+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

''Ben olsam Şahika'yla görüşmem''

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Magazin Haberleri Forumunda Bulunan  ''Ben olsam Şahika'yla görüşmem'' Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  -Sєνgi Eмєк İѕтєя -- XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  ::...::KaLbİmİn DeRiNLiKLeRi::..::
  Mesajlar
  13.538
  Blog Yazıları
  62
  Tecrübe Puanı
  107375310

  :okur: ''Ben olsam Şahika'yla görüşmem''

  ''Ben olsam Şahika'yla görüşmem''

  Sevilen oyuncu Binnur Kaya, canlandırdığı Şahika karakteri için neler söyledi ?  Yan rollerle mutlu olup, hırs yapmayan ve mütevazılığıyla insanı döven bir sanatçı Binnur Kaya... Klasikleşmiş oyuncu kaprisinin esamesi yok gülen yüzünde. Sadece fotoğraf çekilirken biraz heyecanlanıyor hepsi bu. Samimi bir dilden dökülenleri okumak isteyenler için tevazu dolu bir röportaj oldu. İyi pazarlar...

  Başrol oynamaktan korkuyorum

  İstanbul büyük bir şehir. Siz ilk geldiğinizde nerede kaldınız, bu kalabalık korkuttu mu sizi?

  İlk gittiğim yerlerden biri Ortaköy'dü.Çok büyük ve karışık gelmişti. 'Ben buraları hiçbir zaman öğrenemeyeceğim.' demiştim. Hiçbir şeyi olmayan beş kişi atlayıp gelmiştik, kalacak yer arıyorduk. Otellerde kaldık ev bulana kadar. O süreç zor geçti. Benim gelirkenki niyetim sadece İstanbul'u sevmekti. Hele mesleğimle ilgili ufacık bir planım yoktu. Ama bu şehirde yaşamak için bir şey yapmam gerekiyordu, tiyatroya girdim. Bir de yazları Bodrum'da animasyon yapıyordum. Animatör arkadaşlarımdan biri Med Yapım'da Hülya Avşar'la görüşmeye gitmiş. Arkadaşım da beni önermiş. Öyle başladı. Oyunculuk, aslında bana ekstra bir hediye oldu.

  Utangaç bir yapınız var. Buna rağmen neden tiyatroyu tercih ettiniz?

  Küçükken bu kadar utangaç değildim. Şimdi kalabalıklardan korkuyorum. Lisede amatör tiyatro sınavları vardı. Bir arkadaşımla girdim ve derslere devam ettim. Ama tiyatro çok bilinçli olarak verdiğim bir karar değildi. Üniversite sınavına hazırlanmaktan kaçıyordum aslında. Deniz Bilimleri'ni istiyordum ama edebiyat mezunu olduğum için giremedim. Bir senemi fen dersleri almak için dershaneye giderek yaktım. Tiyatroyu da ilk girdiğimde kazanamadım ama pes etmedim. Sonra da Bilkent'te burslu okudum.

  Engin Günaydın'la akşamları oturup geleceğe dair hayaller kurar mıydınız?

  Gerçekten çok eğleniyorduk. Hayallerimiz ortak işler yapmak üzerine endeksliydi. Engin senaryo yazıyordu, ben doğaçlama bir şeyler yapıyordum. Birbirimizi kameraya çekiyorduk. Bir ekiptik biz o evde. Birbirimizle ilgili hayallerimiz vardı. çünkü birbirimize çok inanıyorduk. Bir filmi biz yazalım, biz oynayalım diye hayaller kurardık. Ama büyüdükçe o hayallerin zor olduğunu daha iyi anladık.

  Şahika'da da insanlara hoş gelen neydi sizce?

  Bu sorunun cevabı bende yok. Senaryonun dengesi de olabilir. Senaryoyu okurken 'Eyvaah bu karakter çok mu itici, ne' dedim. Langır lungur, kaba bir tip. Bazı halleri içimizden gelen ama yapamadığımız haller olabilir. Belki insanlar empati kuruyordur Şahika ile.

  İlk Şahika karakterini okuduğunuzda ben buna nasıl hayat veririm diye düşündünüz mü?


  Bende barınan bir sürü Şahika özelliği var aslına bakarsanız. Sadece nasıl oynayabileceğimin hayalini kurdum fakat ilk dört bölüm oynarken gerçekten çok zorlandım. Bırakmayı düşündüm. Bir de güldüğüm için zorlanıyordum. Özellikle Tolga ile sahnelerimizde kendimi durduramıyordum.

  ŞAHİKA'YLA ARKADAŞLIK EDEMEZDİM

  Etrafınızda Şahika karakteri sana yakışmadı diyenler oldu mu?

