''Elif'' herkesi büyüleyecek !

''Elif'' adlı dizi, Keremcem ile yepyeni bir yüz olan Yasemin Allen'i ekrana getirecek...

02 Temmuz 2008 08:59 atv'nin atv'de yarın akşam start alacak 'Elif' adlı dizi, yakışıklı popçu Keremcem ile yepyeni bir yüz olan Yasemin Allen'i ekrana getirecek. İçinde hem komedi hem de dram ögelerini barındıran 'Elif'i izleyen herkes hayatından bir iz bulacak..

atv'nin yaz bombaları arasında yer alan 'Elif', yarın akşam izleyiciyle buluşacak. Genç kızların sevgilisi Keremcem ile Yeşilçam'ın yıldızlarından Suna Yıldızoğlu'nun kızı Yasemin Allen'in başrol oynadığı 'Elif'; hem konusu hem de güçlü kadrosuyla herkesi ekrana bağlayacak. Bülent İşbilen'in yönettiği 'Elif'in bir aşk dizisi olduğunu söyleyen Keremcem ve Yasemin Allen, çekimlerine Ağva'da başlanan projeyi anlattı.

* 'Elif' nasıl bir dizi oldu?
KEREMCEM: İnsanların seyretmekten çok hoşlanacağı bir aşk dizisi oldu. Çok sağlam konusu ve yapısı var. Benim projeyi kabul etmemin en önemli sebebi de bu. Son dönemde çok fazla senaryo okudum. En düzgün kurulmuş, inandırıcı bir hikayesi olan 'Elif'ti... Yani, üçüncü bölümden sonra saçmalamayacak! Konunun nereye varacağının belli olması ve hikayenin sadece benim üzerime kurulmaması hoşuma gitti. Umarım beni sevenlerin yüzünü kara çıkarmam.

YASEMİN ALLEN: Dizi tatlı bir romantik komedi ama aynı zamanda dram unsurları da taşıyor. İçinde aşk da, entrika da var. Keremcem'le birbirimize de çok yakıştık. 'Elif'; herkesin kendinden bir şeyler bulup, sevebileceği bir hikaye.

* Nasıl karakterleri canlandırıyorsunuz? Y.A.: Benim oynadığım 'Elif', çok masum ve mutlu bir kız. 3.5 yıl cezaevinde yatmış. Kendine sert bir kabuk oluşturmuş. Çok iyi niyetli bir kız ve iftira sonucu cezaevine düşmüş. Aslında o sert kabuğun içerisinde yumuşacık bir kalp var.

KEREMCEM: Benim canlandırdığım 'Ahmet', aile baskısı altında yaşayan biri. Maddi olarak çok rahat yetiştirilmiş. Kendini araba tamir etmek gibi hobilere veriyor. Bazen bu işleri hayatının merkezine de koyabiliyor. Hayata tutunacağı yeri bilmediği için böyle işlerle uğraşıyor. Tek tutunacağı şey aşk ve ona rastlayınca da allak bullak oluyor.

* 'Elif' ile 'Ahmet' size ne kadar benziyor? Y.A.: Haksızlığa karşı hissettiği şeylerde aynıyız ama Elif benden daha yumuşak.

* 'Ahmet'in 'Aşk Oyunu'ndaki 'Sarp'la benzer tarafları olduğunu görüyoruz...
KEREMCEM: Yani özellikle öyle bir seçim yapmadım açıkçası. Tahmin edersiniz ki bir sürü dizi projesi geldi. Ama bu senaryoyu okuduğumda bir şey beni çekti ve hâlâ da beni çekmeye devam ediyor. Bu his önemli bir şey. Hikaye 'Aşk Oyunu'na benzemiyor ama benim rolüm görüntü itibariyle oradaki karaktere benziyor.

* Partneriniz Yasemin Allen ilk kez oyunculuk yapıyor... Onun için neler söyleyeceksiniz?

KEREMCEM: Yasemin'in kameraya bakışından bile bu işi çok iyi kıvıracağı belli oluyor. Kameraya çok yakışıyor. Bazı insanlar kamera karşısında büyür, Yasemin de öyle biri. İnşallah insanlar da bizi birbirimize yakıştırır.

