1. Seninle ilgili değiştirmek isteyeceğim hiçbir şey yok:


Böyle bir cümle elbette büyüleyicidir; fakat gerçekte buna kim inanır ki? Dürüst olun: Birlikte olduğunuz kadının değiştirmek isteyeceği bazı alışkanlıklara, huylara sahip olduğunuzu siz de kabul edeceksiniz. Eğer hâlâ cicim aylarındaysanız, durum elbette böyle olmayabilir. Fakat birkaç ay sabredin: Sizi mükemmel bulma sevdasından nasıl olsa vazgeçecektir.

2. Arkadaşlarınla vakit geçirmeye bayılıyorum:

Arkadaşlarınız ne kadar kusursuz olursa olsun, sevgiliniz onlarla her an birlikte olmayı hiçbir şekilde tercih etmez. Bu küçük yalanı ilişkinizin başlarında size söylemiş olabilir; ama bu beyanatın uzun süreli olmasını beklemeyin.

3. Evini toparlamak benim açımdan hiç sorun değil:

İşte bu da, kadınların bir ilişkinin ilk zamanlarında çok sık söylediği bir yalandır. Kirli tabaklarınızı yıkamaktan, etrafa saçılmış çamaşırlarla ilgilenmekten büyük zevk aldığını söyleyecektir. Bu durum, elbette zamanla değişecektir.

4. Aileni çok seviyorum:

Eğer şanslıysanız, sevgiliniz bu konuda yalan söylemiyor olabilir. Fakat eğer onları alttan alta küçük görüyorsa, bu yalana başvurması kaçınılmazdır. Eğer gerçeği keşfetmek istiyorsanız, ailenizden birileri yakınınızdayken sevgilinizin tepkilerini dikkatle inceleyin.

5. Sporla aram çok iyidir:

İşte başka bir ilk buluşma yalanı. İlişkinin başında, cumartesi akşamlarını futbol izlemekle geçirmekten büyük zevk duyduğunu söyleyebilir. Fakat son derece ender bulunan gerçek spor tutkunu kadınlardan birine rastlayacak kadar şanslı değilseniz, siz televizyonun başına her kurulduğunuzda yükselmeye başlayacak itirazlara hazırlıklı olun.

6. Eğer kilolu göründüğümü söylersen bozulmam:

Şayet hayatınızı bir kayanın altında geçirmediyseniz, bu cümlenin bir tuzak olduğunu ilk bakışta zaten kolayca fark edersiniz. Böyle bir cümlenin ardından ne söylerseniz söyleyin, sevgiliniz mutlaka öfkelenecektir. Dolayısıyla, bu durumda yapılacak en doğru şey, 'fırtına' geçene dek sessizliğinizi korumaktır.

7. Haklısın:

Tartışmalarınız çoğu kez sevgilinizin size haklı olduğunuzu söylemesiyle mi sona eriyor? Böyle söylediğinde ona sahiden inanıyor musunuz yoksa? Aslına bakacak olursanız, kadınların çoğu bu cümleyi, "haklı olduğumu nasıl olsa anlayacaktır" düşüncesiyle, erkekleri susturmak için kullanır.

8. Başka kadınlara bakman bakman beni rahatsız etmiyor:

Sevgiliniz bunu 'cool' ve açık görüşlü olduğunu kanıtlamak için söylemiş olsa bile, gözünüz başka kadınlara takıldığında çıldırıyor olması kuvvetle muhtemeldir.Eğer hiç beklemediğiniz bir anda suratınızın ortasına bir yumruk yemek istemiyorsanız, dikkatli olun.

9. Ne kadar paran olduğu umurumda değil:

Kadınların çoğunun erkeklerin cüzdanındaki şişkinliğe önem verdiği doğru değildir ; ama böyle kadınların sayısı yine de bir hayli fazladır. Kadınların çoğunun derdi 'kel, göbekli, yaşlı fabrikatör' bulmak değildir elbette; sadece, birlikte oldukları erkeğin ileride güzel bir aile kurmaya yetecek paraya sahip olduklarından emin olmak isterler.

10. Üzülme tatlım, bu herkesin başına gelir:

Tüm erkekler hayatlarının bir döneminde erken boşalma sorunuyla karşı karşıya kalmıştır ve kadınlar da bunun hiç şüphesiz farkındadır. Bu cümle, kadınların erkeklere cinselliğe dair söylediği yalanlardan sadece biridir. Ama ne olursa olsun, onun bu konuda söyleyeceklerini kafanıza fazla takmayın. Ne de olsa, o sizinle birlikte olmayı tercih ediyordur.