Yağlara ameliyatsız çözüm

Fazla yağlarınızdan ameliyatsız kurtulmaya ne dersiniz?Bel, karın, göbek, sırt ve kollarda zor çözülen depo yağları hem kadın hem erkeği rahatsız ediyor.

Anestezi, cerrahi operasyon, iğneden korkup yağ depolarıyla başedemeyenler için geliştirilen Lipo-Cav soruna ameliyatsız çözüm getiriyor.

Belli bölgelerde biriken depo yağları eritmek için pek çok yöntem geliştirildi. Ancak bu yöntemlerin çoğu kişiye acı ve korku veriyordu. Ultrason sistemi kullanılarak soruna çözüm getiren yöntemLipo-cav ameliyata gerek bırakmadan yağları yakıyor. Lipo-cav'ı Apex Tıp Merkezi'nde uygulayan, Medikal Estetik Hekimi Gökalp Müstecaplıoğlu ile konuştuk

Lipo-cav nedir? Nasıl çalışır?

Ultrakavitasyon adı verilen çok yeni bir teknoloji ve çok özel bir ultrason sistemi bu. Kavitasyon sıvı veya yağ dokusuna elastik dalga boyu uygulanmasıyla sürekli büyüyen baloncuklar oluşturur. Belirli boyuta eriştikten sonra şişen bu yağ hücreleri şok dalgaları ile içe doğru patlayarak enerji formuna dönüşerek yok olur.

Hangi amaçlar için uygun?

Yerleşmiş bölgesel yağları parçalayıp eritmek, selülitli bölgeleri yok etmek amacıyla kullanıyoruz.

Obez kişiler için kullanılabilir mi? Yoksa bölgesel incelme için mi daha uygundur?

Bölgesel incelme için ve selülit tedavisi için son derece etkili sonuçlar veriyor. Diyet ve aktivetelerle kilo ve incelme elde etmeye çalışan obez hastalara lipo cav ile uygulama yapılıp bu süreç ciddi hızlandırılabilir.

Uygulamada yaş sınırı var mı?

Hayır.

Dikkat edilmesi gereken unsurlar var mı?

Uygulamadan bir gün önce, uygulama günü ve sonraki gün en az 2 Lt su içilmesi gerekiyor. Eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için bu çok önemli.

Benzer sistemlerden farkı ne?

Şu anda Lipocav'ın benzeri yok.

Liposuction'dan farkı nedir?

Liposuction gibi ameliyat ortamı veya muayenehane ortamında doktor kontrollünde yapılan işlemlerle kıyaslanılacak olunursa non invaziv olarak bulabileceğiniz en kuvvetli sistemdir. Ameliyat ve iğne korkusu olanlar için çok iyi bir alternatiftir. Ayrıca yağ hücrelerini içe doğru patlatarak erittiği için sonuçlar kalıcıdır. Vakum, mezoterapi, karboksiterapiden üstün bir yöntem.

Erkeklere de uygulanabilir mi?

Erkeklere uygulama yapılabilir. Lipo-cav sisteminde erkek, kadın ayrımı yoktur.

Erkeklerde hangi amaçla, bayanlarda hangi amaçla uygulanır?

Erkeklerde amaç bölgesel incelme odaklıyken, bayanlarda bölgesel incelme veya selülit tedavisi olabilir.

Uygulama kaç seans sürüyor?

Ortalama 6-10 seans. Haftada 1 seans. Uygulamalar 20-30 dakika sürer.
haber3