Bir erkekten ne kadar harika bir kadın olduğunuzu anlamasını beklemeyin. Yapacağınız birkaç numarayla daha ilk görüşmenizde onu kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Erkekler hiç de göründükleri kadar zor değiller. Onlar için karmaşık spor istatistiklerini ezberlemenize video oyunları uzmanı olmanıza veya bir boru üstünde bir striptizci misali hünerlerinizi sergilemenize gerek yok. (Hepimiz sonuncu şıkka ne kadar bayıldıklarını biliyor olsak da!)
Bütün bunların yerine daha kolay ve etkileyici önerilerimize kulak verin.

SORULAR SORUN

Erkeklerin çoğu kadınların kendileri hakkında konuşmaktan çok hoşlandıklarını düşünürler. Hem de her şeyden çok. Eğer onun hayatı kariyer hedefleri ve tuttuğu takım hakkında bir şeyler öğrenmeye çalışırsanız mutlu bir şaşkınlık yaşayabilir.
32 yaşındaki Erdem "Bir kadın benim hakkımda bir şeyler öğrenmeye çalıştığında çok rahatlıyorum. Bu hem benimle ilgilendiğini gösterir hem de onunla konuşmanın ne kadar eğlenceli olacağının işaretlerini taşır" diyor.

BİR SIRRINIZI PAYLAŞIN

Kendiniz hakkında zararsız bir şeyi onunla paylaşmanız aranızda güçlü bir bağ oluşmasını sağlıyor. Ama bu her şeyinizi ona anlatacağınız anlamına gelmesin.
Orhan'ın anlattıklarına göre kız arkadaşı ilk tanıştıklarında ona böceklerden ne kadar korktuğunu anlatmış. "Korkusu o kadar gerçekti ki keşke şu an bir böcek görüp öldürsem ve onun gözünde bir kahraman olsam diye düşündüm" diye anlatıyor.

DÜRÜST OLUN

Utanç verici bazı anlar gerçekten can sıkıcı olabiliyor ama bunun gerçek kimliğinizi ona göstermeniz için bir fırsat olduğunu düşünebilirsiniz. Komik özelliklerinizle dalga geçin.
25 yaşındaki Nazım "Bir kızla ilk buluşmamızda buzun üstünde kayıp çok fena bir şekilde düşmüştü. İyi olduğundan emin olduktan sonra 'İyi ki buz pateni yapmaya gitmemişiz demişti. Bayılmıştım!" diye başından geçen komik bir olayı anlatıyor.

İKİNCİ BULUŞMANIN SİNYALLERİNİ VERİN

27 yaşındaki Ege "Bir kadının direkt olarak ikinci buluşmadan bahsetmesine bayılıyorum ve her zaman bu öneriye atlıyorum" diye itiraf ediyor. Yapmanız gereken şey çok kolay. Diğer bir yandan ısrarcı gözükmediğinizden emin olmanız gerekiyor.
Başka bir sorun ise erkeklerin ince bir zekaya sahip olmaması. Bu yüzden mesajınızı direkt bir şekilde vermelisiniz. Örneğin "O filmi görmeyi çok istiyorum ama tüm arkadaşlarım izlemiş" cümlesinden doğru anlamı çıkaramayabileceğini unutmayın.

ERKEKLER KONUŞUYOR

Bir kıza yaptığım ilk sınav...

Arkadaşlarımın önünde nasıl davrandığını izlerim. Kendi gibi olmasını ve onlarla birlikteyken bana ne kadar değer verdiğini belli etmesini isterim. Yağmur 22

İlk öpüşme çok önemli. Rol mu yapıyor kendini çok fazla mı kaptırıyor yoksa çok mu tutucu bunlara bakarım. Bir kadının öpüşmeyi basit bir şeymiş gibi göstermesinden hiç hoşlanmıyorum. Derin 27

Örneğin onu yürüyüşe çağırabilirim. Bu fikirden hoşlanmaması benim için işarettir. Sadece benimle zaman geçirme düşüncesi bile onu mutlu edebilmeli. Burç 25

Evlilik öncesi ¤¤¤¤e inanmadığımı söylerim ve sonra tepkisini izlerim. Buna vereceği tepki ilişkimize ne gözle baktığını ortaya çıkaracaktır. Armağan 26

Görüştüğüm bir kıza başkasıyla da görüştüğümü söylediğimde ciddi bir ilişki yaşamak istediğini söylemişti. İşte o zaman onun basit bir kız olmadığını anlamıştım. Emre 30