+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu
Like Tree20Likes

İlişkiniz için göze almanız gereken 5 risk

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Hanımların Yeri Forumunda Bulunan  İlişkiniz için göze almanız gereken 5 risk Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Yönetici Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2008
  Mesajlar
  9.632
  Blog Yazıları
  73
  Tecrübe Puanı
  107375024

  ;;) İlişkiniz için göze almanız gereken 5 risk

  Bu önerilerle sağlam bir bağ oluşturabilir ve ilişkinizin monotonlaşmasını önleyebilirsiniz.


  Sık sık aramayı bırakın..


  Biz kadınlar başımıza gelen en küçük şeyi anlatmak için bile çabucak telefona sarılırız. Doğal olarak aynı şeyi kendimizi rahat hissettiğimiz bir erkekle de paylaşmak istememiz kaçınılmazdır. Ancak bazı durumlarda geri adım atmanız hatta deyim yerindeyse ortadan kaybolmanız gerekebilir.

  'Zeki Çiftlerin Bildikleri' (What Smart Couples Know) isimli kitabın yazarı ve psikoterapist Patricia Covalt kız arkadaşlarınızı sık sık aramanın ilişkilerinizi kuvvetlendireceğini ancak aynı uygulamanın sevgilinizin sizden soğumasına sebep olabileceğini belirtiyor. Erkekler telefonu sadece bilgi paylaşımı için kullanırlar. Onu yalnızca hatırını sormak için arayıp gün içinde yaptıklarınızı detaylandırarak anlatmak sizin için bir ilişkinin tek şartı olsa da aynı şey sevgiliniz için geçerli olmayabilir. Bir erkek sık sık arayan bir kadının kendisine muhtaç olduğunu düşünebilir. Aslında bunun tek sebebi erkek ve kadın beyni arasındaki algılama farkıdır.

  Gerçekten de sevgilinizi olur olmaz sebeplerle günde birkaç kez aramanızın arkasında bir nebze de olsa ihtiyaç duygusu yatabilir. Kadınlar genellikle erkek arkadaşlarından haber alamadıkları zaman endişelenirler ve bu nedenle sık sık telefon açarak ya da mesaj atarak ilişkilerinin yolunda gittiğinden emin olmak isterler.

  Aslında dişinizi biraz sıkıp telefonu her aklınıza geldiğinde elinize almasanız ilişkiniz için çok yararlı bir iş yapmış olabilirsiniz. Emin olun erkek arkadaşınız sizden bir süre haber alamayınca ne yaptığınızı merak etmeye başlayacak. Sizi aradığında ise aranızda geçen diyaloğa çok daha fazla ilgi ve heyecan duyduğunu hissedeceksiniz. Bu şekilde ilişkinizi güçlendirdiğinizi ve kısa zamanda dengelerin istediğiniz yönde değiştiğini görebileceksiniz.

  Onun her fikrine katılmayın..  Tabii ki sevgilinizin söylediği her şeye karşı çıkın demek istemiyoruz. Ancak gerçekten herhangi bir konuda içiniz rahat değilse düşündüklerinizi söylemekten çekinmeyin. Bu daha sağlıklı bir ilişki kurmanızı sağlayacaktır.
  Aynı fikirde olmamanın sağlam bir beraberlik getirmeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz. Aslında bunun tam tersi geçerlidir. Savunduğunuz fikirleri açıkça dile getirmeniz; her şeye evet diyen bir kadın olmadığınızı göstereceğinden size saygı duyacak ve onun gözündeki değeriniz artacaktır.

