+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

iOS 6 Özellikleri, iOS 6 Yenilikleri, iOS 6 TSİ 20.00 kullanımda

 Bilişim ve İnternet Dünyasi Katagorisinde ve  İpad Forumunda Bulunan  iOS 6 Özellikleri, iOS 6 Yenilikleri, iOS 6 TSİ 20.00 kullanımda Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Üye Arslanbek Buraların yabancısı Arslanbek - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2012
  Bulunduğu Yer
  Nogay
  Mesajlar
  121
  Blog Yazıları
  1
  Tecrübe Puanı
  108

  Tanımlı iOS 6 Özellikleri, iOS 6 Yenilikleri, iOS 6 TSİ 20.00 kullanımda

  iOS 6 Özellikleri, iOS 6 Yenilikleri, iOS 6 TSİ 20.00 kullanımda.
  iOS 6 TSİ 20.00 itibariyle kullanıcılara sunuluyor. Peki Apple'ın mobil cihazları için geliştirdiği yeni sürüm iOS 6 ile birlikte ne değişecek? Güncellemeyle birlikte gelen özelliklere geçmeden önce bu noktalara mutlaka dikkat edin:

  - Öncelikle bu güncelleme, iPhone 3GS, iPhone 4 ve 4S, iPhone 5, iPod Touch (4 ve 5. jenerasyon), iPad 2 ve Yeni iPad'i destekleyecek.

  - Cihazınızın iOS 5 ve üstü sürümleri kullanması gerekiyor. Aksi taktirde iOS 6'yı kullanamazsınız.

  - iTunes 10.7 sürümünün de bilgisayarınızda bulunması gerekiyor.

  - Güncelleme cihaz veya iTunes üzerinden yapılabiliyor.

  - Cihazınızda bulunan bilgilerinizi herhangi bir aksilik olma ihtimalini göz önünde bulundurarak mutlaka yedekleyin.

  - Şarjınızın çok az olmamasına dikkat edin. Güncelleme esnasında cihazın kapanması sorunlara yol açabilir.

  - iOS 6'ya yükseltilen bir cihaz, bir önceki sürüm iOS'a geri döndürülemez.

  İşte iOS 6 ve özellikleri...

  Siri
  iOS 6 ile daha da yetenekli hale gelen Siri için en önemli yenilik Yeni iPad’e de çalışıyor olması. Türkçe'yi hala desteklemeyen Siri iPhone 4 ve iPad 2'de çalışmayacak. Öte yandan Apple, büyük araba üreticileri ile anlaşarak Eyes Free ismindeki bu özellik sayesinde desteklenen arabalarda, direksiyondan Siri’yi aktifleştirebilecek. iOS 6 Beta 4 sürümü ile birlikte artık Siri, Türkiye’deki mekanları (Eczane, restoran, Starbucks, vs.) gösteriyor.

  Facebook
  Facebook ile arkadaşlarımızın fotoğrafları, telefon ve email bilgilerini doğrudan Rehber'e senkronize ediyor. Öte yandan, Facebook ile fotoğrafları paylaşabilmek artık daha kolay olacak.

  iPad Saati
  iPad’lerde iPhone’larda olduğu gibi standart olarak bir Saat/Alarm uygulaması bulunmuyordu. IOS6 ile birlikte hava durumu ve dünya saatlerini de gösterebilen bir Alarm/Saat uygulaması geliyor.

  Ekstra Telefon seçenekleri

  iPhone'nuzu biri aradığında karşımıza sadece “Reddet” veya “Cevapla” seçenekleri çıkıyordu. IOS6 ile birlikte bu seçeneklere “Mesaj ile Yanıtla” ve “Daha Sonra Anımsat” da ekleniyor.

  Rahatsız Etme
  IOS 6 ile gelen yenilikler arasında en çok beğenilenlerden birisi de "Rahatsız Etme" seçeneği olacak gibi görünüyor. Bu seçeneği aktif ettiğinizde sizi arayanlar meşgulmüş gibi görünecek ve telefon çalmayacak. Bunlar cevapsız çağrı olarak kaydedilecek.

  Facetime

  Önceki sürümlerde sadece Wi-Fi ile çalışan Facetime, İOS 6 ile birlikte 3G ile de desteklenecek. Öte yandan, 3G üzerinden FaceTime özelliği, sadece iPhone5, iPhone 4S ve Yeni iPad’de olacak.

