+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Televizyon için iyi bir malzemeyim

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Magazin Haberleri Forumunda Bulunan  Televizyon için iyi bir malzemeyim Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  -Sєνgi Eмєк İѕтєя -- XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  ::...::KaLbİmİn DeRiNLiKLeRi::..::
  Mesajlar
  13.538
  Blog Yazıları
  62
  Tecrübe Puanı
  107375310

  :okur: Televizyon için iyi bir malzemeyim

  ''Televizyon için iyi bir malzemeyim''

  Başarısını, kendi kurallarını koyup şansını yaratmasına bağlayan sunucu Ebru Akel, televizyondan kopamayacağını söylüyor...


  BUGÜNE kadar sunduğu yarışma programlarından dolayı ‘Türkiye’nin en çok kazanan sunucusu’ unvanını elde eden Ebru Akel, pazar günü Kanal 1’de “İş’te Star” adlı yeni bir yarışmayla izleyici karşısına çıkıyor.
  Gönlünde yatan aslanın oyunculuk olduğunu söyleyen Akel televizyondan da asla kopamayacağını söylüyor.

  AKEL “Televizyon benim için, ben de televizyon için iyi bir malzemeyim. Kendimi sürekli yenileyen, kabuğunu kırıp, tekrar doğan biri gibi hissediyorum. Ama oyunculuk deyince akan sular durur” diyor.

  Hayatımın rolünü bekliyorum

  Önümüzdeki günlerde “İş’te Star” adlı şarkı yarışmasıyla ekrana gelecek olan Ebru Akel gönlünde yatan aslanın oyunculuk olduğunu söylüyor

  Bugüne kadar sunduğu yarışma programlarından ötürü ‘Türkiye’nin en çok kazanan sunucusu’ unvanını elde eden Ebru Akel, 18 Mayıs Pazar günü Kanal 1’de “İş’te Star” adlı yeni bir yarışma programıyla izleyici karşısına çıkacak. Birbirinden farklı mesleklerde kişilerin yarışacağı yapımda sunuculuk yapacak olan Ebru Akel, kendisinin televizyon için iyi bir malzeme olduğunu söyledi. Başarısını kendi kurallarını koyup şansını yaratmasına bağlayan Akel, “Kabuklarından kırılıp, tekrar doğan biriyim” diyor.

  Önümüzdeki günlerde “İş’te Star” adlı bir programa başlayacaksınız. Nasıl bir program olacak ?
  Televizyondan uzak durmak istediğim, gelen projeleri değerlendirdiğim bir dönemdeydim. Farklı bir şey yapmak istiyordum. Camiadan tamamen alakasız çocukluk arkadaşım Ozan Balaban’ın fikriydi bu. Londra’da bir program izlemiş ve bana anlattı. Projenin kaynağını buldum ve formatı getirdim. ANS Abdullah Oğuz’la birlikte projeyi Kanal 1’e verdik. Dört aydır üzerinde çalıştığımız bir proje. Bu bir şarkı yarışması. 11 yarışmacı, üç jüri üyesi ve bir sunucudan oluşan klasik bir yarışma değil. Her hafta farklı meslek gruplarından yarışmacılar yarışacak ve her haftanın birincisi seçilerek finale gidilecek. Bu yarışma meslekleri olan, kendi alın terleriyle para kazanan ve sesleri güzel olan kişilerin yeteneklerinin keşfedileceği bir yarışma olacak. Her meslekten insan, banyoda, takside, trafikte, ütü yaparken, bulaşık yıkarken kendi kendine şarkı söylemekten vazgeçip bizimle paylaşacak yeteneklerini. Her bölümde çok büyük sürprizler, danslar ve şovlar olacak. Şarkı yarışmasının yanısıra bir eğlence programı olacak “İş’te Star”...

  Jüri üyeleri kimlerden oluşacak?
  Her hafta farklı jüri üyeleri olacak. Burada sadece katılan yarışmacılar ön planda olacak.

  Yarışmaya katılacak olan kişilerde yaş sınırlaması var mı?

  Her yaşta insan şarkı söyleyebilir. Öyle güzel ve altın sesler ve o kadar çok bizi şaşırtan hikâyeler var ki. Biz bu insanlara içinizdeki yetenekleri dışarı çıkarın, artık saklı kalmasın diyoruz. Yarışmada para ödülünün yanısıra büyük ödüllerimiz var.