  Oikle erkeklerin sözel yolla iletişim kurmayı tercih ettiklerini ve onlara meydan okuyan kadınlara bayıldıklarını belirtiyor. Kendisiyle aşık atan ve rekabetçi yönlerini ortaya koyan kadınlara saygı duyan bir erkekle ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kendisini aptal gibi hissettirmemenizdir. Aynı fikirde olmadığınız herhangi bir konuda tartışırken kendi düşüncelerinizi açıkladıktan sonra görüşlerini dile getirmesi için ona da fırsat tanıyın. Bu yalnızca sizin çekiciliğinizi artırmakla kalmaz aynı zamanda birbirinize daha derin ve içten bir şekilde yakınlaşmanızı sağlar.


  Onu ilişkinizde yaşadığınız sorunlarla yüzleştirin..  "Konuşmamız gerek" cümlesi erkeklerin en çok çekindikleri ve duymak istemedikleri şeydir. Bu nedenle kadınlar bazen kırıldıkları noktaları erkek arkadaşlarına söylememenin daha iyi bir strateji olduğunu düşünürler. Her şey iyi giderken ortalığı bulandırmanın saçma olduğunu düşünseler de gerçekte uzun vadede sessiz kalmak ilişkiyi çıkmaza sokabilir. Dile getirmediğiniz küçük sıkıntılar üst üste binerek daha büyük sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Beklenmedik bir anda patlamanızın problemleri çözmesini beklemeyin. Bugüne kadar ona açılmadığınız için bu agresif tavrınızı garipseyebilir. Yıldönümüz için program yapmayı unuttuysa sakin bir tavırla "Bu aralar çok yoğunum yıldönümü planımızla ilgili yardımına ihtiyacım olabilir" diyebilirsiniz.
  'Orijinal Kalp' (The Authentic Heart) isimli kitabın yazarı ve psikoterapist John Amodeo erkeklerin netliğe ihtiyaç duyduğunu kız arkadaşlarını memnun etmek istediklerini ancak zaman zaman bunu nasıl yapacaklarından emin olmadıklarını belirtiyor. Bu nedenle imalı tavırlar takınmak yerine ne yapması gerektiğini açık açık anlatırsanız elinden geleni yapacaktır.
  Kendi programınızı yapın ve erkek arkadaşınızı davet etmeyin..


  Aslında buradaki fikir oldukça basit; birbirinizi sevdiğiniz için birlikte çok zaman geçirmenin çok normal ve harika olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bu teoride harika gibi görünse de gerçekte tüm boş zamanlarınızı birbirinize ayırmanız ilişkinize zarar verebilir.

  Oikle'a göre sürekli beraber olduğunuzda konuşacak konular azalır ve ne yazık ki bir müddet sonra birbirinizden sıkılabilirsiniz. Kısacası alışkanlık duygusu başta iki tarafa harika gelse de işler kısa zamanda tatsız bir hal alabilir. Bunun ötesinde erkekler özel bir dünyası olan kadınlara karşı daha fazla ilgi duyarlar. Amodeo'ya göre bir erkek kendini kadının hayatındaki en önemli şey görüyorsa omuzlarına büyük bir yük binmiş gibi hisseder. Bu da panikleyip ilişkiden uzaklaşmasına sebep olabilir. Ancak farklı ilgi alanları ve kendi başlarına yapabildikleri aktivitelere sahip olan kadınlar erkeklere daha dinamik ve heyecan verici gelir. Bu da kız arkadaşlarına olan ilgilerinin yoğunlaşmasını sağlar.


  Haftanın en az birkaç günü kendi planlarınızı yapın ve ona sizinle birlikte gelme seçeneğini de sunmayın. Aksi takdirde onsuz eğlenemediğinizi düşünebilir. Kendinize ait bir hayatınız olduğunda sevgiliniz sizi daha çok takdir eder. Güzel zaman geçirmek için ona muhtaç bir imaj vermektense planlarınıza rağmen onunla zaman geçirdiğinizi göstererek ilişkinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz.


  Ona sevgi gösterin..