  Gizlilik

  App Store'da bulunan bazı uygulamaların kullanıcıların bilgilerini izinsiz bir şekilde alması Apple'ın başını bir hayli ağrıtmıştı. IOS 6 ile gelen Gizlilik ayarları sayesinde, özel hayatın gizliğini ihlal edebilecek temel bilgilere (Kişiler, Fotoğraflar, Takvim, Lokasyon, vs.) erişim sağlayan uygulamaların listesi görülebilecek ve ayarlanabilecek.

  Haritalar / Sesli Navigasyon
  iOS 6 ile Mail uygulamasına gelen bir yenilik de, VIP diye de adlandırılan önemli kişilerin mesajlarını ayrıca gösterebilme özelliği. Bu uygulamayla kullanıcılar, mail atan kişinin önemli olduğunu düşünüyorsa, ilgili kişiyi VIP listesine ekleyerek, bundan sonraki mesajlarının ayrıca listelenmesini sağlayabilecek.

  VIP

  Yeni işletim sisteminde yer alan bir diğer özellik de kullanıcıların kurduğu Alarm’lara artık şarkı (mp3) atayabiliyor oluşu.

  Alarm/Saat
  Yeni işletim sisteminde yer alan bir diğer özellik de kullanıcıların kurduğu Alarm’lara artık şarkı (mp3) atayabiliyor oluşu.


  Fotoğraf Yayını
  iOS 5'le birlikte gelen Fotoğraf Yayını özelliğini geliştiren iOS ile, iCloud hesabı sahibi belli kişilere veya herkese açık (public) yapabiliyoruz.

  Maillere fotoğraf ve video ekleyebilme
  Bundan önceki iOS'larda büyük bir eksiklik olan Mail'e fotoğraf ve video ekleyememe, yeni iOS 6 ile birlikte sona eriyor.

  Tam Ekran Safari
  iOS 6'da Safari üzerine yapılan bir diğer değişiklik ise, cihazın yan tutulduğunda tam ekran moduna geçmesi.

  Titreşim
  iOS 6 ile gelen yeni bir özellikte yandaki fiziksel tuş ile sessize alındığında cihazın artık titrememesinin sağlayabilecek olması. Yeni titreşim ayarı sayesinde iOS 6 cihazlar tamemen sessiz bir moda girebilecek.

  Çevrimdışı tarama
  iOS 5 ile birlikte gelen Okuma Listesi özelliği daha da geliştirelerek internete bağlı değilken bile okuma özelliği sağlıyor. Öte yandan, Çevrimdışı Okuma Listesi özelliği iPhone 3GS’lerde olmayacak. Sadece iOS 6 yüklü iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPad 2 ve Yeni iPad’lerde çalışacak.

  Passbook

  iOS 6'nın en çok konuşulan yeni uygulamalarından biri olan Passbook; Uçuş Kartları, Biletler, Mağaza Kartları ve Kuponlar gibi çeşitli firmaların barkodlu kartlarını tek bir uygulama altında topluyor. Bu özellik sayesinde hiç basılı bilet kullanmaya gerek kalmadan geçiş turnikelerindeki cihaza barkodlarını okutarak giriş yapabilecekler. Passbook uygulaması iOS 6 yüklü olsa dahi iPad’lerde bulunmayacak. Sadece iOS 6 yüklü iPhone ve iPod Touch’larda bulunacak.

  Türkçe Q ve F klavye

  iOS 5 test sürümlerine Türkçe Q ve F klavyeyi ekleyen ve sonrasında tuşların yerleşimindeki işlevsizlik nedeniyle kaldırılmıştı. Ancak bu sefer iOS 6 ile birlikte sorunsuz bir Türkçe Q ve F klavye kullanılabilecek. Öte yandan, Türkçe F Klavye iPhone'larda olmayacak.

  Panaroma

  180 veya 360 derecelik geniş açılı fotoğraf çekebilme özelliği sağlayan Panorama özelliği iPhone 5 ve iOS 6 yüklenmiş iPhone 4S cihazlarda kullanılabilecek. Bu yenilik ise iPad'ler için geçerli değil.

  hurriyet

 2. #2
  Üye Arslanbek Buraların yabancısı Arslanbek - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2012
  Bulunduğu Yer
  Nogay
  Mesajlar
  121
  Blog Yazıları
  1
  Tecrübe Puanı
  108

  Tanımlı Ce: iOS 6 Özellikleri, iOS 6 Yenilikleri, iOS 6 TSİ 20.00 kullanımda

  Apple, ilk sürümünü 12 Haziran’da geliştiriciler için yayınladığı iOS 6′nın final sürümünü biraz önce yayınladı.

  iOS 6, tamamen yenilenen harita uygulaması, gelişmiş siri özellikleri, Facebook entegrasyonu, paylaşılan fotoğraf yayını, passbook, hücresel veri ağı üzerinden FaceTime görüntülü görüşme imkanı, yenilenen telefon, mail ve Safari uygulamaları ile dikkat çekiyor.

  iOS 6 güncellemesi ücretsiz olarak sunuluyor. Güncellemeyi yükleyebilmek için iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, Yeni iPad (iPad 3), iPad 2 ve iPod Touch (4. Nesil) cihazlarından birine sahip olmanız gerekiyor.

