+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Sakat doğacaktı, kürtaj oldum

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Magazin Haberleri Forumunda Bulunan  Sakat doğacaktı, kürtaj oldum Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  -Sєνgi Eмєк İѕтєя -- XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  ::...::KaLbİmİn DeRiNLiKLeRi::..::
  Mesajlar
  13.538
  Blog Yazıları
  62
  Tecrübe Puanı
  107375310

  :okur: Sakat doğacaktı, kürtaj oldum

  ''Sakat doğacaktı, kürtaj oldum''

  Kibariye, birkaç ay önce mecburen kürtaj olduğunu itiraf etti...  'Anlayamazsın' albümünü piyasaya çıkaran Kibariye, birkaç ay önce mecburen kürtaj olduğunu itiraf etti: Doktorum bebeğin gelişme sorunu yaşadığını, sakat doğacağını söyledi. Ben de 3 aylıkken aldırdım. Aşı tedavisi görüyorum ve kızıma mutlaka bir kardeş yapacağım..

  Kibariye, 30 yıllık müzik kariyerinin 33. albümü 'Anlayamazsın'ı geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkardı. Yeni albümünde Sezen Aksu, Yalın, Ercan Saatçi, Selami Şahin, Sinan Akçil gibi ünlülerin şarkılarını seslendiren Kibariye, kısa sürede 'en çok satanlar listesi'nin üst sıralarına yükseldi. Her zaman şen şakrak görünen ve 'hiç üzülmez, öfkelenmez ve ağlamaz' imajı yaratan 50 yaşındaki Kibariye, yeni albümü öncesinde yaşadığı bir üzüntüyü ise şöyle anlattı:

  "Birkaç ay önce hamile kaldım ama çocuk karnımda gelişme sorunu yaşamış. Doktorum kürtaj olmamı, aksi halde doğacak çocuğun sakat olacağını söyledi. Ben de kürtaj oldum. 3 aylık hamileydim. Sakat doğmasın istedim. Şimdi yeniden hamile kalmak için aşı tedavisi görüyorum. Yaşımdan dolayı yumurtalıklarım zayıflamış. Yumurtalıkları güçlendirici aşılardan oluyorum." Kibariye ile hem yeni albümünü, hem sanat dünyasını hem de aile ve çocuk kavramlarına bakışı üzerine konuştuk.

  * Tam 33 albüm yaptınız. Bu kadar üretken olmanızın karşılığını nasıl aldınız?
  Bu kadar albüm yapmış mıyım? Şimdi geriye dönüp bakıyorum da aralarında en güzel, en içime sinen üç albümden birini şimdi yapmışım.

  * Peki 'Anlayamazsın'ın diğer albümlerinizden farkı nedir?
  Çok güzel şarkılar vardır, sesinize gitmeyebilir. Sesinize de gider ama bir şekilde o şarkıyı sevmezsiniz. 'Anlayamazsın'da hem şarkılar çok güzel, hem her şarkı sesime gitti, hem de bütün şarkıları sevdim. Bu nedenle de albümlerim arasında özel bir yere sahip oldu.

  * Albümünüzde yine bir Sezen Aksu şarkısı olan 'Gidemem'i yorumlamışsınız...
  Sezen'in şarkıları benim sesime yakışıyor. 'Gidiyorum', 'Kaybolan Yıllar', 'Unutuldum', 'Vazgeçtim', 'İstanbul İstanbul Olalı' gibi Sezen'in birçok şarkısını söyledim. Hepsi de sesime yakıştı. Sezen de bana şarkılarını verirken "Sen bu şarkıyı koparırsın" diyor. Zaten Sezen, sesine güvenmediği hiç kimseye şarkısını vermez.

  * Sezen'den şarkıları kolayca alıyorsunuz, Tarkan ile düet yapıyorsunuz... Sadece sesinizle ilgili bir durum mu bu?
  Tarkan'ın çocukluğunu biliyorum. Kanal 6'da program yaptığım yıllar Tarkan'ın 'Kıl Oldum Abi' dönemiydi. İlk o zaman tanışmıştık. Bir gün bana "Gün gelecek benim şarkılarımı sen söyleyeceksin" demişti. Bu sözünü unutmamış. Bir önceki albümümü hazırlarken aradı; "Sana bir şarkı vereyim. Birlikte düet yapalım" dedi. Sorunuza gelecek olursak; elbette Sezen Aksu ve Tarkan gibi bizim sektörde ekol olmuş iki isimle çalışmamın nedeni, sadece ses güzelliğiyle açıklanamaz. Alçakgönüllü olmamış olsaydım kimse beni sevmezdi. Ne kazandıysam alçakgönüllü olmaktan kazanmışımdır.

  * Bu albümünüzde Yalın'ın 'İstanbul Benden Büyük' adlı şarkısını da söylediniz. Bu şarkı da çok beğeniliyor. Bu parçayı seslendirmeyi neden düşündünüz?
  Yalın'a buradan sevgiler, saygılar gönderiyorum. Albümdeki bütün şarkılar harika. Yalın'ın şarkısı herkesin dilinde. Albüm için hazırlıklara başlamadan önce "Ben bu şarkıyı seslendireceğim" demiştim. Çok hoşuma gitmişti. Sağolsun Yalın da beni kırmadı ve şarkıyı verdi.