Peki siz ilk diziniz için heyecanlı mısınız? Y.A.: Bu projede kendimin biraz şanslı olduğunu düşünüyorum. Birlikte çalıştığım insanlar ve senaryo çok düzgün. Sağlam bir ortam var. İlk işim olmasına, oyunculuk tercrübem olmamasına rağmen insanların bana gerçekten inancı var. Bu yüzden kendimi daha rahat hissediyorum. Kasılmıyorum, gerilmiyorum...

* Oyunculuk birikiminiz var mıydı? Y.A.: Lisede hem tiyatro ve televizyon oyunculuğu eğitimi aldım. Sekiz yıldır Avusturalya'da yaşıyordum. Annemle kardeşimi görmek için tatile Türkiye'ye geldim. Sonra da kalmaya karar verdim. Ardından da 'Elif' için teklif aldım.

Babasının yanarak can verdiği yangına sebep olmakla suçlanan Elif, (Yasemin Allen) 3.5 yıl yattığı cezaevinden tahliye olur ve kendini aklama çabasına girer. Bu sürecin başında, büyük bir mayo firmasında şoförlük yapan Ahmet'e (Keremcem) aşık olur. Ama Elif'in bilmediği bir şey vardır... Kendini şoför olarak tanıtan Ahmet, aslında firmanın veliahtıdır! Elif de cezaevinden çıktığını ondan gizlemiştir. İki aşık birbirlerinin gerçek kimliklerini öğrendiklerinde ise olaylar geri dönülmez bir yola çoktan girecektir...

'Elif'te, Keremcem ve Yasemin Allen'in dışında birçok başarılı isim de yer alıyor. Serdar Gökhan, Suna Yıldızoğlu, Gaye Gürsel, Birkan Sokullu, Nil Erkoçlar, Ferdi Akarnur, Tuncay Akça, Rıza Kocaoğlu, Burcu Günay, Erol Aydın, Fatih Dönmez, Burak Tamdoğan, Şebnem Dokurel, Ayşe Çakar, Pınar Bekaroğlu, Funda Hay ve Mehmet Mehmetov; 'Elif'in oyuncu kadrosunu oluşturuyor.

* Oyunculuğa alıştınız mı? Kendinizi ekranda nasıl buluyorsunuz? Oyunculuğa alıştım. Ekrana ara verdiğim dönemde oyunculukla ilgilendim. Biraz dinlenme, şarkı yapma, kendimi eğitme ve bilgilenme dönemiydi aslında bu dönem. Süreyya Güzel'den küçük bir eğitim de aldım. Yani, oyunculuğun ne olduğunu yeni yeni öğrendim ve yapabildiğimi anladım.

* Başlangıçta bu kadar bilgili değil miydiniz? Aslında ben bu işin içine cumburlop daldım. Çok iyi bir sinema izleyicisi olmam dışında, oyunculuk hakkında kritik yapabilecek bir fikrim yoktu. Eskiden kendimi teknik anlamda eleştiremiyordum ama şu anda onu yapabilecek durumdayım. Bundan sonra kendime biraz daha acımasız olacağım. (Gülüyor.)

* Peki oyunculukla ilgili kendinizi en çok eleştirdiğiniz noktalar neler? Oyunculuğun içine cumburlop dalmam biraz eleştirilebilecek bir şey aslında. Ama bu pişman olmak değil, çünkü hayat böyle bir şey. Size bir teklif geliyor siz de kabul ediyorsunuz. Ben de ettim ve proje başarılı oldu. Ben de oyunculuk yapabildiğim fark ettim. Bu lafım saygısızlık olarak alınmasın. En azından içimde biraz da olsa öyle bir yetenek olduğunu fark ettim.

* Müzik çalışmalarınız nasıl gidiyor? Yeni albüm hazırlığınız var mı? Yaz için 'Ateşler İçinde' isimli iki şarkılık bir single yaptım. Bu yaz herkesin 'Ateşler İçinde' ve 'Say' parçalarımı dinleyeceğini düşünüyorum. İkisi de dans şarkısı. Konserlerde de çok keyifli dans ediyoruz, göbek atıyoruz bu parçalarla... İnşallah sonbahara da dinlenme dönemimde bestelediğim Keremcem şarkıları çıkacak.

