Hazırlanmanız saatlerce sürüyorsa size vereceğimiz ipuçlarıyla mucizenin gerçekleştiğini göreceksiniz. İşte evden on dakika içinde çıkmanızı sağlayacak makyaj ipuçları…YÜZ / 5 dakika

Cildinizin renk tonunu sabitlemek için kremle pudra arası kompakt bir fondöten sürün. Sorun yaratan noktaları ya da kızarıklıkları kapatmak için, hafifçe ikinci bir tabaka çekin.

Göz altındaki halkalara kapatıcı uygulayın. Ardından parmak uçlarınızla hafifçe yayın.

Cildinizin sağlıkla parlaması için elmacık kemiklerinizin üzerine krem ya da jel şeklindeki allıktan bir parça sürerek parmak uçlarınızla, dairesel hareketlerle yayın.

GÖZLER / 3 dakika

Farınızı kirpiklerin dibinden göz kapağı çizgisinin hemen yukarısına kadar fırçayla sürün. Doğal bir ton ya da açık bronz rengi bir parıltı seçin.

Kirpiklerinize bir tabaka lacivert maskara sürün. Mavi renk göz aklarınızı ortaya çıkarır.

DUDAKLAR / 2 dakika

Dudaklarınızı pürüzsüz bir biçimde renklendirin. Doğal renginizden iki ton daha koyu olan bir renk seçin. Dudak kalemi çekmeyin.

Dudaklarınızı çok parıltılı olmadan, nemli tutmak için, alt dudağınızın ortasına bir miktar şeffaf dudak parlatıcısı sürün. Dudaklarınız böylece daha da dolgun görünür.

DUDAKLARINIZI ÇEKİCİ HALE GETİRİN

Renkler, parlaklık, ipuçları, hileler ve bu sıcak havalarda dudaklarınızın çekiciliğini artırmak için yapmanız gerekenler!

Kış boyunca dudaklarınızda kullandığınız renkler, sizi yazın inanılmaz lezzetli gösterecek olan renklerden çok farklıdır.

Yüzünüz biraz renklendiğinde pastel renkli rujlar bile işe yarayacaktır. Yaz için favori tonlar bej ve toz pembesi. Eğer amacınız güçlü bir kadın imajı çizmekse, klasik mat kırmızı rujdan vazgeçmeyin.

DUDAKLARA ACİL BAKIM

Dudak bakımı yaz aylarında, kışın olduğu gibi bütün zamanınızı alan bir işlem değildir. Kurutan ısıtma sisteminden ve dudaklarınızı parçalayan kış soğuğundan uzakta olsanız da bu sefer dudaklarınızın büyük düşmanı güneş oluyor.

Dudakların doğal koruması yoktur ve dudaklardaki deri o kadar incedir ki sadece ruj ve parlatıcı sürmek güneş yanmalarına ve çatlaklara davetiyedir.

Önemli olan dudaklarınızı nemli tutabilmek. Bunu yapmak için çok fazla su içmek gerek.

Dudaklarınızı sürekli nemli tutmak için bir makyaj hilesi de, nemlendiriciyi dudaklarınıza sürmek ve kuru bir diş fırçasıyla fırçalamaktır.

PARLAK MI MAT MI?

Bu ateşli bir tartışma konusu. Parlaklığı savunan makyaj uzmanları bir rujun ne kadar şeffaflığı varsa dudaklara o kadar çok boyut ve gerçeklik verdiğini savunuyor.

Matlığı savunanlar ise sıcak pembe ve gerçek kırmızı gibi bazı renklerin mat varyasyonlarının daha güzel durduğunu savunuyor.

Eğer ille de mat ruj kullanmakta kararlıysanız, nemlendirici özelliği olan rujları seçin. Önce dudaklarınıza nemlendirici sürün ve daha sonra rengi parmaklarınızla dudaklarınıza yedirin.

RUJ SÜRME TÜYOLARI


Ruju parmaklarınızla veya doğrudan tüpten sürerseniz, dudaklarınıza daha doğal bir hava verebilirsiniz. Dudaklarınızın şeklini iyice bilmelisiniz.

Ruju ortadan başlayarak sürün. Ruj fırçasını ileri ve geri hareket ettirin. Turuncu tonları dişlerin sararmış gözükmesine neden olabilir.

CİLT BAKIMI

İki tutam kurutulmuş çuha çiçeği ufalanarak toz haline getirilir. Bir fincan pirinçunu, yarım salatalık ve bitki bir su bardağı suyun içine atılarak 15 dakika pişirilir. Karışım soğuyunca içine iki çorba kaşığı elma sirkesi, bir çorba kaşığı zeytinyağı eklenir.

Yüzve dekolte bölgesine yarım saat uygulanan maske, ılık su ile çıkarılır.

Karışım cildin bir hafta boyunca parlak ve sağlıklı görünmesi sağlamakla birlikte yılbaşı makyajına da cildin iyi bir zemin oluşturmasına neden oluyor.

SAÇ MASKESİ

Yeni yıla sağlıklı saçlarla başlamak için pratik bir yöntem bulunuyor. Saçlarınıza iki çorba kaşığı zeytinyağı ve bir kaşık süzme balı karıştırıp sürün.

Stretch film ile saçlarınızı sarın.

Saçlarınızı yarım saat sonra yıkayın.

Durulama suyu mümkün olduğunca soğuk olsun. Böylece saçlarınız daha kolay taranıp daha parlak görünecek.

GİZLİ ŞIKLIK

Marks&Spencer yeni yıla şıklıktan ödün vermeden başlayanlar için MW ve Romance koleksiyonlarını hazırladı.

Beyaz, mürdüm, siyah, bondo gibi renklerin dantelin egzotik havasıyla bütünleştiği koleksiyonlarda pedli ve pedsiz sütyenlerin yanında string ve yüksek bacak kesimleri öne çıkıyor

KÖTÜ BİR YAZI VARSA ŞİMDİDEN ÖZÜR DİLERİM ÇÜNKÜ BAZILARINI OKUYAMADIM