  İlk başta çoğu kişi böyle düşünüyordu zaten. Beni tanıyan insanlar sana yakışmıyor bu rol diye uyardılar. Frapan ve kaba buldular. Başarısız buldular. Bunları da taktım kafama. Yakın çevrem şimdi alıştı Allah'tan.

  Binnur Kaya gerçek hayatta Şahika gibi biriyle arkadaşlık eder mi?


  Asla edemezdim. Ya da gerçekten çok açık sözlü bir ilişkimiz olurdu. Gıcık olduğum her şeyini söylerdim. Ama bir noktadan sonra kabalıkları devam edecek olursa görüşmezdim herhalde.

  Şahika'nın kokoşluğuna rağmen günlük hayatta sadeliği tercih ediyorsunuz. O kıyafetler içerisinde rahat ediyor musunuz?

  Şahika'nın beğendiğim birkaç kostümü oldu. Onlar daha sade kıyafetlerdi. O kostümler içerisinde gerçekten rahatsızım. Sete girdikten sonra kostüm odasında kıyafetlere bakınca içime bir Şahika ruhu giriveriyor hemen. Ayy harika diyorum en felaket kostümlere. Onların çoğunu dergilerden bakarak yapıyorduk ilk başlarda. Abartı gelen kostümler bire bir giyilenlerdi.

  Şahika ile tek ortak özelliğiniz lahmacunu sevmek değil sanırım…


  Ben de Şahika kadar sinirliyim. Sinirli olduğum kadar sabırlıyım da ama, hani sabrın bir vadesi oluyor ya. O dolduktan sonra ben de kabalaşabiliyorum. Sabırsızım en az Şahika kadar. Şahika'nın siniri bencilce bir sinir olabiliyor ama ben saygısızlığa - sadece bana yapılması gerekmiyor her türlü canlıya yapılan saygısızlık- karşısında çok isteyerek kaba bir insan olabiliyorum.

  Önümüzdeki sezon Avrupa Yakası'nda rol alacak mısınız?


  Olağanüstü bir olay yaşanmazsa yine rol alacağım. Her an her şey olabiliri aklımdan çıkarmam. Dizi 6. sezonuna girecek. Muhakkak çok sıkılan da olacak. Ama benim ikinci sezonum olacağı için problem yaşamayacağım. Zaten genelde bir şeyi çok uzun süre devam ettiremiyorum.

  İmza attığınız işlerin hangisi hayatınızda dönüm noktası oldu?


  Muhtemelen hep bir önceki iş bir sonraki işi çağırdı beraberinde. Ama Yabancı Damat'ın önemi diğerlerine göre biraz daha fazla. Öyle zannediyorum.

  Bir röportajınızda tanınmak gerçekten hoş bir şey değil demişsiniz. O zaman şöhret size herkese hissettirdiğini hissettirmiyor?

  Kesinlikle doğru! Bunu net olarak söyleyebilirim. Mesela Beşiktaş'ta yürürken sağda solda ne var bunların hiç birine cevap veremiyorum, çünkü başım önde yürüyorum. İnsanlar bana yaklaşınca nasıl tepki vereceğimi bilemiyorum. Bir de benim gerçek ismimi bilmeyip yanıma gelip Şahika diyorlar mesela. Bu bir saygısızlık. Çünkü seyrediyorsun, yolda görüp çok beğendiğini iddia ediyorsun ama ismini bilmiyorsun. Ama zarif yaklaşan insanlar olunca yer değiştiriyorum. Sanki ben hayranmışım o hayranlık duyulan kişiymiş gibi. Yani bu şöhret durumu benim alışamadığım, hep yabancı kalacağım bir olay.

  Geriye dönüp baktığınızda Binnur Kaya olduktan sonra neler arttı neler eksildi?


  Bir kere sosyal hayatta özgürlüğü kaybettirdiği kesin. Tek bir şey söyleyebilirim ki bu hepsine bedel zaten. Paparazzi denilen olay hayatıma girdi. Bunu hala aklım almıyor. Çünkü iyi bir malzeme değilim paparazziler için ve de bu insanların buna meslek deyip bu kadar kolay şekilde yalan söylemeleri bana mantıklı gelmiyor.

  Sizin başarınız tesadüf mü yoksa Şahika gibi ben buraya gelene kadar ne yollar aştım kızım mı diyorsunuz ?

  Yani ben tesadüflere çok inanmam. Hiçbir karşılık beklemeden yaptığım bir iyilik tıkandığım bir yerlerde yolumu açmıştır. Mesela artan suyu bir çiçeğin dibine dökmek, bir hayvana su vermek yada insanla ilgili bir şey iyilik olsun diye yapmadığım bir şey benim kurtarıcım olabiliyor. 'Çok çalıştım, zaten planlamıştım, böyle hırslarım vardı' gibi bir cevap da veremem.

