+ Konu Cevapla
3 / 4 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
11 den 15´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu

menüde ne var

 KOMEDI ve MIZAH Katagorisinde ve  Komik Resimler Forumunda Bulunan  menüde ne var Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #11
  Acemi Üye sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Mesajlar
  50
  Tecrübe Puanı
  292

  new Bilgi
  BU KONU KÖPEKLERLE İLGİLİDİR...

  Bu türün tam olarak kökeni bilinmemektedir, ancak 1700 lü yıllardan bu yana English Foxhound, diğer köpek türlerine nazaran, başlangıçtaki özelliklerini en uzun süre, değişikliğe uğramadan muhafaza etmiş bir tür olarak karşımızda durmaktadır. Foxhound’un daha yeni, yeni tanındığı dönemlerde, İngiltere'de yüksek tabakanın avda kullandıkları gözde köpekler Greyhound’lar idi. Yaklaşık 1750'de, bir takım insanlar, süratli atlar ve köpeklerle tilki avını denemeye karar verdiler. Bu iş için aranan köpeğin koşarken en zayıf kokuyu alabilmesi ve saatlerce takip görevini sürdürebilmesi gerekiyordu. Bu işe en uygun köpek cinsi olarak Foxhound’lar tespit edildi ve çoğalmalarına yardımcı olundu.Kısa zamanda atlarla, köpekleri takip ederek, tilki peşinde koşmak adeta bir tören halini aldı. O kadar ki, tilkinin fiilen yakalanması ve öldürülmesi, takip heyecanının yanında ikinci plana düşmüş bir olay haline geldi. Zamanla, işin estetik yönü ortaya çıkmaya başladı. Avcıların özel giyim kuşamlarının yanı sıra köpeklerinin de hem birey olarak, hem grup olarak görüntülerine önem verilmeye başlanıldı.Birlikte ava çıkılan köpeklerin gruplar içindeki renk uyumluluğuna dikkat edilmeye başlanıldı. Genelde, sarımsı kahverengi üzerine siyah bir sırt ve yer yer beyazlıklar bulunan bir gövde benimsendi. Tilki avı,1800'lü yılların sonuna doğru, o kadar popüler olmuştu ki, yalnız İngiltere'de, o tarihlerde, her biri 50 köpekten oluşmuş 140 grubun varlığı tescil edilmiş bulunuyor.

  Foxhound’lar, Amerika'ya 1700'lü yıllarda getirildi. Birçoğu başka köpek cinsleri ile birleştirilmek suretiyle Amerikan Foxhound’u ortaya çıkarıldı. Son zamanlarda Amerikan Foxhound’u nüfus itibariyle İngiliz Foxhound’unu geçmiş durumdadır.

  Foxhound’ların her iki cinsi de köpek şovlarında veya evlerde çok fazla popüler olmuş petler değildir.

  İngiliz Foxhound’u, hala at sırtında av kovalamak meraklısı olan avcıların birinci tercihi olarak yerlerini korumaktadırlar.Avcılar bu klasik köpeklerin melodik bağrışmalarından zevk duymaktadırlar.

  İngiliz Foxhound’unun Karakter Özellikleri

  İngiliz Foxhound’u yanında ona arkadaşlık edecek bir başka köpek veya insan olması şart ile çok haşmetli bir ev köpeği olabilir. Atlarla, köpeklerle, çocuklarla çok iyi geçinir. Çok mükemmel bir koku alma hassası vardır ve çok etkin bir şekilde iz takip eder. Evde pet olarak beslenildiği takdirde, her gün, muhakkak açık havada egzersiz yapmaya ihtiyacı vardır. Pek belli etmese de sevecen, sevimli, tahammüllü ve naziktir. Birçoğu yabancılara karşı uzak dururlar. Şehir hayatı için pek uygun oldukları söylenemez. Biraz fazlaca havlarlar.

