''Bana yetebilecek biriyle evlenirim''

Mehmet Ali Erbil'in eski eşi Nergis Kumbasar'ın en büyük hayali ne ?Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in eski eşi başarılı oyuncu ve sunucu Nergis Kumbasar'ın gerçekleştirmek istediği özel bir hayali var. O koca dayağı yiyen çocuklu kadınları bir çatı altında toplamak istiyor.

Nergis Kumbasar nasıl bir ailenin kızıdır?

Ben eğitime önem veren bir ailenin kızıyım. Babam doktor, iç hastalıkları profesörü aynı zamanda bir erkek kardeşim var. O da benim gibi Ankara Koleji mezunu. O da kalpçi ve profesör oldu. Annem de Üsküdar Amerikan Koleji'nde okudu. Ben üniversiteyi kazandığım halde manken oldum. Zarif bir genç kız olmak için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan mankenlik diploması aldım. Hemen ardından İstanbul'dan mankenlik teklifi aldım.

Sizin zamanınızdaki mankenlik ile şimdiki mankenlik arasında fark var mı? Yeni nesil manken adaylarına tavsiyeleriniz nelerdir?

Şimdiki genç kızlarımızın fizik durumları Avrupa, Amerika ayarında. Sadece cesaret sahibi değiller çünkü moda dünyasında ciddi bir savaş var ve şans faktörü çok büyük. Pes etmemek gerek. Şimdiki gençler daha ortaokuldan marka yarışına başlıyorlar. Bu çok yanlış. Kendilerine yatırım yapsınlar. Yabancı dil öğrensinler. Dünyayı gezme fırsatları olduğu için bu onlara çok gerekli.

En büyük hayaliniz nedir?

Küçüklüğümden beri tek hayalim Madonna gibi bir şarkıcı olabilmekti. Onun enerjisi, güzelliği, çılgınlığı çok hoşuma gidiyor. O, dünyayı sallayabilen gerçek bir dünya starı...

Eski eşiniz Mehmet Ali Erbil ile hâlâ güzel bir dostluğunuz var...

Ben Erbil ile 1989 yılında evlendim. O, çok mert, duygusal ve iyi bir insandır. Bu güzel evliliğimizden Jasmin adında bir kızım var. Tabii ki ayrıldıktan sonra da çok güzel bir dostluk var aramızda ve işiyle ilgili başkasına söylemeyeceği bir şeyi bana söyleyebiliyor. Ama çok özel şeyleri tabiî ki oturup konuşmayız.

Evde nasıl bir kadınsınız?

Evde genel olarak eşofmanla gezen ve hiç makyaj yapmayan, çok rahatına düşkün bir insanım. Evimde kitaplarla dolu bir köşem var ve şimdi program yaptığım için bu kitapları okuyacak vakit bulamadığımdan onlara bakarken acı çekiyorum. Ayrıca kızımla Çarşamba akşamları dizi seyretme günümüz bizim için özeldir onun dışında evde yemek yapmayı çok severim.

Kızınız Jasmin ile dertleşir misiniz?

Kızımla çok iyi anlaşırız ve tabii ki dertleşiriz ama işlerine karıştırtmıyor sonra da pişman oluyor. O on iki yaşında ne arkadaşına laf söyletiyor, ne üstüne başına laf söyletiyor. Ama onunla çok eğleniyorum.

Evlenmeyi düşünüyor musunuz?

Kendime yetiyorum ama benim yanıma da yine benimle beraber yetebilecek birisi olursa evliliğe 'evet' derim.

Maddi manevi elinizde fırsat olsaydı insanlar için ne yapmak isterdiniz?

'Deniz Yıldızı' hikayesindeki gibi bir apartman yaptırıp her dairesini koca dayağı ve eziyetinden kaçan kadınlara tahsis eder, burada çocuklarıyla rahat etmelerini sağlardım. Onlara iş imkanı, para kazanma olanağı sağlamak, onları yeniden hayata kazandırmak isterdim. Bu benim için, gerçekleştirmek istediğim çok özel bir hayal.

haber3