+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Erkekler neden tuhaftır?

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Hanımların Yeri Forumunda Bulunan  Erkekler neden tuhaftır? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ~Yorgun Düşlerin Kadını~ SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  Charnel House
  Mesajlar
  3.621
  Blog Yazıları
  20
  Tecrübe Puanı
  107374652

  Tanımlı Erkekler neden tuhaftır?

  Erkek kısmısı abuk sabuk şiddet sahnelerine bayılır, silahlara tapınır, herşeyi bir yarış olarak görüp sürekli kazanmaya çalışır. Daha başka bir dolu anlaşılmaz zevkleri vardır. Kadın gözüyle erkeklerin dünyası ve bilimsel açıklamalar... Sosyal bilim denen meredin uzmanlarına göre, biz kadınlarla siz erkekler tıpatıp aynı şekilde yetiştirilseydik, aynı şeylerden hoşlanırdık. Oğlanlar silahlarla oynamaz, kızlar Barbie bebekler gibi giyinmeye meraklı olmazdı. Bir orta yol bulunur, cinsler arasındaki kültür ve zevk farkları tamamen ortadan kalkardı. Oturduk düşündük ve sizin neyi neden sevdiğinizi biraz araştırdık. İşte neden bu kadar tuhaf olduğunuza dair yarı bilimsel açıklamalar;

