Gazeteci- Sinema Yazarı Ali Murat Güven, 'Çocuklar Duymasın'ın sempatik aktörü Müfit Can Saçıntı ile hoş bir söyleşi gerçekleştirdi.

SÖYLEŞİ:
ALİ MURAT GÜVEN
FOTOĞRAFLAR: RASİM ÖZCAN (MinT YAPIM)ATV'nin popüler dizisi 'Çocuklar Duymasın'ın çekirdek kadrosuna bodoslama dalarak kısa sürede hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinen sempatik aktör Müfit Can Saçıntı, milyonlarca kişinin 'çalışmanın gereksizliğine' ilişkin bilgece nutuklarını dinleyebilmek için ekran başına çakıldığı 'Mandıra Filozofu Mustafa Ali' karakterinin gerçekte tembelliği değil, 'akıllıca ve özsaygı içinde yaşamayı' öğütlediğini vurguluyor.


Karşımda, ekrandan ülke sathına yayılan replikleri yaklaşık iki aydır gençliğin diline düşmüş, görüntüleri Youtube'da, Facebook'ta ve daha bir sürü paylaşım sitesinde dolanıp duran son derece şöhretli bir televizyon aktörü var. Aynen rol aldığı komedi dizisinde canlandırdığı aykırı karakter gibi saçı sakalı birbirine karışmış, 40'lı yaşlarını idrâk eden yurdum erkeklerinin -kimilerinin "Türk kası" adını verdiği- o vazgeçilmez göbeğini güzelce salmış mütebessim bir adam...

Fakat, en az üç saattir karşılıklı oturmuş tatlı tatlı konuşuyor olmamıza rağmen, ben kendisine bir türlü "Türk televizyonculuğunun son zamanlarda patlattığı en büyük bomba" gözlüklerinden bakamıyorum.

Evet; bakamıyorum, çünkü o benim için hâlâ, 1980'lerin ortalarında birlikte okuduğumuz İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu'ndaki sevgili sınıf arkadaşım, delikanlılık yıllarımın can dostu "peltek" Müfit...

Söyleşinin devamına buradan ulaşabilirsiniz
yenisafak.com.tr