  Türkiye’de program sunuculuğu denilince ilk akla gelen isim sizsiniz. Bunun sırrı nedir?
  Eğer bir yeteneğiniz varsa, zekânız varsa, çalışkan ve disiplinliyseniz kendi alanınızda, kendi kurallarınızı ve şansınızı yaratmış oluyorsunuz. Bu, doğru insanlar ve projelerle de birleşince kötü sonuç imkânsız oluyor. Benim farkımın ne olduğunu gerçekten bilmiyorum. Ben sadece işimi severek ve saygı göstererek yapıyorum. Çok çalışıyorum. Klişe, birbirinin takliti, Türkçe’yi çok kötü kullanan, hak etmeden sunuculuk adı altında ekranda sunumlar yapılıyor. Sahneye çıkıp tekerlemeler söylemekle sunum yapabilmek arasında büyük bir fark var.

  Sunduğunuz yarışma programları sayesinde ‘En çok kazanan sunucu’ lakabını aldınız.
  Büyük hırslarım yoktur. İnsanları ezip geçecek, insanları kötüleyebilecek ya da fesat katabilecek yapıda bir insan değilim. Her zaman kendi iyilerim ve doğrularımla var oldum. Dolayısıyla hak ettiğim neyse alnımın teriyle onu kazandım. Bundan sonra da böyle olacak. Onun için para hep gelip geçici, geriye kalan sizin kendi mutluluğunuz, huzurunuz. Para bir araçtır, ama kendi huzurumuz ve sağlığımız hiçbir şeyle ölçülemez.

  Şu anda önemli bir yönetmenle bir sinema filmi mi yapmak istersiniz, yoksa sunuculuk mu?
  Oyunculuğu tercih ederim. Sekiz aydır bir şey yapmıyorum. Bu geçiş dönemleri hem çok sancılı hem de insana çok değer katan zamanlar. Biraz daha dışarıdan kendine bakabilmek, yaptığın hataları görebilmek ve etrafında olup bitenleri değerlendirmek adına müthiş bir zemin. Televizyondan asla kopacağımı düşünmüyorum. Televizyon benim için, ben televizyon için iyi bir malzemeyim. Ben kendimi sürekli yenileyen, kabuklarından kırılıp, tekrar doğan biri gibi hissediyorum. Ama oyunculuk deyince akan sular durur.

  Bundan sonra oyunculuk yapmak istediğinizi söyleyebilir miyiz?
  Benim konservatuvarı bitirdikten sonra bu sektöre girmem oyunculukla başladı. Ve sunuculuk zaman zaman ön plana çıkmış olabilir ama her zaman gönlümde yatan aslan oyunculuktur. Oyunculukta karşınıza sürekli iyi projeler çıkmayabilir. Kendinle bu kadar uğraşmak, yoğunlaşmak kolay bir iş değil. Tamamen içsel bir yolculuk. Oyunculuk anlamında hayatımın rolünü bekliyorum. Yeteneğime güveniyorum ve en önemlisi müthiş bir çalışma arzum var.

  Uzun zamandır oyunculuk yapmıyorsunuz. Bu süre içinde neler yaptınız?
  Geçen yıldan beri Amerika’da Eric Moris’le çalıştım. Meltem Cumbul beni kolumdan tutup bir öğrenci gibi Eric’in derslerine götürdü. Bana çok destek oldu. Kimsenin sizi tanımadığı ortamlarda daha çok şey öğreniyorsunuz. Ayrı zamanlarda Eric’le yaklaşık 100 saat çalışma fırsatı buldum.

  Bugüne kadar yapılan yarışmaların çoğunun katılan yarışmacılara zarar verdiği söylendi. Sizin bu anlamda ‘Keşke yapmasaydım’ dediğiniz yarışma programları oldu mu?
  Ben bunu yarışmacı, sunucu, jüri üyesi diye ayırmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Her insanın aklı, fikri ve zekâsı vardır. Ben kendini bilen insanın ekrana çıkma cesareti olduğunu düşünüyorum. Kendini bilen ve biraz zekâsı olan insan kendini bütün bunlardan korumayı bilir. Bir şeyler başarmaya çalışan her insan, başaramadığında ‘Aaaa psikolojim bozuldu’mu diyecek. Bu işin çok ucuz tarafı. Ben insan yapısının bu kadar zayıf olduğunu sanmıyorum. Hiçbir yapımcının yarışmacıyı bu pozisyona ittiğini düşünmüyorum. Herkes kendinden sorumludur. Eğer bir arenaya kendini atıyorsan nelerin olacağını bileceksin. Ama sonrasında bulunduğun ortam sana çok tatlı gelip, sonrasında o ortamı başka türlü sürdürmeye çalışmak, farklı manevralar yapmak kişiye zarar verir.