 3. #3
  Üye Arslanbek Buraların yabancısı Arslanbek - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2012
  Bulunduğu Yer
  Nogay
  Mesajlar
  121
  Blog Yazıları
  1
  Tecrübe Puanı
  108

  Tanımlı Ce: iOS 6 Özellikleri, iOS 6 Yenilikleri, iOS 6 TSİ 20.00 kullanımda

  Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 6 bugün kullanıcılara sunulacak, yani iPhone 5'in Cuma günü satışa başlamasından bir kaç gün önce iOS 6'yı kullanabilmeye başlayacaksınız.

  iOS 6 elbette beraberinde pek çok yenilik getiriyor ancak bu yazımızın konusu şimdilik yenilikler değil. Güncellemeyi telefonunuza yüklemeden önce bilmeniz gereken bazı noktalar var ve sizi bu konular hakkında bilgilendirerek bir sorun yaşamanızı önlemeye çalışacağım.

  1. iOS 6 OTA Güncellemesi Olarak Yayınlanacak

  iOS 6'yı iPhone'larınıza yüklemeden önce, şu anda iOS 5 kullanıyorsanız, telefonunuzun kablosunu bilgisayarınıza bağlamanız gerekmeyecek. iOS 5 ile birlikte gelen düzenli güncelleme özelliği sayesinde (delta updates) iOS 6 kurulurken tüm sistemi yeniden yüklemeyecek. Sadece değişen kısımların yüklenmesi nedeniyle OTA olarak güncellemeyi alabileceksiniz.

  2. iTunes 10.7'ye İhtiyacınız Olacak

  Apple iTunes 10.7'yi iOS 6'dan bir hafta önce yayınladı ve böylece sunucularda oluşabilecek yoğunluğu azaltmayı ve kullanıcıları hazırlamayı başardı. Eğer sizin de iTunes versiyonunuz eskiyse bugünkü yoğunluğa yakalanmadan önce güncellemeyi gerçekleştirmeniz iyi olacaktır.

  iTunes
  iTunes Müzik, Video, Uygulama ve Oyun İndirme, Düzenleme, Oynatma Aracı

  iTunes
  iTunes Müzik, Video, Uygulama, Oyun İndirme ve Oynatma Aracı

  3. Sistem Yedeğinizi Alın

  Herhangi bir güncelleme yapmadan önce iPhone'unuzu yedeklemeniz elbette iyi olacaktır. Bunu dilerseniz bilgisayarınıza bağlayarak dilerseniz de iCloud üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Böylece güncelleme sırasında bir sorunla karşılaşırsanız sisteminizi kolaylıkla eski haline döndürebilirsiniz.

  4. Gecikmelerle veya Sunucu Hataları ile Karşılaşabilirsiniz

  Güncelleme sırasında pek çok kişi aynı anda yığılacağından dolayı bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken biraz bekleyerek daha sonra yeniden denemek. iOS 6'nın kurulum dosyalarını içerdiği söylenen ve güvensiz olabilecek kaynaklardan dosyaları indirmek yerine beklemeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

  Güncellemeler bir yere kaçmadığı için biraz daha beklemek güvenle sisteminize iOS 6'yı yüklemenizi sağlayacaktır.

  5. Bazı Uygulamalarda Hatalar Olabilir

  Apple iOS 6 için oldukça sıkı çalışıyor ancak sisteminiz güncellendiğinde tüm uygulamaların tamamen sorunsuz çalışacağını düşünüyorsanız hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Yeni işletim sistemine geçiş sürecinde uyumsuzluk yaşayan uygulamalarla karşılaşabileceğinizi hatırlatmak isterim.

  6. Güç Kaynağınızı Hazır Tutun

  Güncelleme sırasında iPhone'unuzun bataryası bitme eğilimine girebilir. Bu nedenle her an şarja takabileceğiniz bir konumda olursanız sorunları engelleyebilirsiniz. Çünkü güncelleme sırasında şarjınızın bitmesi büyük bir soruna yol açabilir.

  Güncelleme şu andan itibaren yüklenebilir.

