+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

ayakkabı ve terlik modası hakkında herşey

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Hanımların Yeri Forumunda Bulunan  ayakkabı ve terlik modası hakkında herşey Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Baktabulkolik bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Mesajlar
  2.171
  Tecrübe Puanı
  2335007

  Tanımlı ayakkabı ve terlik modası hakkında herşey

  AYAKKABI

  Ayakkabı ve terlik hakkında herşey..


  AYAKKABI SEÇİMİ
  Topukta esas, kıyafetin etek uzunluğudur. Diz ve diz altı hizasındaki bir etek uzunluğuyla 7 cm.den uzun bir topuk giyilebilir. Mini bir etekle daha alçak topuk kullanmak gerekir. Şişmansanız, vücudunuzla oransızlık yaratmamak için yüksek topuktan kaçının, orta boy topuk idealdir.
  Kısa boyluysanız, yüksek ve ince topuk vücudunuzda dengesizlik yaratır, eğri ve kambur bir görünüm verir. 5-6 cm.lik bir yükseklik yeterlidir.
  Uzun boyluysanız, yine de çok düz ayakkabılar seçmeyin. Az da olsa biraz topuk siluetinize çekicilik katacaktır.  SAĞLIKLI AYAKKABI SEÇİMİ
  Ayakkabı ayağa iyi oturmalı ve rahat giyilmelidir.Spor ayakkabı en iyisidir.
  Çoraplar yumuşak ve teri emen özellikte olmalıdır.
  Ayak tırnakları kısa kesilmelidir.
  Özellikle yürüyüş için satılan ayakkabıları almak zorunda değilsiniz. Yürüyüş için yeni bir çift ayakkabı alırken şu temel özellikleri arayın:
  -Önü esnek ,
  -Yumuşak taban,
  -Darbe emici iyi yastıklanmış taban,
  -Sağlamlığı artıran topukluk olmalıdır.

  Yüksek Topuklu Ayakkabının Zararları
  1) Yüksek topuklu ve gösterişli ayakkabıların, ayak sağlığını bozduğunu belirten uzmanlar, "yanlış ayakkabı seçmeyin" uyarısında bulunuyor.


  Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Metin Türkmen,"Bilinçli ayakkabı seçimi ile oluşabilecek bazı sağlık sorunlarını engellemek mümkün. Dikkat etmeniz gereken ayağınızın şekline uygun ayakkabılar seçmektir" dedi.
  İnsan vücudunda en büyük yükü ayakların çektiğini, yürürken, koşarken ayağa binen yükün iki, üç katına çıktığını belirten Prof. Metin Türkmen, "Giyilen ayakkabıda bir problem varsa, ayağa yüklenen bu basınç, çok daha fazla rahatsızlık veriyor. Aslında ayakkabı, ayağı yerden gelen darbelere ve bu yüke karşı korumak için icat edilen bir ürün. Günümüzde ise o kadar çok gösteriş amaçlı kullanılıyor ki ayak sağlığı bozuluyor" dedi.

  "Ayakkabının gösteriş unsuru olarak kullanılması eskiye dayanıyor" diyen Prof. Dr. Metin Türkmen, ayakkabılarla ilgili ilginç bilgiler veriyor:
  "Bir ara ayakkabıların burunları, asaletin göstergesi olarak kullanılmış ve o kadar uzatılmış ki, bu uzun burunları kullanabilmek için özel bağcıklarla dize asmak gerekmiştir. O günden bugüne özellikle kadın ayakkabılarında, ayak sağlığı için sakıncalı modeller kullanılmaktadır. Bunun sonucunda nasırdan tırnak batmasına kadar birçok problem kadınlarda görülmektedir"

