zamanı adlı filmlerde rol aldı.
Bunların yanı sıra dizi tecrübesiyle ön plan çıkan bir sanatçımız. 1997 yılından beri televizyon dizilerinde rol almaya devam eden Engin Altan son olarak Dantel isimli dizide görev yapmıştı. Şimdide son dizisi Bir bulut olsam

Dantel (2008)
Cesaretin Var Mı Aşka? (2008)
Affedilmeyen (2007)
Sevgili Dünürüm (2007)
Kızlar Yurdu (2006)
Kadın Her Zaman Haklıdır
Azize (2004)
Sil Baştan (2004)
Alacakaranlık (2003)
Mühürlü Güller (2003)
Kampüsistan (2003)
Hürrem Sultan (2003)
Koçum Benim (2002)
Bizim Otel (2001)
Yeditepe İstanbul (2001)
Ruhsar (1997)

Bir bulut olsam dizisi Engin Altan Düzyatan'ın rol aldığı ve almaya devam ettiği en son dizi. Kendisi burada Dr. Serdar Batur rolünde izleyicinin karşısına çıkmakta.Cahit Gök Bir bulut olsam dizisinin Yaşar Bulut
Bir bulut olsam dizisinin Asiyesi 16 Şubat 1982 tarihinde Çanakkale'de doğdu. Bir Bulut Olsam dizisinde rol alan ve Asiye Bulut karakterini canlandıran Aslıhan Gürbüz Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünü bitirdi. Bir Bulut Olsam'dan öncede Goncakaranfil dizisinde görev yapan Aslıhan Gürbüz o dizide de rolüyle karşımızda idi. 2008 yılında sanat hayatına başladı diyebiliriz. Çünkü o yılda ilk televizyon tecrübesini yaşadı. İlk dizisi Goncakaranfil'de rol alan sanatçımız ardından sonraki yıl Bir Bulut Olsam dizisinde rol alıyor. Performansının ve başarısının artarak devam etmesini ve bundan sonraki dizilerde de ekranlarda görmeyi diliyoruz.


Dizinin tecrübeli oyuncularından Sema Keçik, Düriye Bulut karakterini oynuyor. Sanatçımız 1965 doğumlu olup daha önce Yazı Tura isimli dizide rol almıştı. 2003 yapımı dizide Nurten karakterini canlandıran Sema Keçik Bir bulut olsam ile birlikte ikinci dizisinde rol almaya başladı. Düriye Bulut'u kendisi şöyle anlatıyor. "On beş yaşımdan beri Aslan Bulutun karısıyım. Altı doğum yaptım. Dört çocuğum şükür hayatta.Büyük oğlum Mustafadan gayri derdim tasam yoktur. Mustafayı kucağıma verdikleri günden beri onun sıkıntıları ile uğraşırım.Sağ olsunlar sayanımız sevenimiz çoktur. Elimde imkanım neyse fakire fukaraya yardıma yetişmeye çalışırım." Bu satırlarla anlatıyor Sema Keçik rol aldığı karakteri.


Ünal Silver'de Bir bulut olsam dizisinin tecrübeli oyuncularından birisi. Yaşça en büyük sanatçılardan Ünal Silver 16 Temmuz 1948 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Birçok Türk filminde rol aldı. En son olarak Bir bulut olsam dizisinde rol alan sanatçımız bu dizide Aslan Bulut

Alles getürkt! (2002)
Üçe Karşı Truva (2005)
Yalancı Yarim (2006 - Vahi Özkul)
Hokkabaz (2006 - Ayhan)
Mavi Kuş (2006 - Beşir Ağa)
Sessiz Fırtına (2007 - Kör Rıfat)
Selma ve Gölgesi (2007 - Salim)
Bir Bulut Olsam (2009 - Aslan Bulut)


Dizinin senaristi ve oyuncusu. Meral Okay 20 Eylül 1959 tarihinde Ankara'da doğdu. Tecrübeli sanatçı Bir bulut olsam dizisinde görev almadan öncede birçok dizi ve filmde rol aldı. Meral Okay ünlü sanatçı Yaman Okay'ın eşidir. Yaman Okay bilindiği gibi en son Bizimkiler dizisinde oynamış ve o yıllarda hayatını kaybetmiştir. Meral Okay ise İkinci Bahar isimli dizinin Kasap Melahat karakterini canlandıran sanatçımızdır. Aynı zamanda Asmalı Konak dizisinde de rol almıştır. Sanatçımız Ankara'da devlet memurluğu görevini yaparken, İstanbul'a taşınmış ve İstanbulda Günaydın gazetesinde çalışmaya başlamıştır. Dergicilik, yayıncılık, yapımcılık, Sezen Aksu ile sahne çalışmaları yaptı. Aynı zamanda şarkı sözü yazan sanatçı o yıllarda yayınlanan İkinci Bahar dizisiyle tanınmaya başlamıştır. Bu dizide yapımcı kadrosunda yer alan Meral Okay böylece bu işte tecrübe kazanmıştır. Bir Bulut olsam dizisinde İnci Batur rolüyle izleyicinin karşısına çıkıyor.
alıntı

için sahnede bulunuyor. Görev aldığı diziler şöyle: isimli karakterini canlandıran sanatçımız. Kendisi bu karakteri şöyle anlatıyor. "Ben Gazi Çavuş Yaşar Bulut. On yedi gün önce Doğubayazıt kırsalında ilerlerken üç arkadaşımla birlikte mayına bastık ve tek ben kurtuldum. Bacağımın yarısını bıraktım ülkemin toprağında. Beni analığım Düriye büyüttü. Üç kardeşim daha var biri askerde. Yaşar,Yusuf ve Ali. Onlar küçük, okula gidiyorlar." Bu cümleler dökülüyor Yaşar Bulut'un ağzından... izleyicinin ise gözünde çok başarılı bir oyuncu. Cahit Gök zamanında rol aldığı Fırtına dizisinde de başarısı ve yeteneğiyle kendini ıspatlamış bir sanatçı. Bir bulut olsam dizisinin ise en iyi görülen oyuncularından birisi. İzleyicinin sempatisini fazlasıyla kazanmış bu kabiliyetiyle. Fırtına dizisinin Cemal karakterini canlandırdı. 07.10.1981 tarihinde doğan Cahit Gök genç yaşta bu başarısı ile ilerleyen yıllar için sanat dünyasında umut vaadeden isimlerden birisi. karakterini canlandırıyor.