+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

TEK DİN İSLÂM -1- (Tüm Peygamberler Müslümandır) (Allah İndinde Din İslamdır)

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  İnanc Dünyası Forumunda Bulunan  TEK DİN İSLÂM -1- (Tüm Peygamberler Müslümandır) (Allah İndinde Din İslamdır) Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  yabanci YALINKILIÇ Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  4
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı TEK DİN İSLÂM -1- (Tüm Peygamberler Müslümandır) (Allah İndinde Din İslamdır)

  TEK DİN İSLÂM -1- (Tüm Peygamberler Müslümandır) (Allah İndinde Din İslamdır).

  Sığınıyorum Allâh’a Taşlanmış Şeytandan.

  Adıyla Allâh’ın, Merhametiyle Kuşatanın, Gereğince Merhamet Edenin.

  İlk insan selam ona babamız Âdemden son insana kadar tüm insanlar yüce Allâh’ın dinine , İslama uymakla görevlidirler. Yüce Allâh tüm peygamberlere İslam dinini gönderdi. Tüm peygamberler Müslüman idiler. Peygamberlere inanan ve uyanlarda müslüman idiler. Çağımızdaki müslümanlar gibi.
  Çağdaş şeytanların iddialarından birisi de semâvî , ilâhî dinlerin varlığı iddiasıdır. Halbuki yüce Allâh Kur’ânda Allâh indinde dinin İslam olduğunu bildiriyor. Semâvî , ilâhî dinler sözüyle yüce Allâh’ın bir çok din gönderdiğini iddia ederek Kur’ân’ın bu ve benzeri âyetlerini inkâr ediyor ve yüce Allâh’a bir çok din gönderdiği iddiasıyla iftirâ ediyorlar.

  Yüce Allâh dedi;

  (2 bakara 39). “Ve (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ve yalanladılar belirtilerimizi (âyetlerimizi) işte (onlar) arkadaşları ateşin, onlar onda kalıcılar”.

  (3 âli imrân 19) Elbette Din (Yaşam düzeni) indinde Allâh’ın İslam(dır) , ve ne ihtilaf etti (onlar) ki getirildiler Kitaba , ancak sonrasından , neyin (ki) geldi onlara bilgi (ilim) , haddi aşarcasına aralarında ve kim küfreder (kafir olur , inkar eder) belirtilerini (âyetlerini) Allâh’ın böylece elbette Allâh çabuk olandır Hesab görmesi”.

  (3 âli imran 85) " Ve kim azıp geçerse dışına İslamın herhangi bir dine böylece kabul edilmez ondan ve o Âhirette hüsrana düşenlerden".

  Salat ve selam ona yüce Allâh’ın elçisi Muhammed dedi;

  “Peygamberlerin dini birdir”.

  (sahihi müslim cilt 10 sayfa 162 hadis 145)

  “cennete müslüman kimseden başkası girmez “.

  Kaynak :
  (buhari;cihad 182, rikak 45), (muslim; iman 178- 377- 378) , (ibni mace; sıyam 35, zühd 34), (tirmizi; cennet 13) , (darimi; siyer 62), (ahmed ibni hanbel; (1-3), (3-415), (4-89, 90), (5-438) ).


  Çağdaş şeytanların her şeytanlıklarında olduğu gibi , bu şeytanlıklarında da temel yaklaşımları , gerçeği saptırmak ,kafa karıştırmak , delil sormayı unutturmak , böylece yanlışı, şeytanın âyetini Allâh’ın âyetinin yerine koymaktır. Semâvî veyâ ilâhî dinlerden bahseden şeytanların veyâ onlara aldanmış olanların hangisi bu dinlerin varlığına dâir Kur’ân veyâ Kur’ân’a uygun güvenilir hadisten bir delil sundukları görülmüş. Onların delile ihtiyâcı yok çünkü onlar yaptıklarını kendilerine ve başkalarına süsleyen şeytanlardır. Çok çağdaş, çok şık, kaliteli , büyük eşeklerdir onlar. Onların bir çoğu İslamı bilen ve şirkle bulayarak İslam adına konuşarak insanları Allâhla aldatanlardır. Bildikleri ve bildiklerine uygun iş yapmadıkları için onlar kitap yüklü eşeklerdir Kur’ânın benzetmesindeki gibi.