  Prof. Dr. Metin Türkmen, "Gün içinde devamlı yürüyerek çalışan ve saatte 6 kilometre hızla yürüyen bir insan, gün boyunca toplam bin ton yük basmaktadır. Attığı adımların sayısını da düşünürsek, ayağın ne kadar yük altında, ne kadar çok şekil değiştirdiğini kolaylıkla tahmin edebiliriz. Uzunluğu değişir, tabanının eni-boyu değişir, uzun ve enine kavisleri değişir, esner bükülür, tekrar doğrulur. İşte bütün bu işleri yaparken onu içine hapsettiğimiz ayakkabı, eğer bu işleri yapmasına katkı sağlamıyor, aksine engel oluyor ise, işte o zaman sorun başlıyor demektir" şeklinde konuştu.  "ERKEK AYAKKABILARI DAHA SAĞLIKLI"
  Ayak sağlığı yönünden kadınların çok daha fazla sıkıntı yaşadığını anlatan Prof. Dr. Metin Türkmen, "Zenne' modeli denilen bayan ayakkabılarında, bilekteki kilit sistemi kaldırıldığı için, ayakkabıyı ayakta tutabilmek zorlaşmış ve kilit sistemi ayakkabının önüne kaydırılmış ve rahatça hareket etmesi gereken parmakların olduğu alana getirilmiştir. Böylece ayaktaki normal yük dağılımı engellenmiş, parmaklar hem sıkıştırılmış hem fonksiyonları engellenmiştir. Ayrıca dizin duruşu da bozulmuş ve uzun vadede o bölgelerde de şikayetlere zemin hazırlanmıştır. Ayak sağlığı için en faydalı ayakkabı ise erkek modelleri. Erkek ayakkabılarındaki topuk haznesi olması ile ayağın topuk-bilek kısmı tespit ediliyor. Bu da ayak sağlığını olumlu etkiliyor" dedi.

  Türkmen'e göre, ayak ile ayakkabı arasında uyumsuzluk yaşanması halinde, bazı şikayetler ortaya çıkıyor, hem de mevcut bazı durumlar ilerliyor. Prof. Dr. Türkmen, görülen problem konusunda şunları söylüyor:

  "Nasır, çekiç parmak deformitesi ve tırnak batması sadece ayakkabının şekli ile ilgili olarak ortaya çıkar. 'Halluks valgus' denilen ve baş parmağın dışa doğru anormal derecede açılanması ile karakterize hastalıkta da, dar ayakkabı modelleri ile hızlı bir ilerleyiş görülür"

  2 ) İnce ve topuklu ayakkabı ayak ağrısı yapıyor  Gün boyu vücudun bütün ağırlığını taşıyan ayaklar, doğru ayakkabı giyilmediği için büyük zarar görüyor.

  Özellikle son dönemlerde moda olan ince ve topuklu ayakkabılar kadınların ayaklarında şekil bozukluğu başta olmak üzere çeşitli rahatsızlıklara sebep oluyor.

  Ayak ağrısı çeken beş kişiden dördünün kadın olduğunu kaydeden Ortopedist Doktor Umur Aydoğan, topuklu ayakkabıların mümkün olduğunca geniş tabanlı olması gerektiğini ifade etti.

  Doktor Aydoğan, “Her adımda vücut ağırlığımızın yüzde ellisi ayağımızın ön tarafına, yüzde ellisi de topuğumuza yüklenir. Ayakkabının topuğu ne kadar yüksek olursa ayağın önündeki yük de buna bağlı olarak artar.” diye konuştu. Özellikle topuklu ayakkabı giyiminin uzun vadede ciddi problemler oluşturacağına değinen Umur Aydoğan, uygun olmayan ayakkabı kullanımı nedeniyle tarak kemiğine uygulanan yüksek basıncın ağrılara ve nasırlara sebep olduğunu vurguladı. Türk halkında büyük çaplı ortopedik deformasyon görüldüğünü kaydeden Aydoğan’a göre en sık karşılaşılan problem parmaklarda şekil bozukluğu. Özellikle sivri burunlu ayakkabılarda parmakların üst üste binmesine ve doğal duruşunun bozulmasına yol açıyor. Birçok insanın gerçek ayak numarasını bilmediğini öne süren ortopedi uzmanı, doğru ölçünün ayağın üç farklı yerinden ölçülmesiyle mümkün olduğunu söyledi. Ayağın en uzun parmağa göre, tarak kısmına ve iç kavis uzunluğuna göre ölçülmesi gerektiğini ifade etti.

  Ayakkabı seçimi

  Topukta esas, kıyafetin etek uzunluğudur. Diz ve diz altı hizasındaki bir etek uzunluğuyla 7 cm.den uzun bir topuk giyilebilir. Mini bir etekle daha alçak topuk kullanmak gerekir.
  Şişmansanız, vücudunuzla oransızlık yaratmamak için yüksek topuktan kaçının, orta boy topuk idealdir.
  Kısa boyluysanız, yüksek ve ince topuk vücudunuzda dengesizlik yaratır, eğri ve kambur bir görünüm verir. 5-6 cm.lik bir yükseklik yeterlidir.
  Uzun boyluysanız, yine de çok düz ayakkabılar seçmeyin. Az da olsa biraz topuk siluetinize çekicilik katacaktır.