  Bakım

  Normal olarak bakımı kolay bir köpektir, ancak evvelce de belirttiğimiz gibi, her gün muhakkak açık havada egzersize çıkartılmalıdır. Kilometrelerce koşmak için yetiştirilmiştir. Jogging yapanlar veya kırda uzun yürüyüşlere çıkanlar için çok iyi bir refakatçidir. Mutedil iklimlerde, sıcak bir barınağı ve yatacak yeri olduğu takdirde ve kendisine arkadaşlık edecek bir foxhound daha bulunduğunda mutlulukla açık havada yaşayabilir. Ölü tüylerden kurtulması için, tüyleri ara sıra fırçalanmalıdır.

  Sağlık Konusu

  Önemli Hastalıklar Yoktur.
  Küçük Sağlık Sorunları Yoktur.
  Nadir Görülen Sorunlar

  * CHD – Eklem yerlerindeki kemik dokusunun dejenerasyonu.Çok nadir.
  * Renal Desease –Böbrek rahatsızlığı.

  Önerilen Tıbbi Testler Yoktur.
  Yaşam Süresi 10 – 13 yıl.

  Form ve Fonksiyon :

  İngiliz Foxhound’u, iri kemikli, güçlü bir yapıya sahiptir. Ayak bileklerindeki kemiğin cesameti özellikle çok önemlidir. Bileklerdeki bu iri kemik yapısı ve incik kemiği ile but kemiği arasındaki mafsalın meydana getirdiği açı (angulation), hayvanın rahatlıkla hızlı koşmasını sağlamaktadır. Gür sesi avcılarca çok makbul sayılmaktadır.

  Belirgin bir alnı, genellikle yuvarlak uçlu düşük kulakları vardır. Kulaklarının uçları, umumiyetle yetiştiricileri tarafından, 3.5 santim kadar, ameliyatla kestirilmektedir. Sırt, enseden, kuyruk sokumuna kadar aynı seviyededir. Kuyruk diktir fakat gövde üstüne doğru kıvrılmaz. Ayakları yuvarlaktır. Ön bacakları kuvvetli ve düzgündür.

  İngiliz Foxhound’u Sizin İçin Doğru Bir Seçim midir ?

  İngiliz Foxhound’ları, yıllardan beri, yorulmadan koşma kabiliyetine sahip oldukları için tercih edilmektedirler. Eğer açık havada besleneceklerse muhakkak kendilerine ayrılmış olan belli bir sahanın dışına çıkamayacakları şekilde muhafaza edilmelidirler. Çok sevimli ve oyuncudurlar. Gruplar halinde yaşamak ve avlanmak isterler. Sert hareketlerle oyun oynamağa kalkıştıklarında küçük (toy) köpek türlerini fark etmeden yaralayabilirler. Atlarla çok iyi geçinirler. Çok küçük çocuklar için fazla hareketlidirler. Keza kuvvetli bir köpekle baş etme gücüne sahip olmayanlarla yaşlı kişiler için tavsiye edilmezler. Diğer hayvanlarla iyi geçinirler ve yanlarında arkadaş bulunmasından hoşlanırlar. Fazla kıl dökmezler, fırça, eldiven veya nemli bir bezle, ara sıra taranıp silinmeleri kifayetlidir.

  Amerikan Foxhound’u - Amerikan Tilki Zağarı

  Amerikan Foxhound’u türlerinin,1650'lerden beri yetiştirildiğini tespit etmekteyiz. Amerika'da, atla ve köpekle tilki avı İngiltere'den geçme bir adettir; 1700'lü yıllarda bu tür avcılık, yüksek tabaka arasında popüler olmuştur. George Washington bile bu avı, boş zamanlarını değerlendirmek açısından çok eğlenceli bulmuştur.

