İnternete girerken kullanıcı adı ve şifrenin yanısıra kimlik ve ikametgah da sorulsun. Kimliğini ibraz edemeyen internete giremesin. Girenler çıkamasın, çıkmak isteyenlerden pasaport e Turco istensin.... Ülkemizin güzide sitelerini ziyaret etmek isteyen yabancılara vize konsun. Taşıt pulu gibi "modem pulu" diye de birşey olsun. 6 ayda bir ziraat bankasından pul alıp modemin görünen bir yerine yapıştıralım, devlete ek gelir kapısı açalım. Yılda bir de modemler muayeneden geçsin.
Geçemeyenlere kaçak bağlanma cezası kesilsin. Microsoft Outlook ve ICQ'nun yasaya uygun yeni versiyonu çıksın. Bu versiyonda send/yolla butonunun yanına "iki nüsha da savcıya yolla" butonu eklensin. Hatta hatta kendi kendini ihbar et menusu otomatik olarak açılsın. Özel yetkilerle donatılmış İnternet Polisi kurulsun. Devletlülerinin internette kolay sörf yapmasını sağlamak için İnternet Koruma Şubesi tarafından eskort bilgisayarla donatılmış görevliler devletlülerinin sağında solunda hızla sörf yapsınlar. Sörf yapan masumları taciz etsinler, bilmem ne IP adresli bilgisayar hattan ÇIK LAN desinler.

İnternet üzerinden oynanan counterstrike da bundan böyle kimse terörist olamasın. Herkes polis olsun. Oyuna "devlet bakanı" adında bir karakter eklensin, herkes bakanı korusun. Türkçe Windows gözden geçirilsin. Bundan böyle "bilgisayar geçersiz bir işlem yürüttü. Kapatılacak" yerine ekranda "bilgisayar devletin ali menfaatlerine aykırı bir işlem yürüttü, mühürlenecek. Lütfen ellerinizi başınızın üzerine koyup yere uzanın" yazsın. Nick almak ve vermek devletin tasarrufunda olsun. Kırmızı nick ve yeşil nick kavramı getirilsin. Milletvekillerinin nicki kırmızı olsun, sonradan gurur duyacağımız insanlara yeşil nick dağıtılsın. Irc'de op'luk müessesesi de devlet kontrolüne girsin. Öyle herkes birbirine op'luk veremesin,sadece devlet versin. Chat Odası İdare Amirliği kurulsun, op'luk ordan dağıtılsın. İkiden fazla kişi aynı anda chat yapıyorsa, haklarında çete oluşturmak suretiyle chat yapmak suçundan soruşturma açılsın. Çiftçiyi destekleyen devlet site sahiplerini de desteklesin. Devlet "destekleme tıklaması" yapsın. Tıklama baş fiyatı açıklansın, hangi site ne kadar tıklandıysa devlet yardımda bulunsun. Eş dost site açsın, devlet bu siteleri tıklasın, vergiler bu davarlara aksın. Internette beklenmedik anlarda çevirmeler yapılsın. Bir linke tıkladığımızda aniden İnternet emniyet amirliği sitesine yönlenelim, orda ifademiz alınsın. Internet bağlantı hızına sınırlama getirilsin, başka sitelere girerken sinyal verelim. kamyon sahipleri tatil günleri internete giremesin. Bu yasa kapsamında diğer haberleşme yöntemlerine de sınırlama getirilsin. Örnek olarak dumanla haberleşmek de zaptu rapt altına alınsın. Karşı tarafa gönderilecek beher dumandan iki nüsha önce savcılığa gönderilsin.