 4. #4
  Üye Arslanbek Buraların yabancısı Arslanbek - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2012
  Bulunduğu Yer
  Nogay
  Mesajlar
  121
  Blog Yazıları
  1
  Tecrübe Puanı
  108

  Tanımlı Ce: iOS 6 Özellikleri, iOS 6 Yenilikleri, iOS 6 TSİ 20.00 kullanımda

  Bu güncelleme aşağıdakiler de dahil olmak üzere 200’ün üzerinde yeni özellik içerir:
  Harita
  Apple tarafından tasarlanmış vektör tabanlı haritalar
  iPhone 5, iPhone 4S, iPad Wi-Fi + Hücresel (2. ve 3. nesil) üzerinde sesli yönergelerle adım adım navigasyon
  Gerçek zamanlı trafik bilgileri
  iPhone 5, iPhone 4S, iPad (3. nesil) ve iPod touch (5. nesil) üzerinde önemli büyük şehir bölgelerinin foto gerçekçi, etkileşimli 3B görüntüsü için üzerinden uçuş (Flyover)
  Yelp fotoğrafları, beğeni düzeyleri, değerlendirmeleri ve varsa fiyatları ile yerel arama sonuçları
  Yol tarifi isteme ve bir güzergâh üzerindeki yerleri bulma ile ilgili Siri bütünleşmesi
  Siri iyileştirmeleri
  Spor: beyzbol, basketbol, Amerikan futbolu, futbol ve hokey için puanlar, oyuncu istatistikleri, maç programları, takım listeleri ve lig durumu
  Filmler: fragmanlar, gösteri zamanları, değerlendirmeler ve veriler
  Restoranlar: rezervasyonlar, değerlendirmeler, fotoğraflar ve bilgiler
  Tweet gönderme
  Facebook’ta yayımlama
  Uygulama başlatma
  Desteklenen otomobillerde gözler serbest (Eyes Free) özelliği
  Yerel arama Siri tarafından desteklenen ülkelerde kullanılabilir (ilk kullanıma sunuluşunda kullanılabilirlik sınırlı olabilir)
  Kanada (İngilizce ve Kanada Fransızcası), Çin (Mandarin), Hong Kong (Kantonca), İtalya (İtalyanca), Kore (Korece), Meksika (İspanyolca), İspanya (İspanyolca), İsviçre (İtalyanca, Fransızca, Almanca), Tayvan (Mandarin), ABD (İspanyolca) için ek ülke ve dil desteği
  iPhone 5, iPhone 4S, iPad (3. nesil) ve iPod touch (5. nesil) üzerinde desteklenir
  Facebook bütünleşmesi
  Ayarlar’da tek oturum açma
  Fotoğraflar’dan, Safari’den, Harita’dan, App Store’dan, iTunes’dan, Game Center’dan, Bildirim Merkezi’nden ve Siri’den yayımlama
  Herhangi bir gönderi için konum ekleme ve hedef kitleyi seçme
  Güncel Facebook profil fotoğraflarını ve kişi bilgilerini Kişiler’de görüntüleme
  Facebook etkinliklerini ve doğum günlerini Takvim’de görüntüleme
  App Store’daki ve iTunes Store’daki içerikleri beğenme ve arkadaşlarınızın beğenilerini görme
  Paylaşılan Fotoğraf Yayınları
  Seçilen fotoğrafları seçtiğiniz kişilerle paylaşma
  Arkadaşlarınız paylaşılan fotoğrafları Fotoğraflar uygulamasında, iPhoto’da ve Apple TV’de görüntüleyebilir
  Arkadaşlarınız fotoğrafları tek tek beğenebilir ve onlara tek tek yorum ekleyebilir*
  Passbook
  Uçuş kartları, mağaza kartları, film biletleri ve diğer kartlar için tek bir yer
  Uçağa binme, kahve satın alma, sinemaya girme ve diğer işlemler için barkod görüntüleme
  Kartlar belirli bir zamanda veya yerde Kilitli Ekran’da görüntülenir
  Kartlar otomatik olarak güncellenebilir
  iPhone ve iPod touch üzerinde desteklenir
  FaceTime iyileştirmeleri
  iPhone 5, iPhone 4S ve iPad Wi-Fi + Hücresel (3. nesil) üzerinde hücresel ağ üzerinden FaceTime desteği
  iPhone telefon numaranıza gelen FaceTime aramalarını iPad’inizde ve iPod touch’ınızda alma
  Telefon iyileştirmeleri
  Gelen aramaları ve bildirimleri kapatmak için Rahatsız Etme özelliği
  Aramayı reddederken 'Mesaj ile Yanıtla' seçeneği
  Aramayı reddederken zamana veya konuma göre 'Daha Sonra Anımsat' seçeneği
  Mail iyileştirmeleri
  Önemli kişilerden gelen e-postalara hızlı bir şekilde erişmek için Önemli Kişiler posta kutusu