  * Sanatçılar genelde birbirini kıskanır. Sizi sevmeyen, kıskanan bir meslektaşınız yok mu?
  Hayır! Beni neden sevmesinler, neden kıskansınlar? Kötü bir insan, havalı bir kadın olsam o zaman sevmezler. Benim yetiştirilme tarzım, beni sevilen bir insan yapmıştır. Hiç kimseye saygısızlık yapmam. Kimseyi incitmem. Bunları öğrenirken annemden çok dayak yedim ama iyi olmuş. O çocukluk günlerimde yanlış arkadaş edindiğimde, büyüklerime saygısızlık yaptığımda, annem beni çok dövmüştü. Anneme çok kızıyordum. Şimdi ise 'İyi ki dövmüş' diyorum.

  * Kızınız Birgül'ü de kendi yetiştirildiğiniz şekilde mi yetiştiriyorsunuz?
  Ben çok dayak yedim, dayakla büyüdüm ama kızımı dövmüyorum. Kızıma doğruyu yanlışı anlatarak öğretiyorum. Benim içinde bulunduğum şartlarla, annemin içinde bulunduğu şartlar çok farklıydı. Annemin başında 8 çocuk vardı; eğitimi yoktu. Öyle her birimizi yanına çekip, uzun uzun anlatamazdı. Benim tek çocuğum ve ona ayıracak çok zamanım var. Ayrıca Birgül'ü bugünlerde Kur'an kursuna verdim. Kur'an'ı çok güzel okusun, bilsin istiyorum. Ben okuyamadım, bari kızım okusun.

  * Birgül ileride hangi mesleği seçsin istersiniz?
  Hiç karışmam. Hangi mesleğe yatkınsa onu yapsın. Ben desteklerim. Avukat da olabilir, şarkıcı da. Mutlu olacağı bir işi yapsın. Çünkü 'Kariyerli bir meslek yapacağım' derdine düşüp mutsuz olursa, başarılı da olamaz.

  * Çok para kazandınız mı, gelecek kaygınız var mı?
  Parada pulda gözüm yok. Bakmakla yükümlü olduğum bir ailem, annem kardeşlerim var. Onların rızkı çıksın yeter. Gelecek kaygım da yok. Çünkü kazandıklarım bizi yaşatır. Lüks bir yaşama sahip olmadığımız için çok büyük paralara ihtiyacımız yok. Daha çok çalışacağım. Kimseye muhtaç olmadan yaşamak için son nefesime kadar çalışacağım.

  * Hiç beş parasız kaldınız mı?
  Annemim kapısındayken, çok parasız kaldım. Babam ayakkabı boyacısı, annem ev kadınıydı. Evde 8 çocuk vardı! Babamın kazandığı boya parasıyla geçiniyorduk. Karnımız doymuyordu, inanılmaz fakirlik vardı. Bir kilimin üzerinde yatıyorduk... Ben o yoksulluğu yaşadım ama o günler de güzeldi. Annemle babamın nikahını ben para kazandıktan sonra kıydırdık.

  * Albüm satışları azaldı ama sizin albümleriniz yine çok fazla ilgi görüyor. Bunun sırrı nedir?
  Çünkü içten söylüyorum. Bu nedenle de şarkıları insanların kulaklarına hoş gelecek şekilde seslendiriyorum. İnsanlar, şarkı söylerken ne kadar samimi olduğumu, işimi severek yaptığımın farkına varıyor. Bu nedenle albümlerimi satın alıyorlar. İşini doğru yapan herkese duyulan saygıyı gösteriyorlar.

  * Dünyevi zevkleriniz var mı?
  Ne olacak ki? Yatım, katım mı? Olmayıversin... Yat-kat insanı ne kadar mutlu eder ki? Mutlu ediyormuş gibi eder o kadar. Canım yat gezisi mi istedi; gider kiralarım. Bir limanda yılda iki kez kullanılmak üzere alınan yat, bir insanı mutlu etmez. Ancak hava attırır o kadar. Benim hava atma yaradılışım yok.

  * Sürekli neşeli görünmeniz her zaman çok mutlu olmanızdan mı kaynaklanıyor; yoksa neşeli insanı mı oynuyorsunuz ?
  Ben bütün sıkıntılarıma, bütün dertlerime pozitif yaklaşırım. Her şeyin Allah'tan geldiğine inanırım. Gelen iyilik, yaptığım iyiliklerin karşılığıdır. Kötülük; bilmeden, istemeden de olsa yaptığım kötülüklerin karşılığıdır. Sorunlarımı, sıkıntılarımı çevremdekilere yansıtmam. İçim kan ağlayabilir ama kimse farkına varmaz.
  * 30 yıldan beri çalışıyorsunuz. Hiç yorgunluk hissetmiyor musunuz?
  Hayır, gördüğünüz gibi taş gibiyim! İçim hep kıpır kıpır. Engel olamıyorum. Biri beni durdursun.

