İşte en büyük giyim hataları - En Sık YapıLan Giyim HataLarıBayanlar ! Siz siz olun sakın bu giyim hatalarına düşmeyin !
Sadece tayt giymek

Evet taytlar birkaç sezondur çok moda ama eÇer bacaklarınıza yeterince güvenmiyorsanız asla taytı tek başına giymeyin. Uzun tunikler ve topuklu çizmelerle çok daha çekici görüneceÇiniz kesin!

Yerine göre giyinmemek

Şık bir partiye salaş bir pantolonla bir sokak festivaline gece kıyafetiyle katılamazsınız. Bu en basit görgü kuralıdır. EÇer rahatlıÇınızın ön planda olacaÇı bir aktiviteye katılıyorsanız kıyafetinizi buna göre seçmeye özen gösterin.

Şık da olsa beyaz çizme

Modanın çılgın çocuÇu Galliano bile beyaz; topuklu çizmelerin bir kadını bayaÇılaştırmaktan başka bir işe yaramadıÇını söylüyor. Siz onu dinleyin ve eÇer böyle bir çizmeniz varsa hemen ondan vazgeçmenin yollarını arayın.

Vücutla orantısız aksesuvar kullanmak

Evet kesinlikle çok rahatlar... Özellikle de uzun seyahatler için. Ancak o bile herkese yakışmıyor. EÇer gereÇinden fazla kiloluysanız küçük bir sırt çantası yerine daha büyük omuz çantalarını tercih edin. Böylece fazla kilolarınızı da kamufle edebilirsiniz.

Yaşına göre giyinmemek

EÇer yaşınız 30 ve üzeriyse kamuflaj desenli kıyafetlerinizi hemen gardırobunuzun derinliklerine gömün ya da yeÇeninize verin. Çünkü onlar gerçekten gençler için.

Tek bir aksesuvarla şık olacaÇını sanmak

Şıklık bir bütündür ve bunu asla tek bir aksesuvarla saÇlayamazsınız diyor Vakko'nun tasarımcısı Zac Posen. EÇer her tarafınız dökülüyorsa sadece çok trendy bir çanta veya ayakkabı giyerek kendinizi asla kurtaramazsınız. Tümüyle salaş ve özensiz olmak mı? Bu bile bazen daha iyi!

Her türlü abartı

EÇer kış aylarını karın aylarca erimediÇi bir yerde geçirmiyorsanız asla böyle bir bota ihtiyacınız olmayacak. Özellikle de metropollerde! Havanın her daim deÇiştiÇi bahar aylarında daha makul kıyafetler giyerek komik görünme ihtimalini sıfırlayabilirsiniz.

Tonları tutturamamak

Renk uyumu konusunda takıntılı olabilirsiniz ama eÇer tonları tutturamayacaksınız boşverin gitsin! Hem de bütün modacılar renk uyumunun çok demode olduÇunu söylediÇi bugünlerde!

Kilolu olduÇu halde beyaz pantolon giymek

Dünyanın en riskli kıyafeti beyaz pantolonu giymeden önce eminiz çok düşünüyorsunuz. İşte size biraz daha düşünmenizi saÇlayacak bir fotoÇraf! Pantolonunuz önden gayet şık görünebilir ama ya arkadan?

Vücuduna göre deÇil trendlere göre giyinmek

Bir moda kurbanı gibi görünmek istemiyorsanız kıyafet alışverişi yaparken çok iyi düşünün. Kabinde giydiÇiniz parçaların her birini ayrı ayrı inceleyin vücuduna yakışıp yakışmadıÇına bakın ve öyle satın alın. Popo kısmı taşlanmış jean pantolonlar moda olsa da bunun ancak çok formda birine yakışacaÇını unutmayın.