  Şıklık ayakta başlar
  Yazın bu en sıcak günlerinde ayaklarınızı özgür bırakmak en iyisi olacak. Bu sene ayakkabılar incecik bantlarıyla hem püfür püfür, hem de son derece şıklar. Mağazalar indirime de başlamışken, bir kaç çift almakta fayda var. Çünkü seneye de aynı stil ayakkabılar olacak
  Ayakkabı markalarının 2001 yaz koleksiyonlarını iki grupta toplamak mümkün. Gündüz kullanımına uygun modeller ve sıcak yaz akşamlarına özel şık tasarımlar. Gündüz grubunda, rahatlığı ön plana çıkaran ayakkabı, terlik ve sandaletler yer alırken; gece grubunda seksi, feminen ve çarpıcı modeller bulunuyor
  Mavi, sarı, kırmızı, turuncu ve siyah renklerdeki spor ayakkabılar rahatlığı açısından en çok tercih edilen ayakkabı modelleri arasında. Kırmızı - bej, siyah - beyaz, oranj - mavi ikili renk kombinasyonları ile vitrinleri süsleyen sneaker'lar ise sezonun diğer hitlerinden. Düz tabanlı ve ince bantlı ayakkabı modelleri ayakların rahat bir nefes almasını sağlarken, rengârenk parmak arası terlikler sezona damgasını vuruyor. Özel geceler için ideal olan çiçekli, boncuklu ve payetlerle süslenmiş ayakkabı çeşitleri ise kadın cazibesini vurguluyor. Sezonun ayakkabı ve terlik modellerinde sivri burun ve sivri topuk kalıplar dikkat çekiyor. Bu yıl tekstilden dekorasyona ağırlığını hissettiren altın ve gümüş renkleri ayaklarda da kendini gösteriyor. Giysilerinde bu renkleri tercih edenler, ayakkabı bulmakta sorun yaşamıyor bu yaz.

  Derimod
  Derimod 2001 yaz koleksiyonunda gündüz ve geceye özel, birbirinden şık modeller yer alıyor. Kullanım kolaylığı ve rahatlığı açısından sezonun gözdesi olan sneaker’lar, sadece gençlerden değil, her yaşta bayanlardan büyük ilgi görüyor. Daha çok kırmızı ağırlıklı olan Derimod sneaker koleksiyonunda elma yeşili, orange, turkuaz ve cemal renklerde modeller de bulunuyor. Koleksiyondaki transparan sandelet ve terlikler, yazlık yerler ve plajlar için oldukça kullanışlı. Çiçek, boncuk ve payetlerle süslenmiş, sivri burun, sivri topuklu ayakkabı ve terlik modelleri her zaman şıklıktan yana olan bayanlara göre. El işlemesi, parlak ip ve boncuklarla süslenmiş terlikler ise etnik tarzdan hoşlananlara hitap ediyor. Küt topuk, simli, boncuklu ve metal aksesuarlı, bilekten bağlı santaletler de sezonun olmazsa olmazlarından. Derimod'un indirimi yüzde 30 ile 50 arasında değişiyor. Nakit ödemelerde artı yüzde 10'luk indirimin uygulandığı Derimod'ta Taksit Cart sahipleri 3 taksit imkânından yararlanıyor.

  Nine West
  Nine West, yaz koleksiyonu ile dişiliği ön plana çıkarıyor. Detaylarla dolu olan koleksiyonda, renkli ruganlar, desenli tabanlar ve çarpıcı deriler dikkat çekiyor. Sivri burunlu, ince topuklu ve pastel renklerdeki ayakkabılar olabildiğince kadınsı. Bu yıl her alanda ağırlığını hissettiren metalik, bakır ve altın renkler, Nine West'in ayakkabı ve çantalarında da fark ediliyor. Koleksiyonda, 40'lı yılların 'Retro' akımını yansıtan kalın topuklu, platformlu ve burnu açık modellerin yanı sıra el işlemeli çantalar da bulunuyor. 'Western' tarzındaki devekuşu derisi çanta ve ayakkabılarda ise mor, bordo ve naturel renkler hakim. Nine West de şu günlerde indirimde. Yüzde 40'lara varan Nine West indiriminde nakit ödemede artı yüzde 10 indirim uygulanıyor.

