Birsen Tezer

Hayal Bistro
15.06.2011
22:00


Bir enstrüman öğrenip çalmak en büyük hayallerimden biri olan Birsen Tezer şans eseri ''kanun''enstrümanını seçip, öğretmeni Erol Deran'dan neredeyse birebir ders alarak tamamladığı eğitiminden sonra profesyonel müzik yaşamına başladı.

İlk önceleri tek bir gitar ile başlayan serüven 1990 yılında zenginleşerek yerini grup sound’una bıraktı ve sanatçı İstanbul'un çeşitli mekanlarında grubuyla birlikte kendi zevkime uygun repertuarını oluşturup performanslar sergiledi.

1998 yılında Bülent Ortaçgil'in ''Light'' adlı albümünde Ortaçgil'le bir düet yapan Tezer (“Kimseye Anlatmadım”) Daha sonra yine Ortaçgil'in şarkılarından oluşan tribute albüm ''Şarkılar bir oyundur''da, ''Çığlık Çığlığa'' adlı şarkıyı seslendirdi. Bunun yanı sıra İlhan Şeşen ve Gürol Ağırbaş ile küçük çalışmaları oldu ve İlhan Şeşen'in hazırladığı bir film müziğini seslendirdi.

Sanatçı çok kısa bir süre önce kayıtlar ''hücum kayıt'' olarak yapılan ve kendi bestelerinin yanı sıra Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, İlhan Şeşen ve Zafer Cımbıl'ın eserlerini de yorumladığı ''Cihan'' albümünü “Kalan Müzik” etiketiyle dinleyicilerine sundu.

NE KADAR: 23,50 TL


HÜRRİYET