  Eğer doğru söylüyorsalar Allâh’ın bir çok din gönderdiğini isbatlasınlar Kur’ân ve Hadisten. Kur’ân ve Hadis aksini bildirirken asla isbat edemezler bu iddialarını.

  Anlaşılan o ki bin küsür yıldır İslamı ve Müslümanları saptırmak için yaptıkları şeytani saptırma çalışmalarının ürününü toplamak için vakit geldi düşüncesindeler. Bir yandan tüm gayretleri ile saptırmalarına devam eder ve saptırma çabalarını zirveye çıkarırken bir yandanda fiilen İslam ülkelerini işgal ederek İslamı yok etmeye çalışıyorlar. Bu ve benzeri sapkın inanışları İslamı bilen kişiler aracılığıyla etkin bir şekilde yaymaya çalışmalarından anlaşılan budur.

  (61 saf 8) “İstiyorlar söndürsünler ışığını (nûrunu) Allâh’ın ağızlarıyla ve Allâh tamamlayan(dır) ışığını (nûrunu) ve hoşlanmasada kâfirler”.

  Çağdaş şeytanların iddialarının aksine Kur’ân ve Hadisler peygamberlerin tümünün Müslüman olduğunu bildiriyor. Peygamberlerin tümünün Müslüman olması dinlerinin İslam olması aynı şeydir. Ancak bu bilgiyi , her bilgiyi asıl gayesinden saptırmak isteyen şeytanlar , saptırmak için asıl anlamı dışında bir anlamda olduğunu iddia edebilirler . Bu sıkça tanık olunan bir İslam düşmanlığının sonucudur. Peygamberlerin tümünün dini İslamdır öyleyse Hıristiyanlık islamdır. Allahın dinidir , Hıristiyanlar Müslümandır onlarda Cennete gidecektir türünden sözler yayılmakyadır. Bu sözleri yayanların bir kısmı şuurlu İslam düşmanlığı ile bunu yapıyor olabilir. Bilgisiz kişiler bu sözlere kanarak savunucusu olabilir. İslamı Kur’ân ve Kur’ân’a uygun güvenilir Hadislerden öğrenmememizin sonucu olarak her tür cehalet alim ve cahil müslümanlar arasında yayılmıştır. Bu sorunu çözmek için samimi olarak İslamı öğrenen yaşayan kişilerden oluşan bir araştırma seferberliği başlatılmalı. Ancak böylece Hıristiyan ve Yahudilerin İslamdan saparak kafir olmaları gibi İslamdan saparak kafir olmaktan kurtulabilir Müslümanlar. Onlar sapmış ve saptırmışlar ve artık ellerinde bozulmamış doğru bir kaynak kalmamış olduğu için kurtuluşları için çareleri dinlerinde değil , Batıl , yanlış olan dinlerini inkar ederek doğru , gerçek olan İslama inanmaları ve uymalarıdır. Müslümanların bu çağdaş sapkınlık ve küfür tehlikesinden kurtulmaları için yapmaları gereken hiç bir ayeti değiştirilmeden Allahın koruması ile ellerinde bulunan Kur’ân’ı öğrenmeleridir. Kâinatı yaratan yüce Yaratıcıdan gelen bir kitap elinde olduğu halde ondan yaralanmayan ne kötü şey yapıyor, ne büyük iyiliği kaybediyor. Allâh imandan Kur’ân’dan ayırmasın hiç bir Mü’mini. Âmin. Hıristiyanların ve Yahudilerin Müslüman değil kâfir olduğu ve Cehennemlik olduğu , onlara gelen İslamın Tevrat ve İncilin değiştirilmiş olduğu Kur’ân ve hadislerde bildirilmiştir. Hıristiyanların ve Yahûdilerin ve tüm kafirlerin kâfirlik sebepleri ve Cehennemlik oldukları hakkında internet sayfamda , “Hıristiyanlar Ve Tüm Kâfirler Cehennemliktir” adlı yazımda bilgi bulabilirsin. Yazıyı şu adresde bulabilirsin; aşağıdaki adresi kopyalayıp arama motorunun adres satırına yapıştırarak yazıya ulaşabilirsin. Yada yazıya tıkla.