  Amerikan Foxhound’u, İngiltere'den, İrlanda'dan ve Fransa'dan ithal edilen cins köpeklerle sağlanan karışımlar sonucu şekillendirilmiştir. Muhtelif Amerikan Foxhound türleri 1850'lerden itibaren tescil edilmişlerdir. Aşağı, yukarı yine aynı tarihlerde at ve köpeklerle avlanma sporu, ABD'nin güney eyaletlerinde de yayılmaya başlamıştır. Bilhassa Kentucky ve Tennessee dağlarında, avcılar, avı takip edip, tilkiyi,yalnız başına öldürecek ve ayrıca geyik avına katılıp geyiğin izini sürecek süratli köpeklere sahip olmayı istemişlerdir. Amerikan Foxhound’ları, İngiliz hemcinslerine nazaran daha ava yatkın bir vücut yapısına sahip oldular. Daha sonraları değişik bazı türlere bölündüler. Bunların en ünlüsü, Walker denilen türdür. Walker türü Tennnessee Lead adlı bir köpeğin soyundan gelmektedir. Köpek satıcılığı ile iştigal eden birisi bu köpeği bir geyik avcısından çalıp George Washington Mauphin adında bir şahsa satmıştır. Bu zat sonradan, bu türün babası sayılmıştır, yetiştirdiği köpekler o zamana kadar görülmüş en süratli hayvanlardır. Bu tarihten sonra bunlara Walker adının verilmesi, bu soy adını taşıyan iki kardeşin bu soydan gelen köpeklerle ilgili olarak çok ciddi kayıtlar tutmuş olmalarından kaynaklanmaktadır. Diğer Amerikan Foxhound türleri ise, Trigg, Goodman , July , Calhoun ve Hudspeth adlarını taşımaktadırlar. Bu köpekler sonraları, koşucu veya şov köpekleri olarak eğitilmişlerdir.

  Avcılar, Amerikan köpek klüplerinin genel nitelikli kayıtları dışında, bu köpekler için özel kayıtlar tutmuşlardır: Uluslararası Tilki Avcıları Kütüğü gibi.

  Amerikan Foxhound’unun Karakter Özellikleri

  Genelde Foxhound bir ev peti olarak mütalaa edilmemekle beraber ev köpeği olarak da çok uygun bir hayvandır. İnsanlarla ve diğer köpeklerle çok iyi münasebetler kurarlar: Her ne kadar belli etmezlerse de sevecen, sevimli, tahammüllü ve naziktirler. Çoğu yabancılara karşı uzak durur. Bu köpekler her şeyden evvel avcıdırlar, avın izini yakalayıp süratli bir şekilde sürerler. Güvenli bir sahada egzersiz yapmak ihtiyacındadırlar. Bir defa bir kokuyu aldıklarında, neşe ile ve başkaca komuta ihtiyaç göstermeden takibe girişirler. Bu köpekler açık havayı severler, şehir köpeği değildirler, havlarlar.

  Bakım

  Amerikan Foxhound’u tercihen uzun yürüyüşler veya koşarak günlük egzersizini yapmak ister. Tasmasız olarak koşmaya bırakıldıkları hallerde çevrenin güvenli olmasına dikkat edilmelidir.Bu köpekler genelde ev dışında yaşarlar. Sıcak bir barınak ve yatacak yer sağlanmalıdır. Topluma ve arkadaşa ihtiyaçları vardır.Yalnız başlarına bırakılmamalıdırlar. Tüylerinin bakımı çok kolaydır. Ölü tüylerden kurtulmaları için ara sıra fırçalanmaları kafidir.

  Sağlık Konusu

  Önemli Hastalıklar Yoktur.
  Küçük Sağlık Sorunları

  *

  Thrombocytopathy – Pıhtılaşmaya yardımcı olan kan elemanı, trombosit noksanlığı, aşırı kanamalara sebep olabilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında özel test yapılmalıdır.

  Nadir Görülen Sorunlar

  *

  CHD – Eklem yerlerindeki kemik dokusu dejenerasyonu.
  *

  Renal Desease – Böbrek rahatsızlığı.