* Şarkı sözleri yazıyorsunuz... Hangi histir bunları yazdıran? Aşk, sadece aşk... Son aşık olduğum kişiye bir daha aşık olana kadar onlarca şarkı yazabilirim. Çünkü hayatınızda son yaşadığınız aşkın izleri devam ediyor ve duygu yoğunluğunuz patlarken yazıyorsunuz şarkıları. Hayatımda üç defa aşık oldum ama şarkılarım hep yaşadığım şeylerden çıktı. Biraz fazla samimi aslında hepsi, yani birebir onları anlatıyorum.

* Yakında bir sinema filmi var mı gündeminizde? Şu anda bu dizi ve yeni albüm çalışmamız beraber gidecek. Yaz konserleriyle dolu yoğun bir dönem başlıyor benim için.

* Konserlerinizin yoğun olduğu bir dönemde dizi yapmak işinizi zorlaştırmış olmalı. Temponuz iyice hızlandı değil mi? Evet. Benim için ölüm gibi resmen! Ben çok yorgun günlere hazırım şu anda. Yaz dönemi bana uğurlu geliyor aslında. 'Aşk Oyunu' da böyle bir zamanda başlamıştı. Çalışmayı sevdiğim için keyif aldığım iki işi birarada yapınca, üç saat uyusam da yetiyor bana.

* Suna Yıldızoğlu gibi ünlü bir annenin kızısınız ama Türkiye sizi 'Elif'le tanıyacak. Bugüne dek neler yaptınız? 10 Temmuz'da 19 yaşıma basacağım. 8 yıldır Avustralya'daydım. Eğitimimi orada sürdürdüm. Türkiye'de büyüdüğüm için orada yabancı olarak karşılandım. İngilizce'yi annem ve babamdan öğrendiğim için İngiliz aksanım vardı. İnsanların kafası karışıyordu, 'Sen Türk müsün?' diyorlardı. Bu yıl da Türkiye'ye döndüm.

* Türkiye'ye ve oyunculuğa alışabildiniz mi? Tam anlamıyla alışamadam. Biraz zaman alacak... Yaptığım espriler, konuşma tarzım insanlara bayağı yabancı geliyor. Türkiye'yi çok sevdiğim için buradayım. Sevmeseydim tatile gelip, giderdim.

* 80'li yıllarda çok ünlü bir oyuncu olan anneniz, dizi teklifine nasıl tepki verdi? Sevindi ama başa çıkabilir miyim diye biraz tedirgin oldu. Sınav ve okul stresindeyken yaşadığım şeyleri yakından bildiği için bu durumda ne yapacağımı merak etti. Benim rahat olduğumu görünce o da rahatladı ve sevindi.

* Oyuncuıluk eğitimi almayı düşünüyor musunuz? 'Bu diziyle birlikte Dolunay Soysert'ten ders alıyorum.

* Loreal'in 'Yeni Yüz' yarışmasında birinci olunca, başka teklifler aldınız mı? O dönem Avustralya'da olduğum için hiç teklif gelmedi. Türkiye'ye geldikten sonra bir gazetede röportajım çıkınca, telefonum çalmaya, teklifler gelmeye başladı. İki dizi arasında seçim yapmak zorunda kaldım. Önce 'Başrol yapabilir miyim?' diye düşündüm ama sonra 'Bu insanlar bana güveniyorsa yapabilirim' dedim.

* Annenizin de bu dizide olması size güç veriyor mu? Annem zaten yeterince, evde ve hayatta bana yardımcı oluyor. Dizide olmasa bile kendimi rahat hissederdim.

* Kariyerinizi oyunculuk üzerine mi kuracaksınız? Yakın zaman için oyunculuk üzerine olacak gibi görünüyor. Aslında üniversite okumak da istiyorum. Oyunculuk gerçekten iyi devam ederse konservatuvara gitmeyi de düşünebilirim.

10 yıl aradan sonra ekrana dönen Suna Yıldızoğlu, kızıyla birlikte kamera karşısına geçeceği için çok mutlu. "Bu dizide oynamamın sebebi kızımdır" diyen Suna Hanım, projeyle ilgili de şunları söyledi: "Elif, eski Brezilya dizilerinin Türkleşmiş versiyonu gibi. Sevdiğimiz her şey bu projede var. Yasemin de oyunculukta çok başarılı olacak."

haber3