Baba - oğul
BABA: Matematikten kaç aldın?
OĞUL: Fenerbahçenin son on senedeki şampiyonluk sayısını aldım baba!
BABA: Ne 1 mi aldın? oglum hani sen sınıfın en akıllısıydın?

OĞUL: Baba sen demez miydin â??şampiyon olmasak bile en büyük bizizâ? diye! Belki matematikten 1 aldım ama yine de en akıllı benim

BABA:...

BABA: komsunun oglu kaç almış?

OĞUL: Galatasarayâ??ın son beş yıldaki şampiyonluk sayısı kadar.

BABA: Elin oglu yüksek not alıyor sen kırık not getiriyorsun. Rezil ettin beni!

OĞUL: Baba â??ben Galatasaraylı arkadaşlar â??tüm kupalar bizim oluyor en başarılı bizizâ??â? diye benle dalga geçiyorlar, bana feneri tutturmakla rezil ettin beni dediğim zaman â??boşver yine de en büyük bizizâ? demiyor muydun? Aynı hesap bana ne başkasının yaptığından en akıllı benim.

BABA:...

BABA: Öbür komşunun oğlu elinde bir belge ile geliyordu. Ne almış acaba?

OĞUL: Ali mi? O da takdir almış. Ama baba herifler hep kopya çektiler, soru kağıtlarını değiştirdiler. Anlayacağın olayda hile var

BABA: Sus be! Hem bir şey beceremiyor hem de başarılı insanlara çamur atıyorsun.

OĞUL: Haydaa! Yahu Baba sen değil miydin â??Galatasaray kupa biz de nal topluyoruzâ? dediğim zaman â??Galatasaray şike yapıyor, hileyle kazanıyorâ? diyen. Bu da aynı hesap değil mi baba?

BABA:...

BABA: Artık önümüzdeki dönem iyi olur karnen inşallah

OĞUL: Hayatta olmaz baba. Bu hocayla bu müdürle sitttigin sene bu okul bitmez.

BABA: Ne alakası var oğlum bitiren nasıl bitiriyor? Sınav kağıdına bir şey yazıyorsun da hocaların mı siliyor? Sen boş ver hocayı müdürü kendin çalış, dolu kagıt ver sınıfını geçersin. Hem madem okuldaki hocaların kötü dershane sınavında da sonuncu oldun buna ne diyeceksin? Oradaki hocalar ne seni tanır ne beni?

OĞUL: İyi de Baba ben sana â??Baba madem fedarasyon ve hakemler bu kadar kötü Galatasaray nasıl şampiyon oluyor? Biz sanki ceza sahasına girip gol atabiliyoruz da hakemler mi saymıyor? Biz boşverelim hakemleri kendi oyunumuzu oynayalım. Hem madem Türkiyeâ??deki hakemler kötü avrupada da macar üçüncüsüne gol atamadan elendik buna ne diyeceksin? Oradaki hakemler ne Galatasarayâ??ı tanır ne feneriâ? dediğim zaman â??olsun oğlum yine de en büyük bizizâ? demez miydin. Bu da aynı hesap iste. Ne olursa olsun en akıllı benim.

BABA:...


Not: bu yazı 2002 yılında yazılmıştır.