Tefeciler yüzünden batağa saplandı

Dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alınan Haluk Levent, kumar batağına da saplanmış


Tefecilere ve alacaklılara olan borçları yüzünden zor günler geçiren Haluk Levent, program sırasında borçlarının arkasında olduğunu fakat alacaklılarla uzlaşıp alacak tutarlarında indirime gidilmesi şartı ile borçlarını ödeyebileceğini söyledi. Program öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Levent, şöyle konuştu:


"Bir yere kaçmıyorum, sadece iş hayatım ile müzik hayatımın ayrı tutulmasını istiyorum. Borç batağına şarkıcı olmadan önce batmıştım. İş adamı Haluk Levent iken batık bir durumda müzik yapmaya başladım. Kazandığım paralarla borçlarımı ödeyip batmadığımı herkese göstereceğim. Medyada dolandırıcı olarak adlandırılmak çok yanlış. Ben yurtdışına çıktım hem turnem hem de bir bel ağrısı tedavisi için oraya gittim. Turnemden kazandığım paralarla borçlarımı kapatmayı sürdürüyorum. 70 bin dolarlık daireye 260 bin ödedim ama hala borç bitmemiş, zaten borçlarımın çoğunu faiz adı altında ödedim. İstediğim tek şey borç tutarımın ortaya çıkarılması."
Zor duruma düşmüş insanların mallarını uzun vadede yüksek faizlerle satın alarak senet karşılığı iş yaptığını söyleyen Levent, "Bu malları alırken kazanacağımı düşündüğüm kazançları elde edemedim. O dönemde bir jean markası ile reklam anlaşması yaptım, ama kazanç elde edemeyince borç batağına düştüm. Bu yüzden tefecilerin eline düştüm. Borcu tefecilerden borç alarak kapatmaya çalışırken sadece faizlerini ödeyebilir hale geldim. Aynı IMF Türkiye ilişkisi gibi oldu. Senet ve borç karşılığı aldığım malları geri vererek borçlarımı kapatmayı düşünüyorum. Bana aldığım malları expertiz raporlarına göre fazla göstererek sattılar. Ben de o malları aldıktan sonra gerçek değerlerinin o kadar etmediğini gördüm" dedi.

"Borcu kumarla kapatmak istedim"

Kendisi gibi en az üç şarkıcının da borç batağında tefecilerin elinde olduğunu bildiğini söyleyen Levent, "Basında dolandırıcı gibi gösterilmem beni borçlarımı ödeyemez hale getirdi. Bu yüzden konserlere 5 yerine 1 liraya gitmeye başladım. Borcumu kumar oyanayarak kapatma cehaletine de düştüm. İhtiyaç olan parayı kumar makinalarından kazanmayı amaçladım. Çok cahilce bir şey. Sonrada alkol bağımlılığı başladı. Ama hiçbir zaman uyuşturucunun esiri olmadım. Beni kimse bazı gazetelerde çıktığı gibi radyo istasyonu gibi gözüken ama içinde işkence odaları bulunan yerlere götürmedi. Bu borçlar yüzünden bir kaç çocukça tehdit aldım ama kimse bana gerçek bir tehditte bulunmadı" açıklamasını yaptı. Hakkında fuhuş çetesine katıldı haberleri çıkan Levent sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben o çete içinde yer alan birisiyle telefonda konuşmuşum. Bana 'Serdar Ortaç'ın klibinde kızı beğenmediler, oynayamadı ne yapalım dediler. Ben de bizim klibe saklayın oynasın dedim. O kişinin çete içinde yer alan telefonlara sahip olduğunu bilmiyordum. İçinde bulunduğum durumlardan kurtulmak için morale ihtiyacım var. Şarkı yazamaz, söyleyemez oldum. Hayranlarıma karşı çok mahçubum. Ölene kadar borçlarımın arkasındayım borçlarımı ödeyeceğim."
haber3