  Divarese
  Divarese yaz koleksiyonu geniş ürün yelpazesiyle yazın tüm renklerini ayaklarınıza taşıyor. Bu yaz adımlarını "rengârenk" atmak isteyenlere sayısız seçenekler sunan Divarese'in plaj terlikleri en çarpıcı modeller arasında yer alıyor. Koleksiyonda siyah, bej ve kahve gibi klasik renklerin yanı sıra mavi, yeşil, sarı, pembe ve eflatun gibi uçuk renkler de kullanılmış. Kırmızı ve fuşya renklerdeki ayakkabılar seksi ve çarpıcı; metal rengi, sivri burun ve straslı ayakkabı modelleri ile terlik çeşitleri ise özel geceler için ideal. Divarese'in indirim oranı yüzde 30 ile 40 arasında değişiyor. Advantage Cart'a 3 taksit uygulanıyor.

  Elle
  Elle, rengârenk ayakkabı ve terlik modelleri ile cıvıl cıvıl. Renkler konusunda hiçbir sınırlama yapmayan Elle'in 2001 yaz koleksiyonunda yer alan kırmızı, turuncu, bej, gri ve siyah renklerdeki spor ayakkabılar hem çok şık hem çok rahat. İnce bantlı ve düz tabanlı ayakkabı modelleri ise sadelikten hoşlananlara göre. Koleksiyonunu, gece kullanımına uygun, ince bantlı ve yüksek topullu ayakkabı modelleri ile sivri burunlu ve sivri topuklu terlik çeşitleri yazın hitleri arasında yer alıyor. Renklilik çantalar da göze çarpıyor. Küçük ve kısa saplı çantalar, ayak şıklığınızı tamamlıyor. Elle'in yaz indirimi yüzde 30, 40 ve 50 arasında değişiyor. Seçeceğiniz ayakkıbının modeli indirim oranını etkiliyor.

  Hotiç
  Hotiç, 2001 yaz koleksiyonunda doğanın renklerinden ilham almış. Koleksiyonda kullanılan bejler, toprak tonları, gök mavileri, su yeşilleri, derin pembeler, cesur kırmızılar ve enerjik turuncular 4 ana elementi yansıtıyor. Hava, su, toprak ve ateş... Soft deriler ile yuvarlak hatlardan oluşan ayakkabı ve terlik modellerinin yer aldığı hava grubu, yumuşak ve kadınsı çizgiler taşıyor. Işıltılı etkiler yaratan su grubunda ise su efektli deriler ile el boyaması renkli çiçekli modeller bulunuyor. Doğal ve sıcak tonlardaki modeller toprak grubunda toplanırken; ateş grubunda yer alan sedefli ruganlar, cesur ve özgür hatlarıyla dikkat çekiyor. Hotiç'in genel yaz indirim oranı ise yüzde 35. Nakit ödemelerde artı yüzde 15 indirim uygulayan Hotiç, kredi kartına yüzde 10 indirim imkânı sunuyor.

  İnci
  İnci'nin yaz koleksiyonunda tüm dünyada çılgın bir trende dönüşen sneaker'lar geniş yer tutuyor. Kırmızı - bej, siyah - beyaz, oranj - buz mavisi gibi canlı ve ikili renk kombinasyonları ile vitrinleri süsleyen sneaker’lar, rahatlığı ayağınıza getiriyor. Hardal ve kırmızı renklerdeki kare burunlu, yüksek tabanlı ayakkabı modelleri gündüzden geceye uzanan bir şıklık sunuyor. Koleksiyondaki yüksek ökçeli sandaletler de, yazın vazgeçilmezleri arasında. Abiye grupta ise yüksek topuklu ve ince bantlı ayakkabılar ön plana çıkıyor. Pullarla işli, sivri burunlu ayakkabı ve terlik modelleri kadın cazibesini vurguluyor. İnci'nin yaz koleksiyonunda, siyah ve beyazın klasik birlikteliği dikkat çekiyor. İnci'deki indirim oranı yüzde 20. Ayrıca nakit ödemelerde artı yüzde 10'luk indirim de yapılıyor. İnci kart sahipleri ise yüzde 20 indirim + 3 taksit imkânından yararlanıyor.