  Şiddet sahneleri seviyorsunuz
  Erkeklerin büyük bölümü, "Kaza olur" ümidiyle ralli ya da F1 izliyor, kanlı filmleri seyretmeye bayılıyorlar. Antropologlar bunun nedenin kahraman savaşçılar olduğunuz eski dönemlerden kaynaklandığını iddia ediyorlar. Bilim adamları "Düşmanca bir çevrede yaşayan atalarımızdan kalma genler, biyokimyamızı ve vücudumuzun gelişimini belirlemiş" diyorlar. O korkunç şartlar altında yalnızca en sert, en güçlü ve en acımasız erkekleri hayatta kalmayı ve soylarını sürdürmeyi başarabildikleri için şiddet de erkek DNA'sının bir parçası haline gelmiş.
  Hız yapmaya bayılıyorsunuz
  Tekerliği icat eden adamın ilk sözlerini düşünün bir! "Gel, seninle yarışalım. Kazanan, kabilenin bütün kadınlarıyla yatsın!" demiştir herhalde. İşin bir de biyolojik yönü var. Dünyanın neresinde, hangi iş olursa olsun eğer herhangi bir tehlike, ciddi bir risk söz konusuysa, erkekler mutlaka o işi yapmaya çalışır. Kadınların asla tenezzül etmediği bir dolu riskli, tehlikeli işe kendilerini atar, savaşmaya, dövüşmeye bayılırlar. İtiraf etmek gerer, güçlü olmanız işimize geliyor, özellikle eşya taşırken.
  Karın kaslarına tapıyorsunuz
  Herkesin muhteşem pazuları olabilir, ama muhteşem karın kaslarına sahipseniz, bu işi cidden başarmışsınız demektir. Karın kasları da erkeklerin birbirlerine üstünlük taslamak için kullandıkları milyonlarca yöntemden biri. Ama siz siz olun, geyiklerle aranızdaki benzerlik, sizde de boynuz çıkmasına yol açmasın!
  Dart ve bilardoya bayılıyorsunuz
  Dart oynamak rekabeti ve saldırganlığı bir araya getiriyor. Biyolojik olarak erkekler, cinsel birleşmeyi andıran sporları tercih ediyor. Bilardoya gelince... Istaka, Freudyen yaklaşımına göre, erkekliğin yerini tutuyor. Yuvarlak olan top, kadına benziyor. Istakası uzun olan adam, topu deliğe sokup diğerlerini yeniyor. Deliğe giren her top, bir çeşit zafer olarak görülüyor. Ne kadar çok top deliğe girerse, o kadar çok kadın fethedilmiş oluyor. Sizin bu tavırlarınız, kadınları çok güldürüyor.
  Kafanızı kazanmakla bozmuşsunuz
  Her konuda yarışa giriyorsunuz, egonuzu tatmin etmek için çabucak dolduruşa geliyorsunuz. Biz kadınlar sizi hayret içinde izlerken siz en basit bilgisayar oyununu ölüm kalım meselesine, mahalle maçını savaş alanına dönüştürebiliyorsunuz. Çünkü kadınların kaybedenlerden kaçacağını başarılı ve hatta "en iyi" olanlara vereceğini düşünüyorsunuz. Fena halde yanılıyorsunuz. Kadınlardaki annelik içgüdüsünün zayıf erkeklerle karşılaştıklarında ortya çıktığını, birçok kadının bu yanılsama haliyle geçirdiğini göz ardı ediyorsunuz. Neyse siz yine de sidik yarışına devam edin. Kadınlar size aşık olmasa da, cüzdanınızla ilgilenen kadınlar arasından istediğiniz tercihi yapabilirsiniz.
  Dostlarınızla Dalga Geçiyorsunuz
  Eski iş yerimde iş arkadaşlarımın hepsi erkekti. Birbirlerine ağza alınmayacak laflar ederler sonra da omuz omuza içmeye giderlerdi. O lafların herhangi birini bir kız arkadaşıma söylesem, bir daha ömür boyu yüzüne bakamam herhalde. O zaman farkettim ki aşağılandığınız zaman bunu büyük bir sorun haline getirmiyorsunuz, kişisel olarak üzerinize alınmıyorsunuz. Siz de gidip bir başkasını aşağılıyor, onunla dalganızı geçiyor, deşarj oluyorsunuz. Tıpkı goriller ve şempanzeler gibi.
  Kendinize çok güveniyorsunuz
  Kadınların en büyük sorunu,özgüven eksikliğidir. Bu yüzden daha alıngandırlar, daha sık bunalıma girer, daha çok mutsuz olurlar. Erkeklerdeyse bir kendine güven fazlası var ki düşman başına! En ufak övgüde poponuz kalkıveriyor. İlişki bittikten sonra, hala hayatımızda çok büyük bir yer tuttuğunuzu zannediyor, böbürlenip duruyorsunuz. Bir arkadaşım iki yıldır bir adamla birlikte. Arada sırada da ilişkiler üzerine geyik yazılar arttırıp duruyor. Kızcağız, ne zaman aşka dair bir şey yazsa, adam gelip "Yine beni anlattığının farkındayım" diyor. İkimiz de adamın kendini bu kadar önemsemesine ve komik duruma düşmesine bayılıyor, ona hiçbir şey çaktırmadan kıkırdaşıp duruyoruz. Bence bunun nedeni Türkiye'nin hala ataerkil bir toplum düzenine sahip olması. Erkek çocuk şımartılıyor, poh pohlanıyor ve bir çeşit kendine güven abidesi haline geliveriyor.
  Silahlara tapıyorsunuz
  Bütün erkek çocukları hırsız - polis oynar ve mutlaka oyuncak tabancaları vardı, istisnasız hepsi silahlara düşkündür. Uzmanlar silahın erkeklere güven verdiğini söylüyor. Tıpatıp aynı yetiştirilen erkek ve kız çocukları üzerinde yapılan deneylerde, erkek çocukların oyuncak olarak yine de silahı seçtiği görülmüş. Bu içgüdüsel hareketin, erkeklerin binlerce yıldır kadınlarını, ailelerini ve evlerini korumalarından kaynaklandığı iddia ediliyor.
  İnşa etmekten büyük zevk alıyorsunuz
  Bazı uzmanlar, kadınlar için barınak, sığınak, ev yapmanın erkeklerde içgüdüsel bir eylem olduunu düşünüyorlar.Üstelik ortaya çıkan sonucu herkes görebiliyor. Sizdeki bu inşa tutkusu, küçük yaşlarda başlıyor. Lego oynuyorsunuz, küçük ve büyük nesnelerin yerlerini değiştiriyor, üç boyutlu bulmacalarla uğraşmaya bayılıyorsunuz.
  Küfretmeden duramıyorsunuz
  Erkekler bu durumu "Siz kadınlar ağlamadan duramıyorsunuz, biz de küfretmeden duramıyoruz" şeklinde açıklıyorlar. Küfretmenin insanı nasıl rahatlattığını biliyorum fakat siz biraz işin dozunu kaçırıyorsunuz. Bilimadamları küfretmenin gözyaşı dökmek gibi duygusal bir şey olduğundan bahsediyor. Bu durum hayal kırıklığı gibi bir dış etken sonucunda ortaya çıkıyormuş.
  Sarhoş olmayı eğlenceli buluyorsunuz
  Kadınların bir bölümü de içki içmeyi sever, ama sınırı aşıp sarhoş olduklarında bir süre içkiden uzak dururlar ve geçirdikleri geceyi eğlenceli değil, korkunç olarak hatırlarlar. Erkekler sarhoş olmayı, kendilerine çok büyük ve geri dönülemez bir zarar vermeden sınırda yürümek olarak tanımlıyor, savaş, parasızlık, abazanlık gibi büyük sorunları unutmak için en iyi yol olarak görüyor. Kadınlardan daha çok içki içmelerine mazeret olarak da "Bizim vücut hacmimiz daha fazla, o yüzden alkolün aynı etkiyi gösterebilmesi için daha çok içki içmemiz gerekiyor." diyorlar
  Etten başka birşey yemiyorsunuz
  Psikologlar, kırmızı et yemenin, beyinde biyokimyasal bir tepkime başlattığını ve saldırganlık düzeyini yükselttiğini söylüyor, et yemenin daha büyük bir heyecan yarattığını iddia ediyorlar. Bazı bilim adamları, erkeklerin kadınların doğurganlığını kıskandığını, kendileri her hangi bir canlı yaratmadıkları için yaratılmış olanları öldürerek içlerindeki komplekslerden arınmaya çalıştıklarını iddia ediyorlar.
  Bütün kadınları seksi buluyorsunuz
  Kadın konusuda arabaya benziyor. Bir galeride asla alamayacağınız araba için arkasında dolaşıyorsunuz. Seks araştırmacılarına göre erkeklerin içinde keşfetme ve araştırma isteği daha fazla baskın olduğu için yeni şeyler daha büyük zevk veriyormuş.
  Aptalca şeyler yapıyorsunuz
  Hiç kafasıyla tuğla kırmaya çalışan bir kadın gördünüz mü? Ya da bir kamyonu tek başına çekmek için debelenen. Ama her ne hikmetse biz erkekler böyle saçma sapan işler yapıp aklımız sıra erkekliğimizi kanıtlıyoruz. Bu olayın bir bilimsel açıklamasını bulamadık. Bence böyle işlere kalkışıp kendinizi sakatlamaktan vazgeçin. Erkekliğinizi değil, ne kadar aptal olduğunuzu kanıtlıyorsunuz.
  Konu SeLeNnnn tarafından (10-15-2007 Saat 14:00 ) de değistirilmistir.

