Bülent Abla’ya İtalyan desteği

Bülent Ersoy’un askerlikle ilgili sözlerine İtalyan’dan övgü: Tabu yıkan kadın !Şarkıcı Bülent Ersoy'a televizyon programında "Çocuğum olsa başkalarının savaşına göndermem" dediği için "halkı askerlikten soğuttuğu" suçlamasıyla açılan davaya uluslararası basın büyük ilgi gösteriyor.

Son olarak İtalya'nın önde gelen gazetelerinden Corriere della Sera, "Transseksüel Diva'ya Dava" başlığı ile verdiği haberde Bülent Ersoy hakkında 4 yıl hapis cezası istendiğini yazdı. Corriere della Sera, geçtiğimiz şubata kadar cinsiyet değiştirmesi ve kendinden 20 yaş küçük bir gençle evlenmesiyle ünlenen Bülent Ersoy'un şimdi politik fikirleri ve orduya meydan okuması nedeniyle 4.5 yıl hapis cezasına çarptırılabileceğini yazdı.

SEMPATİ KAZANDI

Gazetede, Ersoy'a önceki gün açılan davaya dış haberler bölümünde bir tam sayfa yer verilirken, haberde dava ile ilgili geniş detaylar da yer aldı. "Vicdani reddin" olmadığı Türkiye'de Ersoy'un söylediklerini geri almayacağı konusundaki açıklamasına da değinen Corriere della Sera, Ersoy'un kadın olmak için geçirdiği operasyon ve Kenan Evren dönemindeki yasaklı durumuna da değindi. Ersoy bir yandan tabuları yıkan kadın olarak sunulurken, 1984'ten beri süren çatışmalara karşıtlığı ile bazı Türklerin sempatisini kazandığı yorumlarına de yer verildi.

haber3