Cuma namazlarını hiç kaçırmıyor

Sosyetenin zengin ve yakışıklı ismi Mehmet Aslan, aslında şımarık bir zengin çocuğu değil...

Kenan Erçetingöz'ün Yüz yüze programıan konuk olan Mehmet Aslan ölen babası hakkında konuştu...

Bu konuda Mehmet Aslan ise haksız yere bir insanın suçlayan kişinin sonunda zarar göreceğine inandığını anlattı. Oyunculuğun yanı sıra ithalat-ihracat işleriyle uğraştığını anlatan Aslan, Hindistan’da 1200 kişinin çalışmakta olduğu bir madeni olduğunu anlattı.

Çok küçük yaşlarda otellerde çalışmaya başladığını anlatan Aslan, ilk medyada yer almaya başladığı zamanda kendisi hakkında zengin ve şımarık olduğuna dair ön yargılar bulunduğunu ama bu ön yargıları yıkmayı başardığını anlattı.

Babasının çok katı bir baba olması sebebiyle onun yanında şımarmadığını ama sevdiği insanlara karşı şımarmışlığı olduğunu anlatan Aslan, babasının kendisine her şeyi erken yaşta öğrettiğini dile getirdi.

Babasını tam da ihtiyacı olduğu zamanda kaybettiğini anlatan Aslan, babasıyla her şeyi konuşabildiğini ve babasının belirli yaşlarda her şeyi yaşamasına izin vererek kendisini hayata çok iyi hazırladığını söyledi.

Erçetingöz’ün babasını kaybetmesinden sonra üzerindeki sorumluluğun artıp artmadığını sorması üzerine Aslan, şunları söyledi: ‘Babam hayattayken sorumluluğum azdı tabii ki. Onu kaybedince sorumluluğum arttı. Ne durumda olursa olsun insanın babasının olması insan güven veriyor. Babamı kaybedince ailenin sorumluluğunu üstlendim. “İnsanın adam olduğu gün babasının öldüğü gündür” sözünün doğruluğunu o zaman anladım. Şu an günde 16 saat çalışıyorum’ dedi.


Maksim gazinosunu devam ettirmemesinin sebebinin sorulması üzerine Aslan, başka idealleri olduğunu ama eninde sonunda Maksim’i başka bir konseptte açacağını ve gençlere alaturka müziği sevdirmeyi amaçlayacağını anlattı.

İçki ve sigara kullanmadığını belirten Aslan, gençlerin içki ve sigaraya özendiği yaşlarda yüzücü olduğu için kötü huylardan uzak kalabildiğini, annesinin ‘içki sigara içme dilediğin kadar gez’ demesinin de bunda etkisi olduğunu söyledi.

Cuma namazlarını hiçbir zaman kaçırmadığını söyleyen Aslan, Atatürk sayesinde Müslüman bir ülke olarak kalabildiklerini, her şeyi O’na borçlu olduklarını ve dünyanın en şanslı Müslüman ülkesi olduğumuza inandığını anlattı. Yurtdışında okurken ödevi dolayısıyla İncil ve Kuran’ı okuduğunu anlatan Aslan, Türkiye’de aile bağlarının güçlü olmasının dara düşenlere çok güzel bir sığınma noktası olduğunu, Avrupa’da ise sığınma noktası olarak uyuşturucunun görüldüğünü söyledi.

Hayatı boyunca birçok kez bombalama olaylarının olduğu yerlerde bulunmasına rağmen burnunun dahi kanamadığını anlatan Aslan, ‘Allah’ın sevgili kuluyum herhalde’ diyerek olaya esprili bir şekilde yaklaştı.

Serveti hakkında konuşmanın hoş olmadığını söyleyen Aslan, zengin olduğunun bilinmesinde sonra çok çeşitli insanların kendisine ulaşmaya çalıştığını hatta bir keresinde kendisiyle yaşıt olabilecek birinin ‘ben senin oğlunum’ dediğini gülerek dile getirdi.

Aslan, çapkın olmadığını anlatırken araya giren Ayşe Hatun, kızların yakışıklı oyuncunun peşinden koştuğunu söyledi. Geçmişte yaşadığı ilişkileri istediği için yaşadığını ve yine isterse yaşayabileceğini anlatan Aslan, daha önce birlikte olduğu insanların adının anılması o insanları rencide edeceği için bu konunun konuşulmasını istemedi.

haber3