Başvuru için son hafta


İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne 14 yıl başkan olarak hizmet veren, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Sivri’nin adını yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak amacıyla geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen “İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması”nın ikincisine başvurular devam ediyor.


İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen, her yıl tekrarlanacak yarışmaya, İzmir’deki ilköğretim (9-14 yaş) 1. ve 2. kademe ile ortaöğretime (15-17 yaş) devam eden öğrenciler, 1 Mayıs 2011 tarihine kadar başvurabilecek.

Öğrenim çağındaki çocuk ve gençlere yazmayı, yaşamayı, doğayı sevdirmek, öykücülüğünü daha iyi tanıtıp, yeteneklerini ortaya çıkarmak ve ödüllendirmek amacını taşıyan yarışmada dereceye giren öğrenciler, diz üstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, dijital fotoğraf makinesi ve elektronik sözlükle ödüllendirilecek.

İsmail Sivri 2. Çocuk Öyküleri Yarışması Seçici Kurulu, tanınmış yazarlarımızdan Muzaffer İzgü, Hidayet Karakuş, Hüseyin Yurttaş, Mavisel Yener, Yunus Bekir Yurdakul, Mehmet Atilla, Eşref Karadağ ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Misket Dikmen’den oluşuyor. Yarışmanın son katılım tarihi 1 Mayıs 2011 olarak belirlenirken, ödül töreni ise 1 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilecek.

Hürriyet