  Shoe & Me
  Shoe & Me'nin yaz koleksiyonu, sıcak yaz geceleri düşünülerek hazırlanmış. Koleksiyonda, siyahın yanı sıra bej ve toprak tonların ağırlığı hissediliyor. Günlük kullanıma uygun parmak arası terlikleri, açık sandeletleri ve yüksek tabanlı ayakkabıları ile ilgi gören Shoe & Me, mezuniyet baloları ve özel davetler için de birbirinden şık modeller sunuyor. Dünyadaki dore akımını yaz koleksiyonuna yansıtan Shoe & Me, altın renkli tokalar ve taşlarla süslenmiş modelleriyle de beğeni topluyor. Koleksiyonun gümüş rengi, simli, ince topuklu ve burunlu ayakkabıları ile çiçek motifli terlik modelleri seksi ve feminen çizgiler taşıyor. Shoe & Me, nakit ödemelerde yüzde 50, kredi kartına ise yüzde 40 indirim uyguluyor.

  Çekim notları
  Değişik ayakkabı markalarını detaylı olarak anlatmaya karar verdiğimizde sıradışı bir çekim olmalı diye düşünmüştük açıkcası. Bir kaç bayan manken ve ayakkabılar, terliklerin ötesinde bir şey olmalıydı... Topuklu, incecik bantlı, taşlı ayakkabıların çekiminde bir erkeği kullanmanın hoş olabileceği fikri, bizi heyecanlandırmaya yetmişti. Ama kim olmalıydı? Daha önce birçok çekimimizde bizlere makyaj konusunda yardımlarını esirgemeyen Kürşat Akcebe geldi aklımıza. Hemen telefona sarıldık. Hem kapak mankenimiz olacaktı Kürşat, hem de kendi makyajını yapacaktı. Okey'i aldıktan sonra bir 'oh' çektik. Konu dallandı, budaklandı ve Küşat'ın 7 senedir beslediği yılanı 'İsis'i de çekimde kullanmaya kadar vardı. 'Neden olmasın' dedi Kürşat ve çekim günü özel sepetinde pitonu ile geldi gazeteye. Önce hepimiz rahattık, ta ki İsis sepetinden çıkıncaya kadar. Dilimiz tutulmuş, tüylerimiz diken diken olmuştu. Gerçi daha önce İsis'le birlikte yaptığı dans şovunu izlemeştik ama, hiç bu kadar yakın olmamıştık bu pitonla. Özellikle fotoğrafçımız Muzaffer Kantarcıoğlu bu durumdan pek hoşnut kalmamıştı. Çekim yapamayacağını bile söyledi. Ancak ilerleyen saat ve Kürşat'ın mükemmel performansı Muzaffer Ağbi'yi ve bizi rahatlatmıştı. Hatta İsis ile hatıra fotoğrafı bile çektirdik. Zorlu ama bir o kadar da keyifli olan bu çalışamanın sonunda, sizinle paylaştığımız bu muhteşem görüntüler ortaya çıktı.


 2. #2
  Paylaşimci Üye güll Baktabul'un Çılgını güll Baktabul'un Çılgını güll Baktabul'un Çılgını güll Baktabul'un Çılgını güll Baktabul'un Çılgını güll Baktabul'un Çılgını güll Baktabul'un Çılgını güll Baktabul'un Çılgını güll Baktabul'un Çılgını güll Baktabul'un Çılgını güll Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Bulunduğu Yer
  AnYwHeRe !
  Mesajlar
  1.101
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  372146

  Tanımlı

  ince topuklu acıtıo gerçekten dee sağlıklı deil..saol barışş;

 3. #3
  Baktabulkolik bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Mesajlar
  2.171
  Tecrübe Puanı
  2335007

  Tanımlı

  tesekkurler gull

 4. #4
  Üye xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx Baktabul İçin Değerli xfastx - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  170
  Tecrübe Puanı
  349

  Tanımlı

  saol bilgi icin

 5. #5
  Baktabulkolik bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını bariscoskun Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Mesajlar
  2.171
  Tecrübe Puanı
  2335007

  Tanımlı

  tskler

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Bu Ayakkabılar Terlik Oluyor ...Hem Ayakkabı Hem Terlik...
  By zuzuu in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 10-31-2008, 01:34
 2. Çim Terlik Modası ...
  By zuzuu in forum Moda
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-09-2008, 07:02
 3. Ayakkabı Terlik Resimleri
  By denizZ_gozlumM in forum Moda
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-26-2008, 23:04
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-28-2007, 05:00
 5. Yazın Terlik Modası
  By kıloldum in forum Komik Resimler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 05-28-2007, 17:46

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375