Emekçioğlu Group, 5 ayrı şirketten oluşan bir kuruluş olup; Tuz, Gıda, Kimyasal, Taşımacılık ve Makine üretimi konularında faaliyet göstermektedir.Tuz üretiminde Türkiye ihtiyacının %70 'ini karşılayan lider bir firma konumundadır.

Diğer faaliyet konularında göstermiş olduğu liderlik vasfını; 2002 yılında PAPAĞAN markasını devir alarak, girmiş olduğu paket kuruyemiş sektöründe de devam ettirmeyi planlamaktadır.

PAPAĞAN Kuruyemiş ; Emekçioğlu Group bünyesinde Ar-Ge bölümü ile sektöründe ilklere ve yeniliklere imza atmıştır.
Ayçekirdeği ürünlerinin yanında vermiş olduğu “ÇÖP POŞETİ” uygulamasını dünyada ve ülkemizde bir ilk olarak tüketiciye sunarak, çevreci bir firma olduğunu kanıtlamıştır. Bununla yetinmeyip, tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda ürünlerin bayatlamasını engelleyen “KEEPER” uygulamasını başlatmıştır.

Genç ve dinamik kadrosu ile işine göstermiş olduğu özen ve itinanın karşılığı olarak, dünya çapında satış yapan bir marka olmuştur. Hızla artan talebi karşılamak ve daha kaliteli ürün üretme amacı ile Çorlu’da hizmete giren 40.000m2 açık, 9.500 m2 kapalı alanda Avrupa standartlarına uygun , hijyenik bir ortamda üretimine devam etmektedir.

Emekçioğlu Gıda A.Ş. , PAPAĞAN markası adı altında kaliteli ürün üreticisi ve ilklerin lider firması olduğunu “Tüketici Çevre Ödülü" nü alarak bir daha kanıtlamıştır.