  Önerilen Testler Yoktur.
  Yaşam Süresi: 10-13 yıl

  Form ve Fonksiyon

  Amerikan Foxhound’unun kemikleri, İngiliz Foxhound’unkine nazaran daha incedir ve bacakları daha uzundur. Gövdenin arka kısmında,kalça ile bacak arasında daha geniş bir açı (angulation) ve bel kısmının üzerinde bir kavis mevcuttur. Bu yapı, hayvana özellikle sert arazide koşarken daha büyük bir sürat ve çeviklik sağlamaktadır. Av peşinde iken çıkardığı sesler melodiktir. Tüyleri sert ve orta uzunluktadır. Bakışları nazik ve tatlıdır.

  Alınla burun arası hafif girintili, baş nispeten uzun,kafatasının arka kısmı geniş, kulakları düşük ve enli, bel kısmı hafifçe kavislidir. Kuyruğu diktir,ancak sırt kısmının üstüne kıvrık değildir. Göğsü nispeten dardır. Rengi,genelde sarımsı kahverengi, sırtı siyah ve vücudunun diğer kısımları beyaz parçalıdır.

  Amerikan Foxhound’u Sizin İçin Doğru Bir Seçim midir ?

  Amerikan Foxhound’u çok sevimli bir köpektir. Kendisine arkadaşlık edecek bir köpek olmasından hoşlanır, insanlarla ve çocuklarla çok iyi geçinir. Amerikan Foxhound’u olan bir evde, henüz emekleme çağındaki bebekler onun kuyruğunu tutarak yürümeyi öğrenirler.

  Bu cins köpekler çok dikkatlidirler, sevdikleri şeyler üzerinde dikkatlerini özellikle toplarlar. Bu durumda, onların yapmasını istediğiniz şeyleri onlara benimsetmeniz, bu köpekleri faydalı hale getirmenin en iyi ve kolay yoludur.


  Alman çoban Köpeği


  Temel Özellikleri
  Alman çoban Köpeği, Alsatian diye de tanınır. Gösterişli, dengeli ve çok güçlü bir köpektir. Kararlı, vefalı, efendisi ve çocuklara karşı sevgi duyan, öteki hayvanlara karşı hoşgörülü, yabancılara karşı uyanık ve kolay eğitilebilir bir ırktır.

  Neler Yapar?
  ---cög---unlukla iş köpeği olarak kullanılan Alman çoban köpeği korkusuz, dikkatli ve zekidir. Cesur, neşeli, itaatkar ve öğrenmeye heveslidir. İnanılmaz sadakati ve cesareti ile tanınır.

  Kendinden emin bir sukünete sahiptir; ancak asla düşmanca değildir. çok yüksek öğrenme kapasitesi vardır. Alman çoban köpekleri aileleri ile birlikte olmaktan büyük keyif alırlar; ancak yabancılara karşı mesafelidirler. Bu ırk ailesiyle olmaya gereksinim duyar ve uzun süre yanlız bırakılmak istemez.

  Sadece gerektiğinde havlar. Alman çoban köpeklerinin oldukça gelişmiş koruma güdüleri vardır, bu nedenle aşırı korumacı olmaması için dikkatle ve özenle diğer insan ve hayvanlarla genç yaşta sosyalleştirilmelidir. İnsana karşı sergilenen saldırganlık dikkatsiz üretim ve eğitim nedeniyledir. Dikkatli üretilmiş ve eğitilmiş dengeli bir köpek diğer ev hayvanları, çocuklarla ve ailesiyle güvenilirdir.

  Erken yaşta itaat eğitimine başlanmalıdır. Alman çoban köpeğini doğru üreticiden almak çok önemlidir. Bazıları çekingen ve huysuzdur. Bu karakterdeki köpeklerin korku nedenli ısırmaya eğilimi vardır. Yavrunun ailesini iyi incelemek gerekir. Cezaya dayalı bir eğitim bu köpeklerde başarıya ulaşmaz.