  BUGÜNE ALDANIP YAŞAMAM

  Oldukça fazla heyecanlı ve tevazu sahibi bir kişiliğiniz var. 'Tevazu gösterme, gerçek sanılır” sözü sizde de geçerli mi?


  Aslında tevazu olarak görmüyorum bu olayı. Olması gereken bir şey. Siz kendinizi biricik ve en önemli zannettiğiniz zaman bile sizden çok daha faydalı insanlar var. Hayat kurtaran bir doktor, bir veteriner hekim, insanların hayatlarına dair karar veren hakim varken bahçıvan varken ben ne kadar önemli olabilirim ki? Bugün mutlu mesudum ama sonra ne olacağını bilmiyorum ki. O yüzden bu günüme aldanarak yaşayamam.

  Beyaz Show'a çıktıktan sonra herkes şaşırdı heyecanınız karşısında. Herkes farklı farklı yorumladı bu olayı…


  O programdan sonra kendimi çok hırpaladım. O heyecanım hep vardı ama canlı yayında kötü oldum işte. Kalabalık korkum var benim. Bir yandan annem arıyor ben zaten ölüyorum heyecandan. Kendime kızdım madem heyecanlanacaktın neden çıktın diye. Depresyona girdim.

  Sizi bir filmde başrolde izleyebilecek miyiz?

  Başrol oynamak en korktuğum şeylerden biri. Hiç istediğim bir şey değil. Bir işin başarısı ya da başarısızlığı size kalabilir yani. Bir de hep öyle devam etmeniz gerekiyor. Halbuki aralardaki roller daha çok ilgimi çekiyor çünkü hayatta da öyle insanlarla ilgileniyorum. Çok göstermeci kişilikler ya da çok böyle dışlak durumlar ilgimi çekmiyor. Silik ya da kendi köşesinde de bir sürü karakter var onların içinde kim bilir neler saklı.

  Yabancı Damat'ta Nazire rolünde de üç çocuğu olan güzel bir anneydiniz. Siz de evlenip çocuğum olsun diyor musunuz?


  Yok hiç düşünmüyorum. Ayrıca çocuk yapmak gibi bir niyetim yok. Evlilik sürekliliğine inandığım bir durum değil, bu yüzden karşıyım yani.
  haber3

 2. #2
  Süper Üye ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2007
  Bulunduğu Yer
  tavsiye etmem nerde oluğumu sadece resme bak
  Mesajlar
  412
  Tecrübe Puanı
  8403885

  Tanımlı Ce: ''Ben olsam Şahika'yla görüşmem''

  walla sahika gibi bir arkadaşımın olmasını isterdim çok renkli beaaaa

 3. #3
  Üye BLue DragoN Baktabul'un Çılgını BLue DragoN Baktabul'un Çılgını BLue DragoN Baktabul'un Çılgını BLue DragoN Baktabul'un Çılgını BLue DragoN Baktabul'un Çılgını BLue DragoN Baktabul'un Çılgını BLue DragoN Baktabul'un Çılgını BLue DragoN Baktabul'un Çılgını BLue DragoN Baktabul'un Çılgını BLue DragoN Baktabul'un Çılgını BLue DragoN Baktabul'un Çılgını BLue DragoN - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  ...
  Mesajlar
  128
  Tecrübe Puanı
  3273095

  Tanımlı Ce: ''Ben olsam Şahika'yla görüşmem''

  Şahika bide bizim foruma geliyomus.Ben sizi yorumlarımla döverim be filan

 4. #4
  Süper Üye ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO Baktabul'un Çılgını ICE_VOLCANO - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2007
  Bulunduğu Yer
  tavsiye etmem nerde oluğumu sadece resme bak
  Mesajlar
  412
  Tecrübe Puanı
  8403885

  laugh Ce: ''Ben olsam Şahika'yla görüşmem''

  Alıntı BLue DragoN´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  Şahika bide bizim foruma geliyomus.Ben sizi yorumlarımla döverim be filan

  süpersin yaaa

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cem Özkan - Bir Hiç Olsam - Bir Hiç Olsam Şarkı Sözü
  By şeker_sarı in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-16-2009, 00:56
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-05-2009, 18:05
 3. Mavi Sakal Bilir Olsam ( Bilir Olsam sarki sözleri)
  By NoBoDyS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-12-2009, 14:02
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-30-2008, 18:33
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-12-2008, 18:04

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375