  http://www.enbuyukbir.net/?page_id=209

  Kur’ân’da Tüm Peygamberlerin Müslüman Olduğuna Delil Olan Bâzı Âyetler.

  (3 âli imrân 19) Elbette Din (yaşam düzeni) indinde Allâh’ın Sağ Ediş(tir) (İslamdır) , ve ne ihtilaf etti (onlar) ki getirildiler Kitaba , ancak sonrasından , neyin (ki) geldi onlara Bilgi (İlim) , haddi aşarcasına aralarında ve kim küfreder (kafir olur , inkar eder) belirtilerini (âyetlerini) Allâh’ın böylece elbette Allâh çabuk olandır Hesab görmesi”.

  (3 âli imrân 20) “Böyle iken delilleşiyorlarsa seninle , böyle iken , de “sağ ettim (islâm ettim , teslim ettim) yüzümü Allâh için ve kim (ki) uydu bana” ve de (onlar) için ki getirildiler Kitaba ve Anadan Doğma Bilgisizlere (Ümmîlere) “sağ ettinizmi (İslâm ettinizmi , teslim ettinizmi, Müslüman oldunuzmu)” böylece sağ ettilerse (İslâm ettilerse, Müslüman oldularsa) böylece muhakkak (gerçeğe) ulaştılar ve geri durdularsa böylece başka değil , üzerine (görev) tamamen ulaştırma , ve Allâh çok iyi gören kulları”.

  (3 âli imrân 79)Ne oldu (olmadı) (her hangi bir) beşer için getirmesi onu Allâh’ın , Kitâb(a) ve (uygulanması için belirlenmiş) Karar(a) (Hükme) ve Peygamberliğe sonra diyor (olması) insanlara , “olun kullar bana , dışından Allâh’ın” ve ne var ki , “olun düzenleyene âit olanlar (rabbe âit olanlar ; rabbânîler) ne ile (ki) oldunuz öğretiyorsunuz kitabı ve ne ile (ki) oldunuz ders alıyorsunuz””.

  (3 âli imrân 80) “Ve değil emreder size edinin Melekleri ve Peygamberleri düzenleyenler (rabler) , emredermi size küfrü (kâfir olmayı) ardından o anın (ki) siz Sağ Edenler(siniz) (Teslim Olanlarsınız) (Müslümanlarsınız)”.

  (3 âli imrân 81) “Ve o an (ki) aldı Allâh belgesini Peygamberlerin elbet ne (ki) getirdim size Kitab ve Hikmetten sonra geldi size bir elçi doğrulayıcı ne için (ki) sizin yanınızda , elbet güveneceksiniz (îmân edeceksiniz) ona ve elbet yardım edeceksiniz ona , dedi karar verdiniz ve aldınızmı , bu size olan bağlılığımın üzerine , dediler karar verdik , dedi böylece tanık olun ve ben sizinle berâber Tanıklardan(ım)”.

  (3 âli imrân 82) “Böylece kim yüz çevirdi sonrasında şunun , böylece işte (onlar) onlar Fâsıklar”.

  (3 âli imrân 83) “Böylece dışındakinemi yaşam düzeninin (dîninin) Allâh’ın aşıp geçiyorlar ve onun için sağ etti (teslim oldu , Müslüman oldu) kim (varsa) Gökler ve Yer(yüzün)de , emrine uyarak ve istemeden ve ona doğru döndürülürler”.