  Ekranda çok şık ve güzelsiniz. Güzelliğinizin bir sırrı var mı?
  Kendini sevmekle ve saygı göstermekle ilgili. Sporuma, yaşam tarzıma dikkat ediyorum. Projenin konseptine göre ne giyeceğime, nasıl bir saç, makyaj uygulayacağıma karar veriyorum. Arkamda iyi bir ekip var. Zaman zaman ablam Deniz’in başında bulunduğu Akel’den giyiniyorum. Ama benim vazgeçilmezim Tuana. Benim ruhumdan çok iyi anlıyor. Birlikte yükselişe geçiyoruz.

  Spor benim vazgeçilmezim

  İş dışında Ebru Akel neler yapar?
  Psikoloji ve felsefeye geçmiş yıllardan beri ilgim vardır. Bununla ilgili kitaplar okumak, bir takım araştırmalar yapmak, sohbetler de bulunmak benim sevdiğim bir şey. Spor vazgeçilmezim. Yakında kicbox’a da başlayacağım. Spor bütün negatif duyguları bir kenara atmamı sağlıyor. Haftada üç gün Yiğit hocayla çalışıyorum. Uzun yıllardır pilates yapıyorum. Diyet uzmanım Banu Kazanç’tan 1,5 yıldır yemekten zevk almayı, yiyerek kilo vermeyi ve sebzelerin nimetini öğreniyorum. Arkadaşlarımla vakit geçiriyorum. bol bol film seyredip seyahat ediyorum. Oyunculuk kitaplarım ve sözlüklerim en büyük hazinem.

  Bütün evlilik programlarını sundunuz. Siz kendi evlilik programınızı ne zaman sunacaksınız?
  Yıllardır bana evlilik sorusu soruluyor. Bu soru bana ‘Bugün havalar nasıl’ gibi geliyor artık. Hayatta hiçbir şey için geç değil. Ben sürprizlere açık olan bir insanım. O sürprizleri de kendi içimde yaşamayı seviyorum. Evlilikle ilgili düşüncem her zaman var ama hiçbir zaman yok (Gülüyor). Bu çok önemli bir karar. Böyle bir karar vermek için bir şeylerin olgunlaşması lazım. Ama bazen de meyveler ağaçta olgunlaştıkları zaman düşer. Düştükten sonra da meyvenin değeri kalmaz. Onun için ilişkileri ağaçtayken yeşertmek, canlı tutmak ve olgunlaştırmak gerekiyor.

  haber3

 2. #2
  Paylaşimci Üye Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist Baktabul'un Çılgını Realist - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Bulunduğu Yer
  ••••••
  Mesajlar
  1.381
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374511

  Tanımlı Ce: Televizyon için iyi bir malzemeyim

  Televizyonda ne kadar saçma program varsa kesin sunuculuğunu Ebru Akel yapıyordur

 3. #3
  Süper Üye rebeLgirL Baktabul'un Çılgını rebeLgirL Baktabul'un Çılgını rebeLgirL Baktabul'un Çılgını rebeLgirL Baktabul'un Çılgını rebeLgirL Baktabul'un Çılgını rebeLgirL Baktabul'un Çılgını rebeLgirL Baktabul'un Çılgını rebeLgirL Baktabul'un Çılgını rebeLgirL Baktabul'un Çılgını rebeLgirL Baktabul'un Çılgını rebeLgirL Baktabul'un Çılgını rebeLgirL - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2007
  Mesajlar
  222
  Tecrübe Puanı
  3422744

  Tanımlı Ce: Televizyon için iyi bir malzemeyim

  Alıntı Realist´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  Televizyonda ne kadar saçma program varsa kesin sunuculuğunu Ebru Akel yapıyordur
  evet ya supersin

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. televizyon ve çocuk
  By Kayıtsız in forum Sorun Cevaplayalım
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-03-2011, 19:18
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-13-2009, 11:38
 3. Televizyon İzlemek
  By cindy in forum Edebi Yazilar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-22-2008, 14:39
 4. 1 ay televizyon yayını yok
  By XxCANISIxX in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-21-2008, 18:39
 5. türk işi televizyon
  By CUÇİ in forum Komik Resimler
  Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 11-10-2007, 14:06

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375