  Bayraklı e-postalar kutusu
  E-posta oluştururken fotoğraf ve video ekleme
  Parolayla korunan Office belgelerini açma
  Posta kutularını yenilemek için aşağı çekme
  Her bir hesaba ayrı imza
  Safari iyileştirmeleri
  Aygıtlarınızın tümündeki açık sayfaları görmek için iCloud sekmeleri
  Çevrimdışı Okuma Listesi
  Fotoğrafları karşıya yükleme desteği
  iPhone ve iPod touch üzerinde tam ekran yatay görüntü
  Akıllı uygulama başlıkları
  JavaScript performans iyileştirmeleri
  App Store ve iTunes Store iyileştirmeleri
  Güncellenmiş mağaza tasarımı
  iTunes Önizleme tarihçesi
  Sezonumu tamamla (Complete my season)
  Albümümü tamamla (Complete my album)
  Game Center iyileştirmeleri
  Puanlarını ve başarılarını geçmek için arkadaşlarınıza meydan okuma
  Yüksek puanları ve başarıları Facebook ve Twitter üzerinde yayımlama
  Facebook arkadaşlarınızı taban alan arkadaş önerileri
  Erişilebilirlik iyileştirmeleri
  Aygıtı tek bir uygulamayla sınırlamak veya dokunmatik girişi ekranın belirli alanlarıyla kısıtlamak için Güdümlü Erişim
  Harita, AssistiveTouch ve Büyütme ile VoiceOver bütünleşmesi
  iPhone 5 ve iPhone 4S üzerinde iPhone için yapılmış işitme cihazları desteği
  Kişiler, Takvimler, Anımsatıcılar, Fotoğraflar ve Bluetooth üzerinden paylaşılan veriler için geliştirilmiş gizlilik denetimleri
  Anımsatıcılar uygulamasında anımsatıcıların sırası değiştirilebilir
  iPhone’daki uyarılar için özel titreşimler
  iPad için Saat uygulaması
  Müzik parçası ile saat alarmı
  Kişiler’deki tüm alanlarda arama yapma
  Geliştirilmiş video sesi kalitesi için otomatik film modu
  Seçilen sözcüğün Çince, Fransızca, Almanca ve İspanyolca tanımları
  Fransızca, Almanca, Türkçe, Katalanca, Arapça ve İzlandaca için yeni klavye yerleşimleri
  Klavye kestirmeleri iCloud yoluyla aygıtlar arasında paylaşılır
  Bluetooth MAP desteği
  HTTP için genel ağ proxy’si
  Çin için özellikler
  Baidu ile web’de arama
  Sina Weibo bütünleşmesi
  Videoları Tudou’da paylaşma
  Videoları Youku’da paylaşma
  El yazısı ve Pinyin için geliştirilmiş metin girişi
  Hata düzeltmeleri
  Bazı özellikler bazı ülkelerde veya bazı bölgelerde kullanılamayabilir. Lütfen daha fazla ayrıntı için şu web sitesini ziyaret edin:
  apple. com/ios/feature-availability

  Bu güncellemenin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için, lütfen şu web sitesini ziyaret edin:
  support.apple. com/kb/HT1222

 5. #5
  Isınan Üye bahazel Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  12
  Tecrübe Puanı
  95

  Tanımlı Ce: iOS 6 Özellikleri, iOS 6 Yenilikleri, iOS 6 TSİ 20.00 kullanımda

  ios bilindiği gibi tam bir kapalı kutu değil. siz de belli bir eğitimden geçerek bu program dilinden para kazanabilirsiniz. bilişim eğitim merkezi mobil yazılım eğitimleri kapsamında ios yazılım uzmanlığı kursu vermekte ve piyasada mobil yazılım uzmanı olarak yer alabilirsiniz.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Citroen, Teknolojik Yenilikleri Ve Sürprizleriyle Cenevre Fuarında
  By Kaileena in forum Otomobil Resmi- Resimleri
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-04-2012, 14:27
 2. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-23-2010, 08:57
 3. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 11-20-2010, 19:00
 4. Burcunuzun Sembolü ve Özellikleri-Burçlar ve Özellikleri
  By KARLALESİ in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-19-2010, 20:58

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375