  (3 âli imrân 84) “De güvendik (îmân ettik) Allâh’a ve ne indirildi üzerimize ve ne indirildi üzerine İbrâhîm ve İsmâîl ve İshâk ve Ya’kûb ve Torunların ve ne getirildi Mûsâ ve Îsâ ve Peygamberlere düzenleyenlerinden (rablerinden) ayrım yapmayız arasında bir tekine onlardan ve biz onun için Sağ Kılanlarız (Teslim Olanlarız ; Müslümanlarız)”.

  (3 âli imran 85) " Ve kim azıp geçerse dışına İslamın herhangi bir dine böylece kabul edilmez ondan ve o Âhirette Hüsrana Düşenlerden".

  (3 âli imrân 86) “Nasıl (gerçeğe) iletir Allâh bir kavmi küfrettiler (kâfir oldular) sonrasında güvenlerinin (îmân etmelerinin) , ve tanık oldular elbette elçi (peygamber) gerçek ve geldi onlara Açıklamalar ve Allâh , değil (gerçeğe) iletir toplumunu Zâlimlerin”.

  (3 âli imrân 87) “İşte (onlar) , karşılıkları , elbette onlara uzak etmesi (la’neti) Allâh’ın ve Meleklerin ve İnsanların toptan”.

  (3 âli imrân 88) “Kalıcılar onda , değil hafifletilir onlardan Azap ve değil onlar göz açtırılırlar”.

  (3 âli imrân 89) “Ancak (onlar) ki (hatâdan) döndüler sonrasında bunun ve düzelttiler böylece elbette Allâh (günahları) Çok Örten (gereğince) Çok Merhamet eden”.


  Bu âyetlerde tüm Peygamberlerin, Müslüman olduğu bildiriliyor.
  İslamdan başka bir dinin geçersiz olduğu bildiriliyor. Aksini iddia edenler tevbe etsin. Semâvî dinler , 3 semâvî din , 3 hak din , İbrâhîmî dinler ve benzeri sözleri söyleyen aldanmışlar tevbe etsin.
  Salât ve selâm ona yüce Allâh’ın elçisi Muhammed dedi;

  “Peygamberlerin dini birdir”.

  (sahihi müslim cilt 10 sayfa 162 hadis 145)

  “Cennete Müslüman kimseden başkası girmez “.

  Kaynak :
  (Buhari;cihad 182, rikak 45),
  (Muslim; iman 178- 377- 378) ,
  (İbni mace; sıyam 35, zühd 34),
  (Tirmizi; cennet 13) ,
  (Darimi; siyer 62),
  (Ahmed ibni hanbel; (1-3), (3-415),
  (4-89, 90), (5-438) ).


  Yüce Allâh tevbeleri kabul eder, Allah tevbe edenleri sever (2 bakara 222). O Ğafûr’dur ; günahlarının örtülmesini isteyenin günahlarını örtendir. O Ğaffâr’dır ; günahları çok örtendir. O Afuv’dur ; günahları gideren, affedendir. O Tevvâb’dır ; günahkâr kullarına merhametle dönendir. Salat ve selâm ona yüce Allâh’ın elçisi Muhammed dedi “Tevbe eden ; (pişman olup , hatasını düzeltmeye çalışan, günahdan dönen) günahı olmayan kişi gibidir” (ibni mâce, zühd kitabı , 30).

  (33 ahzâb 4). "…Ve Allâh der Gerçeği ve o iletir Yola".
  (17 isrâ 36). “Ve ardına takılma neyin (ki) (var) değil senin için onunla (ilgili) bilgi, elbette İşitme ve Görme ve Gönül, hepsi işte (onlar)ın oldu ondan mes’ûl”.

  (2 bakara, 286).“ Görev yüklemez Allâh kimseye istisnası kapasitesi (kadarı)…”.

