Avrupa'da evlenen ünlüler

Acaba, şimdiye kadar hangi ünlü çift evlenmek için Avrupa'yı seçmiş?Kimi daha romantik olduğunu düşünerek, kimi de gözlerden uzak bir törenle dünyaevine girmek için yurtdışında evlenmeyi tercih ediyor. Acaba, şimdiye kadar hangi ünlü çift evlenmek için Avrupa'yı seçmiş? İşte cevabı...

Seren Serengil-Musa Aytun: İnternetten chat yolu ile tanışan ikili 2006'da Roma'nın Türkiye Büyükelçiliği'nde sade bir törenle evlendi. Şu anda hamile olan Serengil'in nikah törenine üç arkadaşı katılmıştı.

Mehmet Ali Erbil-Tuğba Coşkun: Ünlü şovmen dördüncü evliliğini Tuğba Coşkun ile İtalya'da Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği'nde yaptı. Çiftin nikahına yakın 20 kişilik bir arkadaş grubu katıldı. İkili Türkiye'de Sait Halim Paşa Yalısı'nda da bir düğün yaptılar.

Yüksel Ak-Osman Rimer: Ünlü manken evlilik için tercihini İtalya'dan yana kullananlardan. Ak ilk eşinden boşandıktan sonra, İzmir'in Endonezya Fahri Konsolosu Nalan Rimer'in oğlu işadamı Osman Rimer'le tanışmıştı. İkili üç yıl önce, Roma'nın Türkiye Büyükelçiliği'nde evlendi.

Müjde Ar-Ercan Karakaş: Sinema oyuncusu dostlarına, bir gün sevdiği erkekle Paris'te evlenmek istediğini söyler dururdu. Ar, eski bakanlardan Ercan Karakaş ile Fransa'nın başkenti Paris'te 13 Mayıs 2005'te dünyaevine girerek bu arzusuna kavuştu.

Zuhal Olcay-Haluk Bilginer: Olcay, üçüncü evliliğini 1992'de Haluk Bilginer'le yapmıştı. Çift yıllarca birlikte yaşadıktan sonra, Londra'da iki gün içinde evlenmiş ve nikahta Zuhal Olcay'ın ilk evliliğinden olan kızı Ceren de bulunmuştu. İkili beraberliklerine üç yıl önce son verdi. Haluk Bilginer, ardından bir süredir birlikte olduğu Aşkın Nur Yengi ile evlendi.

Hülya Avşar-Kaya Çilingiroğlu: Evlenmek için Paris'i seçen ikiliye yurtdışında evlilik pek yaramadı. 1997 yılında kızı Zehra'ya 3 aylık hamileyken Paris'teki Türk Büyükelçiliği'nde Kaya Çilingiroğlu ile evlenen Hülya Avşar'ın evliliği boşanmayla noktalandı.

haber3