Avşar kızından türban yorumu !


Hülya Avşar'ın başörtüsüyle ilgili sözleri çok tartışılacağa benziyor...


Yazdığı entellektüel düzeydeki kitaplarla bilinen yazar Aytunç Altındal, Hülya Avşar Stüdyosu programına konuk oldu Türkiye'de dinin siyasete alet edildiğini vurguladı.

Altındal, "Türkiye'de din kullanılarak insanlarımız istismar da ediliyorlar, paralarını da kaybediyorlar. Duyuş, düşünüş ve davranışlarında istismarlar ortaya çıkıyor. Büyük bir grup insanın duyuş, düşünüş ve davranışlarını manüpile edebiliyorsunuz, din aracılığıyla. Bugün yapılanlar da bu... Yani dinin istismarı şeklinde devam ediyor olaylar" şeklinde görüşlerini ifade etti.

Hülya Avşar ise bu noktada konuğunun sözünü keserek şu dikkat çekici sözleri söyledi:

"Çok özür diliyorum, unutmamak için söylüyorum. Çünkü insanlarımız biraz da korkuyorlar. Onun için türban takıyorlar, onun için çarşafla geziyorlar. Eğer diye, şu anda buna uymazsak, işte kapanmazsak başımıza her türlü şey gelebilir... Bu, bizim başımızdaki insanların, insanların bu düşüncelerini kullanmaları."

Avşar'ın bu yorumunun ardından Altındal, "Güzel bir örnek verdiniz" diyerek ünlü sanatçının görüşlerine katıldığını ifade etti.

Hülya Avşar, konuğuna din ile ilgili bir soru sorarken kullandığı ifadeler kendisinin de namaz kıldığını gösterir nitelikteydi. Avşar'ın sözleri şöyleydi:

"Dini biz yanlış mı algılıyoruz? Şöyle, dua etmek, namaz kılmak insanın kendini rahatlatması psikojik açıdan hoş. Ben de bunları yapanlardan biriyim..."

haber3