 2. #2
  Paylaşimci Üye XcuneytX Baktabul'un Çılgını XcuneytX Baktabul'un Çılgını XcuneytX Baktabul'un Çılgını XcuneytX Baktabul'un Çılgını XcuneytX Baktabul'un Çılgını XcuneytX Baktabul'un Çılgını XcuneytX Baktabul'un Çılgını XcuneytX Baktabul'un Çılgını XcuneytX Baktabul'un Çılgını XcuneytX Baktabul'un Çılgını XcuneytX Baktabul'un Çılgını XcuneytX - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  istanbul/avcılar
  Mesajlar
  1.210
  Tecrübe Puanı
  8879790

  Tanımlı

  tespitler doğru ama yorumlar yanlıs.....

  Alıntı SeLeNnn´isimli üyeden Alıntı
  Aptalca şeyler yapıyorsunuz
  Hiç kafasıyla tuğla kırmaya çalışan bir kadın gördünüz mü? Ya da bir kamyonu tek başına çekmek için debelenen. Ama her ne hikmetse biz erkekler böyle saçma sapan işler yapıp aklımız sıra erkekliğimizi kanıtlıyoruz. Bu olayın bir bilimsel açıklamasını bulamadık. Bence böyle işlere kalkışıp kendinizi sakatlamaktan vazgeçin. Erkekliğinizi değil, ne kadar aptal olduğunuzu kanıtlıyorsunuz.
  boyle sacma bi düşünce olamaz aynı seyleri yapan bi o kadar da kadın var dünyada

 3. #3
  ~Yorgun Düşlerin Kadını~ SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  Charnel House
  Mesajlar
  3.621
  Blog Yazıları
  20
  Tecrübe Puanı
  107374652

  Tanımlı

  Alıntı XcuneytX´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  tespitler doğru ama yorumlar yanlıs.....

  boyle sacma bi düşünce olamaz aynı seyleri yapan bi o kadar da kadın var dünyada
  hiç sanmam kadınlar kalkıpta araba mı çekiyormuş çekiyorsa bile acaba kaç kadın ama erkekler nedense bu konularda ciddileşip olayı çok önemsiyorlar altı üstübi araba çekmek yada tuğla kırma çok mu önemli o tuğla nın kırılcak olması...

 4. #4
  Onursal Üye küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ÖLüm Sokağı Çıkmazı
  Mesajlar
  7.881
  Blog Yazıları
  83
  Tecrübe Puanı
  107374938

  ;;) Ce: Erkekler neden tuhaftır?

  arkadaşlar lütfen polemik oluşmasın ve olayı kadın yapar erkek yapar boyutuna getirmeyelim

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Erkekler Ağlamaz Ama Neden
  By emona in forum Beylerin Dunyasi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-27-2010, 18:31
 2. erkekler neden maç seyreder?
  By angelimyeşil in forum Beylerin Dunyasi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-11-2009, 03:31
 3. erkekler neden terkeder?
  By angelimyeşil in forum Beylerin Dunyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-21-2008, 21:09
 4. Erkekler Neden Aldatirlar
  By byboran in forum Beylerin Dunyasi
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 08-25-2007, 22:12
 5. Erkekler Neden Aldatır?
  By _arayış_ in forum Ask Ve Sevgi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-21-2007, 23:03

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375