Kadınlar Bu 5 Besini Mutlak Yemeli

Bilimadamlarına göre; kadınların mutlaka tüketmesi gereken 5 besin bulunuyor...
Bu mucize gıdalar; yaban mersini, ceviz, domates, taze fasulye ve balık olarak gösteriliyor.

Uzmanların önerdiği 5 harika yiyecek, yaşı kaç olursa olsun tüm kadınlara hem güzellikleri hem de sağlıkları açısından inanılmaz faydalar sağlıyor.

YABAN MERSİNİ
Yaban mersininin en büyük özelliği idrar yolu enfeksiyonlarıyla savaşması. Son araştırmalar; yaban mersininin soğuk algınlığına, mide kurtlarına ve bazı tür kanserlere karşı etkin bir koruma sağladığını kanıtladı. İçeceğinize eklediğiniz bir parça şekersiz yaban mersini ya da kekinize ilave edeceğiniz kuru yaban mersini size gereken faydayı sağlayacaktır.

CEVİZ
Ceviz, omega-3 bakımından çok zengindir. Omega-3, iltihabı azaltır ve iyi kolesterolü yükseltir. Hatta cevizin depresyona iyi geldiği, Parkinson ve Alzheimer hastalığı risklerini azalttığı bilinmektedir. Salatanızın üzerine ekleyeceğiniz çeyrek kap ceviz hem yemeğinize lezzet kazandıracak hem de sağlık verecektir.

FASULYE
Fasulye kalp hastalıklarını engeller ve kolon kanserine iyi gelir. Fasulyeler magnezyum, potasyum ve lif zenginidir. Bundan dolayı da kalbinizin en büyük dostlarından biridir.

DOMATES
Araştırmalar, domateste bulunan likopen maddesini tüketen kadınların diğerlerine göre yüzde 50 daha az meme kanseri olma riskiyle karşı karşıya olduklarını göstermektedir. Antioksidan ayrıca tansiyonun ve kolesterolünüzü düşürür.

BALIK
Haftada en az 2 kere tüketmek kalp krizi riskini azaltır. Ayrıca balık; saç ve diş güzelliği için de son derece önemli bir etkendir.


( Kadınlar Bu 5 Besini Mutlak Yemeli | Aktif Haber) alıntı