  Irk o kadar zeki ve eğitilebilirliği öylesine yüksektir ki çoban köpekliği, koruma köpeği, polis ve asker köpeği, körler için rehber köpek, arama ve kurtarma köpekliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Alman çoban köpeği popüler bir aile ve show köpeğidir.

  İlk kez sürülerin önderi olarak kullanılmıştır. Zekası ve sağlam karakteri nedeniyle savaş zamanında çeşitli görevlerde (ateş altında ve mayın tarlalarında mesaj taşır), ayrıca kurtarma köpeği (suda, dağda ya da yangında.) ve polis köpeği (eski bir izi bile sürebilir) olarak da kullanılmaktadır. Ancak Alman çoban Köpeği bekçi köpeği olarak eşsizdir, mükemmel refleksleri vardır ve çok çabuk saldırıya geçebilir. Kendisine verilen görevi daima iyi niyet ve çoşkuyla yerine getirir.

  Kökeni
  Alman çoban Köpeği'nin kökenine dair farklı teoriler vardır. Bir teoriye göre bu köpek Almanya'da var olan çeşitli çoban köpeklerinin çiftleşmesinden, bir başka teoriye göre de dişi çoban köpeklerinin kurtlarla çiftleşmesinden oluşmuştur.

  Doğru yanıtın hangisi olduğu zamanla daha da belirsizleşmiştir. Ancak ilk Alman çoban köpeklerinin (uzun tüylü) 1882'de Hannover'de, kısa tüylü olan türünse 1889'da Berlin'de sergilendiği bilinmektedir.
  PUG
  Familya: Arkadaş, mastiff (bulldog)Diğer Adları: Mops, CarlinRengi: Gümüş rengi; kayısı kahverengisi; siyah ile birlikte siyah kaslar, çehre, kulaklar, yanaklarÇıkış Yeri: çinÇıkış Tarihi: çok eski zamanlarOrjinal İşlevi: Süs köpeğiGünümüzdeki İşlevi: ArkadaşOrtalama Ömür: 12-15 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 6-8/6-8 kg
  Boy Erkek/Boy Dişi: 25-28/25-28 cm
  Egzersiz İhtiyacı
  Enerji Seviyesi
  Taranma İhtiyacı
  Eğitilebilirlik
  Oyunculuk
  Sıcakkanlılık
  Bekçilik
  Koruma
  Köpeklerle Dostluk
  Hayvanlarla Dostluk
  Çocuklarla Dostluk
  Yabancılarla Dostluk
  Sıcağa Dayanıklılık
  Soğuğa Dayanıklılık  Benzer Köpek Irkları
  Doğru Köpek Seçimi
  Köpek Türleri
  Köpek KütüphanesiPUG RESİMLERİ


  Pug

 2. #12
  Acemi Üye sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob Hatırı sayılır biri sunger_booob - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Mesajlar
  50
  Tecrübe Puanı
  292

  Tanımlı

  nasıl sizce arkadaşlar

 3. #13
  yabanci volknkaan Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Mesajlar
  4
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı

  hepside çok güzel

 4. #14
  Onursal Üye Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını Safak Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Bulunduğu Yer
  !
  Mesajlar
  10.944
  Blog Yazıları
  2
  Tecrübe Puanı
  16232936

  Tanımlı

  Alıntı efsane_genc´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  yokk abi ne sorunum olacak abicimm

 5. #15
  Isınan Üye beyincerrahı Buraların yabancısı beyincerrahı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  35
  Tecrübe Puanı
  228

  Tanımlı

  hepsi de çokkkkkk tatlı

+ Konu Cevapla
3 / 4 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Menüde Ayrılık Var Bu Defa..
  By Asi_Kız in forum Şiir
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-04-2008, 21:57

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375