  22 hac, 77). “Ey (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) rüku edin ve secde edin ve kulluk edin düzenleyeninize (rabbinize) ve edin Seçkin (iş) (Hayır) olurki siz kurtulursunuz”.

  (22 hac , 78). “Uğraşın Allâh’da gerçek uğraşıyla (onun) , o seçti sizi ve yapmadı size Dinde güçlükten , milleti babanız İbrâhîmin , o şanlandırdı (adlandırdı) sizi Sağ Edenler (Teslim Olanlar ; Müslümanlar) olarak önceden ve bunda olur diye elçi tanık size ve olursunuz tanıklar insanlara, öyleyse ayakta tutun (kılın) Namazı ve getirin Zekatı , sım sıkı tutunun Allâh’a O Dostunuz (Mevlânız), öyleyse ne güzel Dost (Mevlâ) ve ne güzel Yardımcı”.

  (20 taha, 47). “…Ve Sağ Olsun kim uydu (gerçeğe) İletene”.

  (1 fatiha, 1). “Övgü Allâh’a düzenleyeni Evrenlerin”.


  alıntıdır
  Konu KARLALESİ tarafından (12-15-2010 Saat 18:58 ) de değistirilmistir. Sebep: "alıntıdır" yazısı eklendi.. Site linki vermek yasak..

 2. #2
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375010

  Tanımlı Ce: TEK DİN İSLÂM -1- (Tüm Peygamberler Müslümandır) (Allah İndinde Din İslamdır)

  Güzel bir paylaşım, emeğinize sağlık..

 3. #3
  I'm Muslım Don't Panıc Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  'de Sütçü İmamlar var // Sen Bilirmisin Sütçü İmam'ı? VATAN; 46!
  Mesajlar
  10.105
  Blog Yazıları
  41
  Tecrübe Puanı
  107375062

  Tanımlı Ce: TEK DİN İSLÂM -1- (Tüm Peygamberler Müslümandır) (Allah İndinde Din İslamdır)

  Arkadaşım böyle Ayet-i kerime meali mi olur?
  ilk defa karşılaşıyorum Kuran-ı kerimi türkçe meale çevireyim demişiler ama olmamış.
  Ayrıca Allah (cc.) tabiki İslam dinin den önce başka dinlerde gönderdi bunların adı, Hiristiyanlık, Musevilik ve belki bilmediğimiz nice dinler gelmiştir amma hepsinin özü özeti İslamdı hepside Allahın varlığını birliğini tastik ediyor emir ve yasaklarını bildiriyordu taki Bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizede din kemâle erişti ve Kuran-ı kerimde de bildirildiği gibi son din İslam oldu bundan sonra başka bir din gelmeyeceğini hem Yüze Mevlamız hemde Habib-i Edibi olan Peygamber efendimiz bildiriyor..... velhasılı İslam dini geldi ve ondan önce ne kadar din geldi ise hepsinin hükmünü kaldırdı.
  Peygamber efendimiziden sonraki ümmet ikiye ayrılır biri davet ümmeti diğeri ise icabet ümmeti Elhamdülillah bizler icabet ümmeti olarak İslamla şereflendirildik diğerleri ise İslama girene kadar davette kaldılar ne zaman ki İslamla şereflenirler onlarda Davete icabet etmiş olurlar ve o zaman icabet ümmeti olmuş olurlar....
  Vesselam. İnneddine İndallahil İslam....

  151. De ki: “Geliniz size Rabbinizin haram ettiği şeyi ben okuyayım: O’na hiç bir şeyi ortak/denk tutmayın, anaya babaya iyilik edin, fakir düşmek (korkusun)dan çocuklarınızı (herhangi bir şekilde) öldürmeyin. Biz, sizin de onların da rızkını veririz. ‘Zinanın ve her türlü kötülüğün’ açığına da gizlisine de yaklaşmayın. Allah’ın haram ettiği canı (hukukça) geçerli sayılan bir hak olmadıkça öldürmeyin.” İşte (Allah), düşünesiniz (aklınızı kullanasınız) diye size bunları emretti.


