''Annem''in masum güzeli

Dizide bir lise öğrencisini canlandıran Duygu Yetiş, oyunculukta emin adımlarla ilerliyor...İlk olarak 'Evli ve Çocuklu' dizisinin genç kızı olarak tanıdığımız Duygu Yetiş, şu sıralar Annem dizisinde 'bakan kızı Gonca'yı canlandırıyor. Yetiş, hobi olarak başladığı oyunculuğun peşini hiç bırakmamış. Tiyatro öğretmeninin tavsiyesiyle ekrana adım atan Yetiş'in hayali ise kazandığı parayla çocuk okutabilmek...

* Oyunculuktan başka hangi sanat dallarına ilginiz var?
Fotoğrafa ve modaya ilgim vardı. Moda çekimleri yapmak istiyordum. İllüstrasyon ve kıyafet koleksiyonları yapıyordum. Dergi kapakları, afişler hazırlıyordum. Ama profesyonelleşmeden oyunculuk hayatıma girdi. Ancak grafikerliği tamamen bırakmış değilim.

* Bu meslek değişimi nasıl gerçekleşti?
Meslek lisesinde grafik-tasarım okurken okuldaki tiyatro hocamın tavsiyesi ile ajansa yazıldım. Daha sonra konservatuar sınavını kazandım. Kazanamamaktan çok korkuyordum çünkü egom zarar görebilirdi.

* İlk kamera deneyiminiz nasıldı?
16 yaşındaydım ajansa kayıt olduğumda. Deneme çekimine yolladılar beni. İçeri girdim, biri mini kamerayla beni çekiyordu. O günü hiç unutamıyorum. Çok çekinmiştim. Sorulara tek kelimelik cevaplar verdim. Tabii ki o gün beni seçmediler. Ama sonrasında reklamlarda rol aldım.

* 'Annem' dizisinde kendinizi izlerken ne hissediyorsunuz?
Kendimi eleştiriyorum. "Burada kötü oynamışsın. Bu mimik burada olmamış" diye diye bütün hareketlerime takılıyorum. Bunun, sebebi sette herkesin emeğine saygı duymam ve yapabileceğimin en iyisini yapmak istemem.

* Boş zamanlarınızda ne yaparsınız?
Arkadaşlarımla oturup sohbet etmeyi severim. İstiklal Caddesi'nde dolaşmayı, rakı balık keyfini, sinema ve tiyatro izlemeyi severim. Ama bunlar için pek vaktim olmuyor.

* Sevgiliniz var mı?
Evet, şu anda birlikte olduğum biri var.

* Vakitsizlikten dolayı ilişkinizde sıkıntılar yaşıyor musunuz?
Benim beraber olacağım kişinin bana ve işime saygı göstermesi, yaptığım işi anlaması çok önemli. Vakitsizliğime, set saatlerinin düzensizliğine anlayış gösteren biriyle bu tarz sorunlar yaşanmayacaktır zaten.

haber3