  Günümüzün ilişki mantığına göre birine aşık olsanız da duygularınızı fazla göstermemeniz gerekir. Böylelikle ilişki yürümediği takdirde en azından kendinizi budala gibi hissetmezsiniz. Covalt bazı kadınların reddedilme korkusu yüzünden karşılarındaki erkeğe açılmaktan çekindiklerini söylüyor. Ancak bu mantıkla duygularınızı saklamanız bir süre sonra geri tepebilir.


  Ayrıca gerçek duygularınızı saklamak erkek arkadaşınızın onunla ilgilenmediğinizi düşünmesine sebep olabilir. Unutmayın ki erkekler de aynı kadınlar gibi ilişkide üzerlerine düşülmesini isteyebilirler. Tabii bunu yaparken dengeleri gözetmeniz gerekiyor. İlişkinizde gerçek duygularınızı ortaya koyma biçiminiz çok önemlidir. Ancak kendisini özel hissettirecek kelimeler duymak için ölse de ona çok fazla açılmanız panik olmasına neden olabilir.

  Örneğin dışarı çıktığınız bir akşam ona "Seninle çok eğleniyorum" deyip orada bırakın. Ayrıldıktan sonra ne kadar harika zaman geçirdiğinize dair dört farklı mesaj atmanıza gerek yok. Onunla beraberken özel bir şey hissediyorsanız bunu söylemekten çekinmeyin. Duyduğunuz heyecanı belli ölçüde göstermeniz size karşı olan hislerini kuvvetlendirecektir.

  Bazı riskler alınmaya değmez. Örneğin;  Ona ait olan her şeyin size de ait olduğu gibi eski moda kuralları unutun. Anlayacağınız onun e-posta veya Facebook hesabına girmeniz pek doğru bir davranış değil.

  Sadakatini test etmeyin. Annesi sizden hoşlanmıyorsa onu ikiniz arasında bir seçim yapmaya zorlamayın.
  Onu arkadaşlarınızla tanıştırırken sakın "Gelecekteki kocam" ifadesini kullanmayın.

  Cosmopolitan

 2. #2
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  Tanımlı Ce: İlişkiniz için göze almanız gereken 5 risk  Bu ilişki en baştan yanlış, ben söylim..

  Paylaşım için teşekkürler..

 3. #3
  Yönetici Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya Baktabul'un Çılgını Kubya - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2008
  Mesajlar
  9.632
  Blog Yazıları
  73
  Tecrübe Puanı
  107375024

  Tanımlı Ce: İlişkiniz için göze almanız gereken 5 risk

  neden Lale 'm

 4. #4
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  Tanımlı Ce: İlişkiniz için göze almanız gereken 5 risk

  Hiç yakışmamışlar birbirlerine.. İnsan ilk bakış da bi elektrik alır ya çift uyumu hususun da.. Ben o elektriği alamadım..

  Kubya likes this.

 5. #5
  VIP Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia Baktabul'un Çılgını Odysseia - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2012
  Mesajlar
  4.030
  Blog Yazıları
  82
  Tecrübe Puanı
  107374563

  Tanımlı Ce: İlişkiniz için göze almanız gereken 5 risk

  Şu gelecekteki kocam ifadesi vardır ya hayatta en nefret ettiğim şey. Çevremde de görüyorum. Artık her şey basitleşmiş
  KARLALESİ likes this.

+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Bu sezon almanız gereken pastel ojeler
  By Kubya in forum Makyajın Püf Noktaları
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 06-02-2012, 22:59
 2. Bu yaz dikkate almanız gereken 12 saç rengi
  By Kubya in forum Saç Bakımı
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-14-2012, 13:21
 3. Obezite Alzheimer için de risk
  By elma in forum Sağlıklı Yaşam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-09-2008, 09:22
 4. Küresel ısınma böbrekler için de risk
  By elma in forum Sağlıklı Yaşam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-09-2008, 08:54
 5. Risk Neleri Göze Almaktır?
  By GönüL in forum Resim Bölümü
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 11-29-2007, 18:37

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375