Alıntı TheJalon´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yayla Agro Gıda Sanayi ve Nakliyat A.Ş. 1980 ‘li yıllarda Durukan Ltd olarak kurulmuş bir firmadır.Kurulduğundan bu yana sektörde kalite ve hizmet adına en iyiyi yapma gayretinde olan firmamız sektörle beraber kendi kalite çıtasını da yükselterek sektörde hakkettiği konumunu almıştır. Kurulduğu günden bu güne kadar kaliteye olan hassasiyeti firmamızın ambalajından ürününe çalışanından pazarlama mantığına kadar her kademesinde müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda hareket etmesini sağlamış ve bu ilke firmamızı her geçen gün daha da başarılı kılmıştır. Yurtdışı pazarında da faaliyetlerini sürdüren firmamız bu pazar için ayrı ekip kurarak faaliyetlerini devam ettirmiş ve yurt içi pazarında ise 65 ilde bayilik ağı kurmuş ve 80 vilayette Ulusal mağazalar dahil olmak üzere 20.000 den fazla perakende noktasında ürünlerini satışa sunarak ayrı bir bakış ve pazarlama mantığı çerçevesinde hareket etmiştir.
İsminin bulunduğu her kademede kalite arayan ve uygulayan firmamız Gıda kodeksi , TSE belgeleri gibi sektörde bulunan firmaların haiz olması gereken belgeleri almaya hak kazanmıştır.Bu belgelerin dışında sektöre bakışı hassas olan firma ISO 9000 ve ISO 22000 belgesi gibi belgeleri alarak ülkemizin girmeye çalıştığı Avrupa birliğinin gıda üretim normlarına uygun üretim yapma seviyesini yakaladığını belgelerle tescil ettirmiştir.Bugün Ankara Saraydaki 35.000 m2 kapalı alanlı tesislerinde tamamı aldığı belgelerin normlarına uygun 125.000 ton yıllık üretim kapasitesi bulunan firmamız yeni yatırımlar yapma çalışmalarını sürdürmektedir. Bu tesis paketli bakliyat sektörünün en büyük tesislerinden biri olarak gurur kaynağımız olmuştur. yayla bakliyat prensip anlaşmaları doğrultusunda Trakya bölgesinde zorlu tarım çeltik fabrikası ve Çankırı bölgesinde üçel tarım adına sayın bakanımızın da açılını onurlandırdığı çeltik fabrikalarına alım,ekim desteği vererek ülkemizdeki çeltik üretimi ve çeltik arazisi ıslah çalışmalarına katkılar sağlamaktadır.2008 yılında mersinde 2000 metrekare antrepo açan yayla bakliyat ihracat ve ithalat çalışmalarını burada istihdam ettiği dış ticaret ekibi tarafından yürütmektedir.
Firmamız Saraydaki yeni tesis alanı içinde 4000 m2 lik depo kısmında toz ve küp şeker üretimi yapmaktadır.750 gr, 1000 gr, ikili ve tekli sarma, sargılı ve açık dökme küp şeker ile 1000,2000 ve 5000 gr toz şeker üretim türevlerinden bazılarını oluşturmaktadır.
Yeni gıda ambalaj normları doğrultusunda 500 gr, 1 kg, 2,5 kg, 5 kg ve 10 kg opp ve polietilen ambalajlarda otomatik üretim yapabilen firmamız 25 kg ve 50 kg ambalajlarda da ürün pazarlaması yapmaktadır.10 kg ambalajlı üründe otomatik makine ortamında polietilen kulplu ambalajda körüklü sistemle üretim yaparak sektörde bu türevli üretimde ilk ve tek olmayı bir kez daha başaran firmamız yine 2006 yılı başında 2,5 kg şeffaf kapaklı kalay kullanımlı ve gıda laklı özel karton saklama kabında pirinç, fasulye , mercimek, bulgur ve nohut üretimine başlamış ve bu tarz üretim için ciddi bir makine yatırımı yapmıştır. Karton saklama kablı yeni tarz ambalajlı ürün mayıs 2006 ortalarında piyasaya arz edilmiş ve Türkiye’de ilk ve tek yeni bir paketleme çeşidi olmuştur. Bu ambalaj türevi Türkiye’de TSE altın ambalaj ödülü ve Dünya çapındada kendi kategorisinde “worldstar”Dünya altın ambalaj ödülü almıştır.
Firmamız, bu yeniliklerin dışında paketli bakliyat konusunda yeniliğe açık, çağdaş, kolay kullanımlı ve ekonomik ambalaj yapma çalışmalarını ar-ge ekibi eşliğinde sürdürmektedir.
Tesislerine gelen her bir ürünü kalite, lezzet, kalibre ve nicelik bakımından değerlendiren firmamız bu normlara uyan ürünleri “Yayla” markası ile pazara sunmakta bununla beraber her kesimden ve her bütçeden tüketiciye hitap edebilme adına “Ala Çiftçi “ ve“Yunus” markalarıyla iki ürün daha üretmektedir. Firmamız kapasite ve kalite spektlerinin yüksek seviyesi dolayısıyla ülkemizde faaliyette bulunan bir çok ulusal ve yerel marketlerin özel markalı (Private Label) ürünlerini de yapmakta ve bu konuda da öncülüğünü sürdürmektedir.Bu öncülük 2005, 2006 ve 2007 yılı Bakliyat kategorisi Private label ödülünün firmamıza verilmesiyle tescillenmiştir.
Pazarlamada 4 M kuralı(malı markete değil marketin müşterisine beğendirme) çerçevesinde hareket eden firmamız bayilik ağı sayesinde iyi bir lojistik ağı kurmuş ve kendi lojistik destek altyapısı ile Türkiye’nin her noktasına tüm ürünlerini 2 işgünü içerisinde ulaştırma imkanına sahip ender firmalardan biri olmuştur. Yine pazarlamadaki ilkesi her zaman farklı olmak olan firmamız marka yatırımı adına çeşitli reklam ve tanıtım faaliyetlerinde bulunmaktadır. Bayilik ağı ile altyapı tamamlaması yapan firmamız yakın bir gelecekte ulusal anlamda reklama girme çalışmaları yürütmektedir. Türkiye’de sektöründe bir ilki daha gerçekleştiren firmamız her şeyiyle faal olan yürüyen mutfak şeklinde tadım araçları yaparak bunları ürünlerinin bulunduğu her ile göndermek kaydıyla tadım ve promosyon çalışmaları yapmaktadır.
Modern, Çağdaş Kalkınan ve İhracat yapan bir Türkiye için üzerine düşeni en layıkıyla yapmaya çalışanYayla Agro Gıda Sanayi ve Nakliyat A.Ş. standardı ve kalitesi yüksek ürünleri hijyenlik ortamlarda üreterek müşteri odaklı bir satış ve pazarlama anlayışıyla yurt içi ve yurt dışı pazara sunmaya ; yayla markası ile sektör ve Türkiye’nin Dünyadaki yüz akı ve markası olma yolunda çalışmalarına devam etmektedir.Yup . I read it first time . if it just story .it is very interesting .and if not then think of some thing nice buddy .other wise he is very wrong . But god is gong the right way for you .