FG 93.7 tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ilk ve tek dans müziği festivali, Electronica Festival Istanbul 2011, 4 Haziran’da dans ve elektronik müzik sevenleri Solar Beach’te bir araya getirecek. Bu sene ‘This is the new music’ sloganıyla gerçekleşecek olan Electronica Festival Istanbul 2011, 3 farklı sahnede 40’tan fazla DJ ve canlı performans sunacak.

İstanbul’un en güzel sahili Kilyos’taki Solar Beach’te elektronik müziğin en önemli isimlerini müzikseverlerle buluşturacak olan Electronica Festival Istanbul 2011’de katılımcılar, denizin ve güneşin keyfini çıkarırken, Go-Kart, ATV, Bungee Jumping, Hovercraft ve su sporları gibi aktivitelerle de diledikleri gibi eğlenecekler.
Hem müziği hem de kişiliğiyle house müzik sahnesinin son yıllardaki en büyük fenomeni RIVA STARR ülkemizde ilk kez Electronica Festival Istanbul ana sahnesinde müzik severlerle buluşacak.. Bir müzik grubunun ötesinde, komple sanat projesi olarak tanımlanan STEED LORD, yüksek enerjili electro-pop performansı ve büyüleyici kostümleriyle ana sahneye geleceği taşıyacak. Fransız Kitsuné etiketinin son bombası JUPITER de festivalin önemli canlı performanslarından birini gerçekleştirecek. Festivalin ana sahnesindeki diğer isimler ise Popof , Style of Eye, Ümmet Özcan, Andrea Roma, Roderik Flohil & Wietse Smit, Edwin Oosterwal.
(Hürriyet)