Bifa Grubu üretim ve ürün kalitesinin ayrılmaz unsurlar olduğuna inanıp ürün kalitesinde varılan seviyeyi, üretim prosesleri ve denetim mekanizmalarını sürekli geliştirerek dengelemeye önem vermektedir.


Emek kalitesinin ürün ve üretim kalitesindeki etkisinin bilincinde olarak eğitim faaliyetlerine önem verir. Buna ilave olarak çalışanlarına sağladığı sosyal haklar ve adil uygulamalar ile eğitimin verimlilik ve kalite olarak geri dönüşümünü maksimize eder.

Kullanılan hammadde ve ambalaj malzemelerinin üretim verimliliği ve kalitesindeki etkisini çok önemli olduğu için girdilerde maksimum kalite gözetir, uygulanan kabul / ret kriterlerini mevzuat sınırlarının çok ötesinde bir titizlik ve dar töleranslarda tutar.

Üretim hijyeninin yüksek öneminin bilincinde olarak hijyenik uygulamalar ve kontrollere çok önem verir, laboratuvar imkanlarını sürekli güncel ve üst düzeyde tutar.

Her tesis her ürünü çalışabilmeli felsefesine inanır, bunu mümkün olan en üst düzeyde tutarak, tesis doluluklarını maksimize eder. Yatırımların atıl kalma sürelerini bu şekilde minimuma indirerek ülkenin milli servetinin verimli kullanılmasına katkıda bulunur.

Bifa Bisküvi ve Gıda Sanayi A.Ş.