Sakız, yediden yetmişe herkesin vazgeçemediği bir tutku.. Çok uzun zamandan beri insanlar, o küçük paketlerde satılan lezzetin tadına varıyor.

Eski Yunanlılar ile başlayan damla sakızı geleneği, daha sonraki dönemlerde Anadolu'da damla sakızının balmumu ile birlikte çiğnenmesiyle devam etti. Sakız özellikle Osmanlı haremindeki kadınlar tarafından çok sevildi ve haremin sakıza olan ilgisinin zamanla Anadolu'ya dağılmasıyla sakız çiğnemek bir modaya dönüştü. Anadolu'da yaygınlaşan bu sakız geleneği, günümüzde modern tesislerde el değmeden ve tamamen hijyenik olarak üretilen ürünlerle devam etmektedir.

Dünyada sadece Türkiye’de olan “şekersiz sakız kategorisi”nin ülkemizdeki pazar lideri Falım, 1989 yılında damla sakızı aroması ile lanse edildi. Yıllar içerisinde ürün yelpazesini yeni lezzetlerle zenginleştiren Falım, damla sakızı çiğneme keyfini Türk damak tadına uygun bir kıvamda 21. yüzyıla taşımaktadır.

1996 yılında Falım, Zürih Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi'nden "Diş dostu" onayı aldı. Bu belge, Falım’ın dişlere zarar vermeyen bir ürün olduğunu belgelemektedir. Tüketicilerin diş sağlığı konusunda bilinçlenmesi ve beklentilerin değişmesi ile kendini geliştiren Falım, bu amaçla Falım Işıl ürünlerini lanse etti. Falım Işıl, içerdiği karbonat sayesinde yemeklerden sonra dişlerde oluşan tabakayı azaltıp dişleri temizlemeye yardımcı olmaktadır.

Falım, tüketicilerin gözünde yerel değerlere sahip çıkan, eğlenceli ve güvenilir bir marka olarak algılanmaktadır. Türkiye’deki tüm kategoriler ve faaliyet gösteren tüm yerli ve yabancı hizmet ve ürün markaları arasında en fazla tanınan 20 marka arasındadır. Kaliteli ürünlerine ek olarak tüm tüketicilerin severek izlediği eğlenceli reklamları sayesinde Falım, Türkiye’de sakız denilince akla gelen ilk markadır.