''Benim kıymetimi bilen gelsin''

Oyuncu Ceyda Düvenci, olgun olmayan genç erkeklerin güçlü kadınları sevmediğini söyledi.Binbir Gece dizisinde oynadığı 'Bennu' karekteriyle beğeni toplayan Ceyda Düvenci, olgun olmayan genç erkeklerin güçlü kadınları sevmediğini söyledi.

Olgun, kendini geliştirmiş erkeklerin ise kadının güçlü olmasından rahatsızlık duymadığını, ancak azınlıkta kaldıklarını belirten Düvenci şöyle konuştu: "Erkeğin yanında güçlü durduğunuz, zaman, 'Sen beni tenkit ediyorsun', 'Beni değiştirmeye çalışıyorsun', 'Benim annem oldun', 'Sen beni bir kalıba sokmaya çalışıyorsun' gibi laflarla tepki gösterir. Halbuki o tenkitler hayatı ikimiz adına daha da kolaylaştırmak içindir. Paylaşmasını bilen olgun erkek ise kadına hak verir ve eleştiriye, yönlendirmeye açık olur, bundan rahatsız olmaz. Gerektiği zaman o da kadını uyarmasını bilir."

Ceyda Düvenci yaşadığı tecrübelerden sonra karşısındakini değiştirmek için çok çaba sarf etmediğini belirterek "Artık insanları olduğu gibi kabul edip seviyorum. Değiştirmeye çalışmıyorum çünkü eskiden değiştirdiğim şekli sevmezdim ve ilişkilerim biterdi. Artık 'Bir kere yaşayacağım ve ben kıymetliyim. Benim kıymetimi bilen gelsin' diyorum" dedi.

İnsanlara yardım etmeyi çok sevdiğini de söyleyen Düvenci, "Tanıdığım bütün insanlara yetecek kadar büyük yüreğim var. Herkesi severim ve bana ihtiyaç duyduklarında koşarım. Önemli olan ise bu koşuşturmalarda senin de mutlu olman. Bu koşturmalar sırasında artık kıymet bilen insanlara yardım etmeyi tercih ediyorum. Son yıllarda bunu yapıyorum ve çok daha mutlu oluyorum."

haBer3