Erol Köse taciz suçundan ceza aldı

Şarkıcı Burçin Coşkun'a gönderdiği mesajlarla cinsel tacizde bulunan Köse, 52 bin 500YTL ceza aldı.


Bakırköy 6. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmada, ''şikayetçi'' Burçin Coşkun ve tarafların avukatları hazır bulundu. Tutuksuz sanık Erol Köse ise duruşmaya katılmadı.

Son sözleri sorulan Coşkun'un avukatı Buket Yıldırım Döşemeci, davanın, müvekkilinin ''onur mücadelesi'' olduğunu savunarak, Köse'nin cezalandırılmasını talep etti.

Erol Köse'nin avukatı İbrahim Filiz de suçlamalara konu olan telefon mesajlarının karşılıklı mesajlar olduğunu ileri sürerek, müvekkilinin beraatını istedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Erol Köse'nin, cinsel taciz suçunu işlediğine karar vererek, sanığa önce 500 gün adli para cezası verdi.

Köse'nin bu cezası, aynı suçu birden fazla kez işlemesi nedeniyle yarı oranında artırılarak, 750 gün adli para cezasına çıkartıldı.

Mahkeme, daha sonra verilen adli para cezasının günlüğünü 70 YTL olarak belirleyerek, Erol Köse'nin 52 bin 500 YTL adli para cezası ödemesini kararlaştırdı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Davanın iddianamesinde, müzik yapımcısı ve prodüktör Erol Köse'nin işi gereği bir süre birlikte çalıştığı Burçin Coşkun'a gönderdiği telefon mesajlarına yer veriliyordu.

Bu mesajlarla ''cinsel amaçlı taciz'' suçunun işlendiği öne sürülen iddianamede, Köse'nin 3 ay ile 2 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyordu.

haber3