Manken erkek adamı bozar
09 Haziran 2008 Pazartesi 08:42
Yaptığı bestelerle ve sivri diliyle tanınan türkücü ve ağır sanatçı Uğur Işılak'tan ilginç açıklamalar..


'Ben Sizin Gibi Değilim' isimli albümü ile gündemdeki yerini koruyan Işılak; siyasetten dildeki yozlaşmaya ve özel hayatına kadar her şeye açıklık getirdi. İşte anlattıkları:

Ben partiler için beste yapmıyorum. Türk halkı için yapıyorum. Bestelerimi kullanan partilerden de rahatsız olmuyorum. Ama inşallah AKP kapatılmaz.

Benim sanat anlayışım, meydanlarda türkü çığırmak ya da hoplamak değil! Siyasete girmeyi düşünmüyorum. Yaptığım iş siyasetten daha etkin. Ben ne sağcıyım ne de solcu, şiirde vurguladığım gibi sağcılık solculuk gibi basit kavramların içine sığınacağıma inanmıyorum.

ŞÖHRET BUDALASI OLMAM

Altı asırdan beri kullandığımız Türkçemiz yozlaştı. Güzelim dilimizi bozmaya çalışan gruplar var. Bunlar sözde aydın olarak geçiniyor. Dili mahvettiler, bugünün gençleri Mehmet Akif Ersoy'u okuyunca bir şey anlamıyor. 50 yıl geriye gittik.

Ben sanatçıyım, şöhret budalası değil! Mankenlerle anılmaktansa işimi doğru yaparım. Halk gerçek sanatçıların kim olduğunu biliyor, şöhret meraklılarının tek derdi para... Bana göre erkek adama manken sevgili yakışmaz. Ben adımı mankenlerle yazdıracak kadar düşmedim.

hAber3