  * Kalabalık ailede büyümüş olmanıza rağmen neden tek çocuğunuz var?
  Birkaç ay önce hamile de kaldım. Ama çocuk karnımda gelişme sorunu yaşamış. Doktorum kürtaj olmamı, aksi halde doğacak çocuğun sakat olacağını söyledi. Ben de kürtaj oldum. Üç aylık hamileydim; sakat doğmasın istedim. Şimdi yeniden hamile kalmak için aşı tedavisi görüyorum. Yaşımdan dolayı yumurtlalıklarım zayıflamış. Yumurtalıkları güçlendirici aşı oluyorum.

  * İkinci bebeği neden bu kadar çok istiyorsunuz
  Yaşlandığım zaman Birgül'üm kardeşsiz kalmasın diye bir çocuk daha doğurmam gerek. Tek çocuk olmak zor. Birgül'üm yalnızken çok üzülüyorum. Zaten sayın başbakanımız Tayyip Erdoğan da 'Çocuk yapın' diyor. Ben kendisine katılıyorum. Maddi durum müsaitse çocuk yapılmalı. Değilse yapılmamalı; nasıl bakılacak o çocuklara?

  * Kürtaj sonrasında nasıl bir psikolojiye girdiniz?
  Karnımda bir canlı taşıyordum. Onun koparılıp, bedenimden ayrılmasını kabullenmek hiç kolay değil. Sarsıldım elbette... Kimseye belli etmedim. Gözyaşlarımı içime akıttım. 'Allah'ın takdiri' diyerek kendimi avuttum. Böylelikle yeniden güç kazandım. Her şeyde bir hayır vardır...
  haber3

 2. #2
  Demirbaş LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Isvicre/Zürich
  Mesajlar
  636
  Tecrübe Puanı
  4201151

  Tanımlı Ce: Sakat doğacaktı, kürtaj oldum

  Bitim kadar sewmem su kadını, bısey bilmiyor ot gibi yasiyor. Genel kültür sıfır zaten.. katıldıgı showlarda gülme konusu oluyor hep...Sakat dogsun ne olacak oda bır can büyüt iste, ama rahatı bozulur dimi..

 3. #3
  Üye rukisim Baktabul'un Çılgını rukisim Baktabul'un Çılgını rukisim Baktabul'un Çılgını rukisim Baktabul'un Çılgını rukisim Baktabul'un Çılgını rukisim Baktabul'un Çılgını rukisim Baktabul'un Çılgını rukisim Baktabul'un Çılgını rukisim Baktabul'un Çılgını rukisim Baktabul'un Çılgını rukisim Baktabul'un Çılgını rukisim - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  185
  Tecrübe Puanı
  814053

  Tanımlı Ce: Sakat doğacaktı, kürtaj oldum

  bence şarkıları gayet güzel yorumluyo. sen istermisin sakat bi çocuğun olsun ve ona baktıkça vicdan azabı duy.. böyle birşeyi hiçbir anne baba istemediği için o da istemez doğal olarak...

 4. #4
  Demirbaş LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Isvicre/Zürich
  Mesajlar
  636
  Tecrübe Puanı
  4201151

  Tanımlı Ce: Sakat doğacaktı, kürtaj oldum

  Tabıkı bakarım ne demek! dunyada kac kadın, kac anne aynı seyı yasıyor.. Sakat dogan her cocuk cöpe atılsa, ozaman nasıl bır VICDANLA yasarsın sen onu düsün... Allahın takdiri eger sakat olacaksa, sakat olur bisey degıstırmezsın, eger ALLAH' a inaniyorsan, o cocugu aldırmak en büyük vicdansızlik..!

 5. #5
  Aranan Üye papağan Baktabul'un Çılgını papağan Baktabul'un Çılgını papağan Baktabul'un Çılgını papağan Baktabul'un Çılgını papağan Baktabul'un Çılgını papağan Baktabul'un Çılgını papağan Baktabul'un Çılgını papağan Baktabul'un Çılgını papağan Baktabul'un Çılgını papağan Baktabul'un Çılgını papağan Baktabul'un Çılgını papağan - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Bulunduğu Yer
  bursa
  Mesajlar
  1.579
  Tecrübe Puanı
  69701913

  Tanımlı Ce: Sakat doğacaktı, kürtaj oldum

  kesinlikle çok zor bi durm olduğunu düşünüyorum allah kimsenin başına vermesin başımıza gelince ne yapacağımızı şimdiden kestiremeyiz tabiki her anne çocuğu sağlıklı olsun ister ama aldırmakta ne kadar doğru bilinmez

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-08-2010, 21:03
 2. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-26-2010, 23:22
 3. Sır Oldum Şarkı Sözü-Doğuş(Sır Oldum)
  By şheqergirls in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-05-2008, 21:34
 4. Oldum Ben-Murat Yılmazyıldırım(Oldum Ben Şarkı Sözü)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-24-2008, 14:42
 5. Kıl Oldum-Tarkan(Kıl Oldum Şarkı Sözü)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-12-2008, 23:13

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375