Hem kötü hemde muzur

Yaprak Dökümü dizisindeki Ferhunde karakterini oynayan Deniz Çakır hep kötü kadın olarak anılıyor.02 Mayıs 2008 13:23 İlk kez Hülya Avşar ve Cihan Ünal ile birlikte oynadığı 'Kadın İsterse' dizisiyle ekranlara gelen oyuncu Deniz Çakır, 'İki Arada Aşk', 'Evet Benim' projelerinden sonra Yaprak Dökümü'ndeki Ferhunde karakteriyle dikkatleri üzerine çekti.

Dizide sürekli ortalığı karıştıran bir kadını oynayan Çakır, SKYTURK'te Cengiz Semercioğlu'nun sunduğu Full Ekran programında "Arada iyi kadınlar oldum ama onlar pek kaile alınmadı" diyerek, hep 'kötü kadın' rolleriyle akla geldiğini söyledi.

Ferhunde'nin kötü karakter olmasının yanı sıra komik olduğunu da belirten Deniz Çakır, şöyle konuştu: "Çok enterasan bir şey benim açımdan. Biri sit-comdu ve ben oradaki dramatik karakteri oynuyordum, hiç komik yanım yoktu, kimse bana gülmüyordu. Şimdi bir dram oynuyoruz, bütün insanların ağladığı ciddi bir dram oynuyoruz ve ben en güldüren karakterim. Bu çok acayip bir tezat. Sizin tabirinizle kötü karakter olmama rağmen bir yandan da anketlerde insanların en komik bulduğu karakterim. Bu da keyifli bir şey. O kötünün altını daha az çizip işin mizah yönüne bakmak. Çünkü kötülük de mizah da zeka işidir. Ben kendimce böyle yorumluyorum ve onu görmeleri hoşuma gidiyor. 'Çok kötüsün' derken insanlar 'Çok da muzursun' demeleri hoşuma gidiyor. Çünkü yapmaya çalıştığım biraz öyle bir şey"

Bir dönem Ferhunde karakterinin durulduğunu ve bu süreçte izleyenlerden tepki aldıklarını ifade eden Deniz Çakır, "'Nerde eski Ferhunde?' dediler. Çünkü alışmışlar galiba o en durgun anlarda bile 'Dur şimdi Ferhunde bir şey yapar' diye alıştıkları için. Çünkü ben de birileriyle izlerken ben de bu tepkileri algılıyorum. Öyle bir şey yarattık galiba" dedi.

Senaryoyu bilmemek heyecan verici

Deniz Çakır, Reşat Nuri Güntekin'in romanından uyarlanmasına ve hikayenin sonunun belli olmasına rağmen, Yaprak Dökümü'nün her yeni senaryosunu merakla beklediğini anlattı. Çakır "Benim için eğlenceli tarafı senaryonun gidişatını bilememem. Ferhunde çok maceraperest bir karakter. O yüzden onun her bölümü birbirinden farklı geliyor bana. O yüzden senaryo her geldiğinde bu hafta ne yapacağım diye heyecanlanıyorum. Her şeyi bilirsem şu anda oynayacağım ana adapte olamam. Sorgulamıyorum 3 bölüm sonra ne olacağını ki, zaten sonu belli bu bir roman. Ama aradaki çıkışlar-inişler bizi bu işe bağlayan, heveslendiren detaylar oluyor" diye konuştu.

haber3