ARABAYLA KIZ AYARLAMAYA CALISAN KENT HANZOLARI


* genelde kuş serisinden bir arabası olan ,siyah camlı, arabadan pahalı müzik düzeneginden son ses muzik yayını yapan, kızları sellektör yaparak olmadı korna çalarak o da olmadı yanaşıp mucuk mucuk seslerini çıkartıp ayarlayama çalişan yurdum hanzosudur( gömlek üst dügmelerini acıp gögsünü kaşıyanları dadından yenmez)

* araba sahibi erkeklere yapılan farklı bir bakış açısı:
bu kategoride arabanın rengi ve yere basıklığı büyük önem taşır. sürücü kolu camdan aşağıya sarkıtılarak arabanın altını tutma eğilimi gösterir, bu esnada vücut mümkün mertebe geriye yatık sağ el direksiyondadır. vücuda bağlı baş arabada çalan müzik ile aynı ritimde öne arkaya sallanmaktadır. bu tip arabalar gece kendini arabanın altından gelen yürüyen pavyon edasıyla mavi veya mor ışıklarıyla belli ederler. özellikle hatun yanına yaklaşıldığında müzik sesi yükseltilir ancak arabanın her koltuğu diğer abaza arkadaşlarla dolu olduğundan ayarlanması planlanan hatun kişi için oturacak yer yoktur. gelişmiş modellerde laf atma, elle dokunma, dilin tekrarlanarak çıkartılması v.b. tacizleri vardır.


* arabaya veren kızlar olduğu müddetçe çok ekmek yiyecek olan hanzolardır. e hanzo kimi zikecek hanzoyu tabi.

* genelde lise,dersane önü ya da bakırkoyde istanbul caddesi önü gibi kalabalık mekanlara toplanmıs kimselerdir.bütün bir gün boyunca tur atar,dersane çıkıslarını bekler,"acaba ekmek çıkar mı?" ümidiyle araçlarının yanlarına otururlar.sol el camdan dısarı cıkar mutlaka araç kullanırken.gün sonunda oltaya düsen olmayınca ertesi gün tekrar bulusma ümidiyle mekandan ayrılırlar.bu yasam formlarının motorize versiyonunu incelemek için haftasonları bakırköy carousel'in arkasına bakmak yeterlidir.

* gayet etkili bir yontemdir. memleketimde maddiyata tav olan kari kiz olduktan sonra kamyonla bile mumkundur. burda eyleme tesebbus eden degil eyleme prim veren yadirganmalidir.

* bir arabaya beş kişi doluşup ayarladıkları hatunun arkalarından taksi tutmasını ümit eden hanzolardır.

* kimisi lpg li dogan gorunumlu $ahin ile olabilecegi gibi kimisi de ferrari gorunumlu corvette ile de gorulebilir. ve fakat ortak noktalari aynidir. beyinlerinde birkac filtre**** ve birkac anahtar kelime* mevcuttur. ayni caddeyi altlarindaki arabayla 1500 kez bu filtrelerle hic usanmadan ararlar tararlar... ta ki bulana dek...

bulduklarinda da araba konu$ur zaten.

*kuku pip dot*
*sarisin*
*uzun boy*
*4 hatun bulundu. *


-hanzo - abi yakla$ saga.
-araba *dat dat*
-hatun - ne var be?
-araba *daaaaaaaaaaaaaaaat*
-hatun - allahin salagi seni. konu$amiyo musun sen?
-araba *dat dat*
-hatun -tamam evet icin 1 kez hayir icin 2 kez kornaya bas o zaman.
-araba *dat*

ALintidir...
__._,_.___