''Polat Alemdar'ı örnek alsınlar''

Ekranların en çok tartışılan karakterinden çarpıcı açıklamalar...

Kurtlar Vadisi’yle 5 yılda üniversitelilerden 2’nci ödülünü alan Necati Şaşmaz, “Polat aslında bir diplomat, insanlar eğer etkileniyorsa bu özelliğini örnek almalı” dedi

Kurtlar Vadisi Pusu ekibi Koç Üniversitesi öğrencilerinden Yılın En İyi Aksiyon Dizisi ödülünü aldı. Ödül töreninde en büyük ilgiyi Polat Alemdar’ı oynayan Necati Şaşmaz ile Muro karakterini canlandıran Mustafa Üstündağ gördü. Şaşmaz, öğrencilerin sorularını yanıtlarken ilginç açıklamalar yaptı.

Kurtlar Vadisi Terör neden bitti?
- Öyle olması gerekiyordu. Şiddet ve terörü o dönemde sadece biz yapmıyorduk. Başka diziler de vardı. Nedense bize öyle bir uygulama oldu. Şimdi daha tatlı bir şekilde Muro karakteri ile anlatıyoruz.

- Abdullah Çatlı’yı canlandırdığınız söyleniyor.
Bir çok isim söylendi. Bir çok isme de benzettiler ama sanırım bir çeşni durumu var. Bir çok insandan alınmış özlem duyulan bir karakter yaratıldı.

Memati’nin eroin kullanmasına nasıl bir yorum getireceksiniz?
- Memati’nin eroin kullanması bir sosyal sorumluluk projesidir. Şöyle ki, iyi bir karakteriniz uyuşturucuya zoraki bağlandırılıyor. Onun hayata dönüşünü hep beraber izliyoruz.

İnsanlar size özeniyor mu ?
- İnsanlar ’Polat’a özendim. Şöyle yaptım’ diyerek gazetelerin üçüncü sayfalarında çıktılar. Haberlerin asılsız olduğunu araştırmak için avukatlar heyet olarak bu illere gitti. Aslının olmadığını öğrendiler. O dönemler bize “şiddet” diye vurdular. Polat aslında bir diplomattır. Eğer ki insanlar etkileniyorsa diplomat olmayı da düşünmeli.
haber3