'İlk aptal sarışın benim'

Yeliz Yeşilmen ilk aptal sarışın rolünün kendisinin oynadığını söyledi'Aşkım Aşkım' dizisindeki rolü için 'aptal sarışın' benzetmesini kullanan Yeliz Yeşilmen, ilk 'aptal sarışın'ı kendisinin oynadığını belirtti ve "Şimdi de saf esmerler türedi. Herkes aptala yatmaya başladı" dedi.

Mehmet Ali Erbil ve Emel Sayın'ın da rol aldıkları Kanal 1'deki 'Aşkım Aşkım' dizisinde bir hizmetçiyi oynayan Yeliz Yeşilmen, oldukça iddialı laflar sarfetti.

Kanal 1'de yayınlanan Yüz Yüze programına konuk olan Yeşilmen, "Aptal sarışını Türkiye'de ilk oynayan sarışınım. Sıkıldım bu imajdan. Hemen hemen 20. dizimde hala böyle bir karakteri oynuyorum. Türkiye'de böyle bir rol oldu mu teklif önce bana geliyor. Şimdi saf esmerler de türedi. Artık herkes safa yatmaya başladı. Herkes aptala yatmaya başladı. Günlük hayatta bir çok şarkıcıda, sanatçıda da var. Gaflar yapıyorlar falan. Herkes bir aptalı oynuyor. Çünkü aptalı Türk halkı seviyor diye düşünüyorlar. Sempatik geliyor insanlara. Ben, Türkiye'nin yerli Marilyn'i (Monreo) olarak tanındım, ama sıkıldım artık" diye konuştu.

haber3