Eski sevgilinizle yeniden bir araya gelmek istiyorsanız bu önerilere kulak verin.

İlişki uzmanları dahil kimse eski sevgilinizle barışmanızı önermez. Fakat konu aşk olduğunda 'bilimsel' öğretileri çok da dinlememek gerekiyor. Onun sizin için tek ve benzersiz olduğunu düşünüyorsanız geç kalmadan harekete geçin!
Gurur mu? Unutun gitsin!

Evet, çok doğru aşkta gurur olmaz! Barışmak için karşınızdaki kişiyi ilk arayan olmaktan hatta özür dilemekten asla çekinmeyin. Bu sizi küçültmez. Unutmayın, ilk adımı sizin atmanız size artı bir puan kazandıracak ve bundan sonrası çorap söküğü gibi gelişecek!Sorunlardan kaçmayın, konuşun!

Sustuklarımız aslında korktuklarımızdır, konuşmaktan karşınızdaki kişiye içinizi dökmekten, dertleşmekten asla çekinmeyin. Sizi tartışmaya sürükleyen sorun neyse onu karşılıklı olarak konuşun ve bir çözüme ulaştırın. Karşınızdaki kişiyi suçlamayın, bu durum her şeyin bir anda yerle bir olmasına neden olabilir.


Hiç empati kurdunuz mu?

Özellikle ilişkilerde empati kurmak; kendini karşındakinin yerine koyup düşünmek şart. Olaylara hep kendi açınızdan bakmaktan vazgeçin. Barışmak için her yolu deneyip başarılı olamadıysanız empati yeteneğinizi kullanın.Gülümsemediğinizin farkında mısınız?

Gülümsemek... Küçük bir ayrıntı gibi görünse de aslında ilişkinizi yeniden alevlendirecek bir kıvılcım gibidir. Gülümsemekten ve bunu ona yansıtmaktan çekinmeyin. İlişkinizin tekrar yoluna girmesi ve onu tekrar kazanmak için bu şart!

Susmak bazen iyidir!

İlişkileri bitirme noktasına getiren şiddetli iletişimsizlikten bir an önce kurtulmaya çalışın. Söz konusu onu tekrar kazanmaksa susun ve sadece onu dinleyin. Söylediklerini önemseyin çünkü ilişkinizi kurtaracak şifreler o sözcüklerde gizli!