ABD’nin Florida eyaletinde kaldığı bir otelde bir anda yere yığılan eski Playboy güzellerinden Anna Nicole Smith, hayatını kaybetti.

Miami’nin kuzeyindeki Seminole Hard Rock Hotel’de bir odada düşen ve bilincini kaybetmiş halde bulunan Smith’e ilkyardım ekipleri müdahale etti. Kalp masajına rağmen hayata döndürülemeyen 39 yaşındaki Smith, ambulansla hastaneye kaldırılırken can verdi.

Görgü tanıkları, Smith’in korumasının da ilkyardım çabaları sırasında sendelediğini savunarak Teksaslı güzel yıldızın ölüm nedeninin uyuşturucu olabileceğini belirttiler. Düşerken kafasına darbe almış olabileceği belirtilen ve hamile olduğu da iddia edilen Smith’in ölüm nedeni, otopsi sonrasında belli olacak. Smith, geçen yıl eylül ayında ikinci çocuğunu dünyaya getirdikten üç gün sonra 20 yaşındaki oğlunu kaybetmişti. Bahamalar’da, tıpkı annesi gibi bir otel odasında ölü bulunan Daniel’in ölüm nedeninin uyuşturucu olduğu anlaşılmıştı. 89 yaşındaki petrol milyarderi Jay Howard Marshall ile yaptığı evlilikle gündeme gelen Smith’in, kocasının ölümünün ardından açtığı milyonlarca dolarlık miras davası sürüyordu.