En iyi kadın oyuncu Kirsten Dunst64. Cannes Film Festivali'nde 'en iyi kadın oyuncu' ödülünü 'Melancholia' filmiyle Kirsten Dunst aldı. Aktris,Nazi yorumlarıyla festivalden kovulan Lars Von Trier'e teşekkür etti.


11-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen sinemanın prestijli festivallerinden Cannes Film Festivali, dün akşam büyüleyici bir törenle sona erdi. 'Altın Palmiye' büyük ödülü Terrence Mallick'in 'Tree of Life' filmine giderken 'Jüri Büyük Ödülü' ise Nuri Bilge Ceylan'ın 'Bir Zamanlar Anadolu'da ve Jean-Pierre Dardenne ve Luc Dardenne'nin birlikte yönettiği Le Gamin Au Velo/Bisikletli Çocuk filmine verildi.

AHABER.COM.TR'nin haberine göre; gecenin yıldız isimlerinin bir araya geldiği törende festivalin skandal ismi yönetmen Lars Von Trier'in yönettiği 'Melancholia' filmi de 'en iyi kadın oyuncu' ödülüyle onurlandırıldı. Nazi yanlısı söylemleriyle festivali karıştıran ve kovulan Von Trier'in filminin yarışma dışı kalması beklenirken organizatör yetkilileri buna gerek olmadığını açıklamış ve yönetmeni festivalden uzaklaştırmıştı.

Kirsten Dunst, ödülünü Venezuelalı aktör Edgard Ramirez'den aldı.

'MELANKOLİK' SARIŞIN KADIN SAHNEDE

Oyunculuk kariyerinde ilk Cannes ödülünü kazanan Kristen Dunst, 'en iyi aktris' kategorisinde aldığı bu ödülle birlikte sahnede yaptığı konuşmada yönetmeni Lars Von Trier'e teşekkürlerini sundu. Dunst, başarısının arkasındaki ismin Danimarkalı yönetmen olduğunu söyledi.

Filmdeki çıplak sahneleriyle gündeme gelen Kirsten Dunst, Chopard'ın tasarımını yaptığı ödülle objektiflere poz verirken oldukça mutlu olduğu gözlerden kaçmadı.


Sabah