'Efendimiz' gönülleri fethedecek


'Efendimiz', radyofonik bir anlatımla Burç FM dinleyicilerinin gönlünü fethedecek.


17.Nisan.2011,13:19:57

Dr. Reşit Haylamaz'ın kaleminden, hayatının anlatıldığı Efendimiz, kitaplaşan bu çalışmanın ardından, şimdi de, radyofonik bir anlatımla Burç FM dinleyicilerinin gönlünü fethedecek.

Ana okumalarını ünlü tiyatro ve seslendirme sanatçısı Mazlum Kiper'in yaptığı çalışmanın tema müziklerini ise Amerika'da, Emmy Ödüllü ünlü besteci Brian Keane ve Türkiye'nin Dünyada tanınan birkaç müzisyeninden biri olan Ömer Faruk Tekbilek besteledi.

18 Nisan Pazartesi ilk bölümü ile dinleyicilerine merhaba diyecek olan çalışma hafta içi her gün 10:05, 15:30 ve 22:00 saatlerinde radyonuz Burç FM'de yayınlanacak.

Son zamanların çok satanlar listelerinde, bu listelerdeki teamülleri altüst eden birkitapvardı: ‘Efendimiz'. İşte bu çalışmayı okuyup da etkilenen onbinlerce kişiden biri ise; ismini Burç FM'de uzun süre yayınlanan ‘Görünmezler' isimli programdan aşina olduğunuz Soner Can idi.

Can'ın aklına, bu kitabı ne tam bir radyo tiyatrosu ne de sadece bir sesli okuma olarak değil de ikisinin arasında bir radyofonik yapım olarak radyoya uyarlamak fikri gelince de, uzun soluklu bir çalışmaya girdi.AĞIR İSİMLER, HUMMALI BİR ÇALIŞMA

Yapımcı Soner Can, tecrübeli seslendirme yönetmeni Yaşar Özdemir ile birlikte bu proje için iki aya yakın bir ön hazırlık dönemi geçirdi. Bu dönem içerisinde projenin çerçevesini, sınırlarını ve çalışma arkadaşlarını belirlediler. Özenle seçilen bu isimlerin hepsi kendi alanında ün yapmış sanatçılar. İlk etapta dikkatimizi çeken isimler arasında Mazlum Kiper, Esen Günay, Bora Sivri, Şahin Çelik, İskender Bağcılar, Nüvit Candaner, Hayri Küçükdeniz, Yusuf Ziya Özkan, Uğur Taşdemir, Faruk Akgören gibi seslendirme sanatının duayenleri yer alıyor.

Bunun yanısıra projenin tema müzikleri olarak bestelenmiş parçaların sahipleri ise sadece Türkiye'nin değil Dünya'nın tanıdığı iki ünlü müzisyen: Brian Keane ve Ömer Faruk Tekbilek.

KAYNAK YAYIN GRUBU'NDAN SPONSORLUK, TEKBİLEK'TEN OLAĞANÜSTÜ GAYRET

Türkiye Radyolarında şu ana kadar yapılmış en yüksek bütçeli prodüksiyonlarından biri olacak olan ‘Efendimiz' projesinin ana sponsorluğunu, Kaynak Yayın Grubu hiç düşünmeden üstlendi. Kaynak yöneticileri Burç fm'in daha önceki çalışmalarından memnun olduklarını bu eserin de hakedildiği şekilde sahneye konulacağından emin olduklarını söylediler.Eserin müellifi Reşit Haylamaz da bütün Müslümanların ortak malı olan kitabın radyo tiyatrosu olarak kendine yeni bir hizmet mecrası bulmasından dolayı Burç Fm'e teşekkür etti.

‘EFENDİMİZ'İN MÜZİKLERİ CONNECTICUT'TA BESTELENİYOR

Yapımcı Soner Can, sadece müzikler için bile kıtalararası seyahat yaptı ve Brian Keane'in Connecticut'taki stüdyosunda, beste ve arajman kısımları için danışmanlık yaptığı hummalı bir çalışmaya girdi. Ömer Faruk Tekbilek ve Brian Keane sadece bu çalışmaya özel yapacakları yepyeni besteler ve kaydedecekleri stüdyo performansları için iki hafta boyunca yirmidört saat boyunca dönüşümlü olarak çalıştılar. Tekbilek geceleri çaldı, Keane ise günboyu beste ve aranjeler ile meşgul oldu.
Tekbilek'e proje size teklif edildiğinde ilk olarak neler düşündünüz sorusuna şu cevabı veriyor:

‘İki haftalık bir kampta hamdolsun çok güzel şeyler oldu. Brian ile beraber çok güzel besteler hazırladık ve bunu paylaşmaktan mutluluk duyuyor ve şükrediyoruz. Benim için çok büyük bir mutluluk duygusu. Sabır ağacının meyvesi olarak kabul ediyorum bunu. Hz. Peygamberimizin hayatı gibi büyük bir projenin müziğini yapmaya layık olmak benim için büyük bir şeref. Bunun için de şükür doluyum. Sizlere, Burç FM'e, ve yardım eden bütün arkadaşlara teşekkür ederim.'

‘Efendimiz'; seslendirmesi, müzikleri ve kurgusu ile çok farklı ve dikkat çekici bir çalışma olarak, şimdiden Burç FM unutulmazları arasına girmeye aday.

18 Nisan Pazartesi ilk bölümü ile dinleyicilerine merhaba diyecek olan çalışma hafta içi her gün 10:05, 15:30 ve 22:00 saatlerinde radyonuz Burç FM'de yayınlanacak.

İnternetten dinlemek için Tıklayın

samanyoluhaber