''Babam gibi bir adam bulamadım''

Ekranların sempatik güzeli Evrim Akın'dan aşk için çarpıcı itiraf..


Evrim Akın, babasının eksikliğini hissettiğini, onun gibi bir erkek aradığını ama bulamadığını söyledi.

Ekranda hep neşeli görmeye alıştığımız Evrim Akın, 16 yaşındayken kaybettiği babasının eksikliğini hissettiğini, onun gibi bir erkek aradığını ama bulamadığını söyledi: "Onu kaybettiğimde dünyam yıkıldı sanmıştım. Halen babamın boşluğu derin bir kuyu benim için. 'Babam gibi bir adam bulursam evleneceğim' demiştim. Ama hâlâ bulamadım."
Bir röportajınızda; "Babam gibi bir adamla evlenmek istiyorum" demişsiniz. Buldunuz mu o adamı?- Babam benim için gerçekten çok özel bir kişiydi. "Baba" sözcüğü benim için çok önemli. Babamın hayatımdaki varlığı ve yokluğu benim yaşamımın miladı gibidir. Duygusal olarak belkide en zayıf yanım babam benim. Onu kaybettiğimde 16yaşımdaydım. Bütün dünyam yıkıldı sanmıştım. Halen babamın boşluğu derin bir kuyu benim için. Ama güçlü olduğum şey; çoğu kez onu yanımda hissediyorum. "Babam gibi bir adam bulursam evleneceğim" demiştim. Ama halen bulduğumu söyleyemem. O yüzden annemi çok şanslı buluyorum. Kısacası; babam hayatta olmadığı için üzgünüm. Ancak hislerim sayesinde biz onunla konuşuyoruz. Onu ne zaman özlesem, ihtiyaç duysam biliyorum ki; o hep benimle, benim yanımda...

Babanıza bir mektup yazmak isteseniz neler yazardınız?

- Gittin gideli canım babam; "Merhaba ne haber kızım, iyi misin bir tanem" diyen sesini özlüyorum. Bu sesi duyduğumu sanıp önüme, arkama bakıyorum. Sonra yüreğime ve Tanrı’ma teşekkür ediyorum; o anı bana yaşattığı için. Canım babam ellerini öpmeyi özledim. Kucağında yatıp, sen saçımı okşarken bütün dertlerimden tasalarımdan uzaklaşıp uykuya dalmayı özledim. Eve gelirken çaldığın ıslık sesini kulağımda hayattaki en değerli hazinem gibi saklıyorum canım babam. Ölüm tuhaf bir duygu babacığım. Ben ölümden seni bizden aldığı için tüm ilk gençliğim dönemimde nefret ettim. Oysa şimdi bir kavuşma anı olarak düşünüp, nefretimi sevgiye dönüştürdüm. Günün birinde yine o güzel ailemiz bir araya gelecek. Bu arada sevgili babam sana söz verdiğim gibi sevdiğim, yaparken mutlu olduğum bir işim var. Hani hep derdin ya bana; "Ne olursan ol insan ol. En önemlisi bu" diye. İşte ben bu sözü tutmanın uğraşı içindeyim. Senin uzaktan bana bakıp gülümsediğini, zaman zaman da saçıma dokunup yanağıma öpücük kondurduğunu hissediyorum. İşte tam da bu anda: "Seni seviyorum babam" diyorum. Yaşarken; "Seni seviyorum baba" diyebilmiş miydim yeterince bilmiyorum. Diyemediysem, sen bunu yeterince duyamadıysan diye üzülüyorum. Ama şimdi defalarca haykırmak istiyorum: "Seni çok seviyorum ve seni çok özledim canım babam. Ve bilmeni istiyorum canım babam; senin kokun bizim odamıza, yüreğimize, tenimize öylesine sinmiş ki, sen bizden, biz senden hiç ayrılmamış gibiyiz. Fotoğraflarda hálá çok genç ve yakışıklısın. Üstelik içimizde yaşlanmayan tek sensin. Benden söylemesi hálá çok yakışıklısın!"

KARİYER PLANIYAPMAM

Sunuculuk yapmayı uzun zamandan beridir istediğinizi söylüyordunuz. "Koca Kafalar"ın cazip gelen tarafı ne oldu?

- Aslında ben önce "Fort Boyard" yarışması için anlaşma yapmıştım. O sırada da "Koca Kafalar"dan teklif gelmişti. Ne yazık ki kabul edemedim. Özgü Namal sunmaya başladı. Ancak sonra yine programı sunmak bana kısmet oldu. Çok eğlenceli, bir o kadar da keyifli bir program olması bana çok cazip geldi.

Yeni projeleriniz var mı?

- Dizi devam ediyor önümüzdeki sezonda. Onun dışında "Koca Kafalar" sürüyor ve de özellikle çocuklar için hazırladığım çok çok özel bir proje var. Ancak şimdilik onunla ilgili detay vermek istemiyorum. Ama olağanüstü güzel ve keyifli bir iş olacak. Çocukların sevgisi ve ilgisi o kadar özel ve de ihanet etmeyen bir şey ki... O yüzden onlardan kopmayı asla düşünmüyorum ve onların beni sevmelerinden dolayı oldukça mutlu oluyorum.

Yazın da çalışacak mısınız, yoksa deniz-güneş-kumsal üçlemesi sizi mi bekliyor olacak?

- Sanıyorum "Koca Kafalar" devam edecek. Buna da kesin olarak karar vermiş değilim. Dizi 15 Ağustos’ta başlıyor. Yani en az bir ay deniz, kum, güneş, yurtiçi ve yurtdışı geziler beni bekliyor olacak! Tatil yapmayı, gezmeyi, değişik insanlarla karşılaşıp onların dünyalarını keşfetmeyi çok seviyorum. Onun için bana eğlenceli geliyor.

İçinde bulunduğunuz camiadan sıkı dostluklar çıkıyor mu?

- Genelde az bulunur bir durum bu evet ancak benim bu camiada sağlam dostluklarım var: Nehir Erdoğan, Kerem Bozok, Merve Uzel benim sıkı dostlarım...

Kariyer planlaması yapıyor musunuz, yoksa her şeyi doğal akışına mı bıraktınız?

- Her an yeni projeler, yeni teklifler geliyor. Şu sıralar onları değerlendiriyorum. Her şey plansız programsız gelişiyor. Ama işimde iyi bir şekilde anılmayı çok isterim.

Sizce bugüne dek yaptığınız iş seçimleri sizi zirveye yaklaştırır mı?

- Ben işimi en iyi şekilde yapmaya özen gösteriyorum, takdir tabii ki halkın.

Bir de zirve dediğimiz şey öylesine değişken bir yer ki... Ne anladığınız ve ne beklediğinizle çok ilgili...

Çocuk fikri kafamda yok

Çocuk sahibi olma hayaliniz var mı?

- Şu an bir çocuk dünyaya getirme fikri kafamda yok. Çünkü tamamen işime konsantre olmuş durumdayım. Ayrıca çocuk sahibi olmak özellikle de bu zamanda çok büyük sorumluluk isteyen bir şey. Bunun da çok planlanarak yapılacağını sanmıyorum!


haber3