DENİZ SEKİ
İş hayatı tezgahtarlıkla başladı

Klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici ile yaşadığı aşkla aylarca magazin gündeminin birinci sırasına yerleşen Deniz Seki, şu aralar uyuşturucu kullanmak ve temin etmek suçundan cezaevinde.


BEYAZIT ÖZTÜRK
Radyoculuktan gelme

Konservatuarın seramik bölümünden mezun. Üniversite öğrenimini sürdürürken bir yandan da radyo spikerliği yaptı.


EBRU GÜNDEŞ
Konfeksiyon işçisiydi

'Demir attım yalnızlığa' diyerek şöhreti yakalamadan önce konfeksiyon işçisi olarak hayatını kazanıyordu.


CEM YILMAZ
Onun işi karikatür

Şüphesiz Türkiye’nin en komik adamı olan Cem Yılmaz, Leman Kültür’de başladığı stand-up serüveninde yıldızı parlayarak günümüzün starları arasında adını altın harflerle yazdıran ender ünlülerden.


CÜNEYT ARKIN
Aslında tıp doktoru

Onlarca sinema filmi performansıyla milyonların hayranlığını kazanan Türk sinemasının usta aktörü aslında bir tıp doktoru.


HANDE YENER
O da tezgahtardı

Son yıllarda poptan elektronik müziğe geçiş yaparak dikkatleri üzerine çeken Hande Yener, hayat tarzıyla da binlerce kişinin ilgisini çekiyor.


İBRAHİM TATLISES
İşçilikten imparatorluğa

Kim bilir kaç inşaat işçisi bir yandan çalışıp bir yandan türkü söylerken günün birinde İbrahim Tatlıses gibi meşhur olmayı hayal ediyor hala...


MUAZZEZ ERSOY
Tezgahtarlıktan geldi

Muazzez Ersoy söylediği nostaljik şarkılar ve çıkardığı albümler nedeniyle 'Nostalji Kraliçesi' olarak anılıyor.


MUSTAFA ALTIOKLAR
Fizyoterapist

Asıl mesleği fizik tedavi uzmanlığı.


NEJAT İŞLER
Tezgahta kitap satardı

O da televizyon dizisi ile ünlü olanlardan. Gülbeyaz adlı dizide canlandırdığı Kadir tiplemesiyle ünlenen Nejat İşler, bir zamanlar Hadi Çaman Tiyatrosu’nun önüne açtığı tezgahlarında kitap satıyordu.


OZAN GÜVEN
Annesinin dükkanında çalıştı

'İkinci Bahar' adlı televizyon dizisinin parlayan yıldızlarından Ozan Güven de hayata tezgahtarlık yaparak başlayan ünlülerden. Kayıtlı olduğu ajanstan rol beklerken bir yandan da annesine ait iç çamaşırı dükkanında tezgahtarlık yapan Güven, bu işte o kadar başarılı olmuşki bir ayakkabı mağazası bile açmış.


RAFET EL ROMAN
Müezzindi

Şu aralar kızlarının bakıcısı ile evleneceği yönünde haberlere konu olan ünlü şarkıcı Rafet El Roman, değişik ses rengi ile milyonların hayranlığını kazandı.

TARKAN
Tezgahtardı

Hayatını kazanmak için yaptığı ilk iş tezgahtarlıktı. Daha sonra Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne devam etti. Müzik sevgisi ağır basınca müziğe ağırlık verdi ve düğünlerde şarkı söylemeye başladı.


TARIK AKAN
Can kurtarıyordu

Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi jönlerinden, aynı zamanda iyi bir karakter oyuncusu olan Tarık Akan da, hayata ilginç bir şekilde atılanlardan.


YILDIZ TİLBE
İlk işi pazarlamacılık

Şöhretli bir yorumcu ve besteci olmadan önce pazarlamacılık, tezgahtarlık, dikiş atölyelerinde iplik temizlikçiliği, çocuk bakıcılığı gibi çeşitli işler yaptı.

ÖZCAN DENİZ
Pavyonda şarkı söyledi

‘Asmalı Konak’ dizisinde canlandırdığı Seymen Ağa tiplemesiyle şöhretin doruğuna çıkan Özcan Deniz, 13 yaşında yeni yetmeyken İzmir pavyonlarında şarkı söylemeye başladı.