  152. Yetimin malına da rüşdüne (erginlik yaşına) kadar en güzel (hizmet)in dışında yaklaşmayın. Ölçü ve tartıyı tam ve doğru yapın. Biz hiçbir kimseye gücünün yettiğinden fazlasını yüklemeyiz. (Birileri hakkında) söz söylediğiniz zaman, akrabanız da olsa adaleti gözetin (taraf tutmayın).(1) Allah’ın ahdini (verdiği emri ve verdiğiniz sözü) yerine getirin. İşte (Allah), düşünüp öğüt alasınız/tutasınız diye bunları emretti.

  153. İşte bu (İslâm), dosdoğru yolumdur. O halde ona uyun, (başka) yollara uymayın ki, (bunlar) sizi Allah’ın yolundan ayırmasın. İşte ‘Allah, emirlerine uygun yaşayıp kötülüklerden sakınasınız’ diye size bunları emretti.(2)

  (151. âyetten buraya kadar olan emirlere “on emir” denilir ki, bunlar bütün dinlerde hükmü kesin hususlardır.)


  DİPNOTLAR:


  1. Burada biri ticaret diğeri de konuşma esnasında olmak üzere iki adalet şekli geçmektedir. Bundan başka hüküm vermede (4/58), şâhitlikte (65/2), barışta (4/94), öfkede (5/78), gayrimüslimleri imana dâvette (60/8), heva ve hevese uymada (4/135) adalet emredilmiştir.

  2. Bu âyetin ışığında, doğru yol ve ölçü, ancak İslâm olduğuna göre, bir kimsenin doğru yolda olması için, İslâm’ı hayatına hâkim kılması, iyiliği emredip, kötülüğü yasaklaması ve hayat kılavuzunun Kitab, Sünnet ve bunlara bağlı şer‘î deliller olması gerekir. İslâm’a uygun olmayan her yol bâtıldır.


  En'am - 151-152-153 4. #4
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375010

  Tanımlı Ce: TEK DİN İSLÂM -1- (Tüm Peygamberler Müslümandır) (Allah İndinde Din İslamdır)

  Evet aslında cümlelerin çok değişik kurulmuş olması dikkatimi çekti benimde fakat kişinin kendinden kaynaklanan bir durum olduğunu düşündüm..
  Açıklaman için Allah razı olsun Abi..

 5. #5
  I'm Muslım Don't Panıc Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  'de Sütçü İmamlar var // Sen Bilirmisin Sütçü İmam'ı? VATAN; 46!
  Mesajlar
  10.105
  Blog Yazıları
  41
  Tecrübe Puanı
  107375062

  Tanımlı Ce: TEK DİN İSLÂM -1- (Tüm Peygamberler Müslümandır) (Allah İndinde Din İslamdır)

  Eskilerin bir sözü vardır; Yarım doktor candan, yarım hoca mazallah dinden eder diye....
  demekki her yazanın yazdıgını doğru olarak kabul etmemek gerek en azından araştırıp bilgilerimizi karşılaştırdıgımız zaman konu daha çok netlik kazanıyor.
  konuyu okudum ama hiç bir şey anlamadım o yüzden böyle yazılara fazla dikkate almamak lazım eksik gördüğümüz yerleride elimizden geldiğince doğrularını paylaşarak kişileri aydınlatma da bir nevi vazifemizdir.......

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-12-2009, 05:40
 2. Peygamberler ve Hayatları
  By KOSOVALI in forum İslami programlar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-31-2008, 20:41
 3. Peygamberler Tarihi
  By HaZzAL in forum Allah Dostları, Evliyalar ve Alimler
  Cevaplar: 24
  Son Mesaj: 05-31-2008, 18:42
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-18-2007, 14:22

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375