Bu yılki Brit Ödülleri'nde ‘En İyi Uluslararası Kadın Sanatçı' seçilen Kylie Minogue, son albümü X'in turnesi kapsamında, dün akşam Kuruçeşme Arena'da İstanbullu muhteşem bir konser verdi.

Advantage Kart'ın kuruluşunun 10. yıldönümü ve son albümü X'in turnesi kapsamında ilk kez İstanbul'da sahne alan Minogue, Türk hayranlarına müzik dolu unutulmaz bir gece yaşattı.

Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı konserde Minogue, 27 metrelik sahneye çukurdan, havaya doğru yükselen hidrolik sistemle çıktı. Konser boyunca 6 kıyafet değiştiren, Kylie Minogue ilk olarak sahneye örümceği andıran seksi mor elbisesiyle çıktı. Her üç şarkıda kıyafet değiştiren şarkıcı sahnede sırayla, amigo elbisesi, seksi kırmızı yırtmaçlı elbise ile deri kırmızı şapka, kenarları simli, gri, denizci yaka eklenmiş askılı pantolon, yine seksi mavi gece elbise ve son olarak binici kıyafeti giydi. Dansçılar da Kylie Minogue uygun kıyafetler giyip danslarıyla ona eşlik etti. Şarkıları ve dans şovlarıyla hayranlarını büyüleyen Kylie Minogue'a konseri boyunca 10 kişilik orkestra, 20 kişilik dans grubu ve 5 akrobat eşlik etti.

Ünlü yıldız, ilk şarkısından sonra sık sık İngilizce “Ne güzel bir manzara” diyerek İstanbul'a ve Boğaz'a hayranlığını bir kez daha dile getirdi. Minogue konser boyunca hayranlarıyla beraber şarkı söyledi. Basın mensuplarının görüntü almsına izin verilmediği konserde Minogue zaman zaman konser alanının ön sıralarında fotoğrafını çekmek isteyen izleyicilerine poz vererek hayranlarıyla şakalaştı. Şarkı aralarında da Minogue'un dansçıları da izleyicilere muhteşem dans şovları sergiledi.

Konsere Burak Kut, Deniz Seki ve sevgilisi Hüsnü Şenlendirici, Yonca Evcimik, Soner Arıca, Zeynep Tokuş, Teoman, Gülşen ve Helin Avşar gibi ünlü isimler de izleyici olarak geldi.

Kylie Minouge saat 21.00'de başladığı ve iki buçuk saate yakın sahnede kaldığı konserine saat 23.15'te muhteşem bir dans ve ışık gösterisiyle sonlandırdı. Söylediği şarkılarla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşanan ünlü şarkıcı, koruma ordusu eşliğinde Kuruçeşme Arena'dan ayrıldı.

Minogue, aracına yöneldiği sırada hayranları yoğun tezahürat gösterilerinde bulundu. Hayranlarına el sallayan ünlü sanatçı, aracına binerek kaldığı otele geçti. Türk hayranlarıyla ilk kez buluşmanın heyecanını yaşayan Minogue konsere yoğun ilgiden memnun kaldı.

İZLEYİCİLER SAHNEYİ GÖREMEDİ
Konser için 83,5 YTL ile 375 YTL arasında değişen fiyatlarla bilet alan seyirciler ise konser alanını iyi inşa edilmemesinden dolayı sahneyi görememekten şikayet ettiler. Yaklaşık 10 bin kişinin izlediği konserde, alanın arka taraflarında kalan izleyicilerin sahneyi göremediği için konserin yarısında alandan çıkmaları da dikkat çekici bir noktaydı.

MynetHaber...