Türkiye'yi Çağla Kubat temsil edecek

Dünya Rüzgar Sörfü Şampiyonası'na güzel manken Çağla Kubat'la giriyoruz...


Rüzgar sörfünde aldığı şampiyonluklar ve uluslararası derecelerle dikkat çeken Çağla Kubat’a, Boyner Sports sponsor oldu.

Çağla Kubat’ın bu yıl mücadele edeceği Dünya Rüzgar Sörfü Şampiyonası ile Türkiye Sörf Şampiyonası’nda Boyner Sports’un desteğiyle yarışacağı bildirilirken, milli sporcuyu yoğun bir yarışma sezonunun beklediği ifade edildi. Dünya Rüzgar Sörfü Şampiyonası’nın 4 ayağında yarışacak olan Çağla Kubat’ın, ilk yarışına 12-17 Mayıs tarihleri arasında Güney Kore’de yapılacak organizasyonda katılacağı ve sırasıyla İspanya-Costa Brava, Türkiye-Alaçatı ve Portekiz etaplarında yer alacağı kaydedildi.

Çağla Kubat’ın, Türkiye Sörf Şampiyonası’nda ise Datça, Alaçatı ve İstanbul etaplarında yarışacağı açıklandı. Uluslararası alanda 2005 yılında Avrupa Slalom Rüzgar Sörfü Şampiyonu olan, geçen yıl ise Dünya Şampiyonası’nda 4’üncülük elde eden başarılı sporcu, Boyner Sports ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının önemine değinerek, "Özellikle rüzgar sörfü gibi masraflı bir spor dalı ile uğraşmak ve en önemlisi de yurt dışındaki yarışlara katılabilmek için sponsorların desteği önem taşıyor" dedi.

haber3