Merve İldeniz'in Bodrum günlüğü

Merve İldeniz Bodrum'daki günlerini keyifli ve huzurlu geçirdiğini anlatırken, İstanbul'u hiç özlemediğini söylüyor.


Uzun zaman önce Bodrum'a yerleşerek doğa ile baş başa bir hayata başlayan eski manken Merve İldeniz, Homeart dergisinin temmuz sayısına İstanbul'dan uzak yaşamını ve sevdiği Bodrum mekanlarını anlattı..

* Vazgeçilmez objeniz?
Ayna.

* Favori renginiz?
Yeşil, pembe.

* Size İstanbul'u sevdiren üç neden?
Yok böyle bir şey!

* Bodrum'u nasıl tarif edersiniz bir cümleyle?
Dört mevsim cennet.

* Sadece kendinize ayırdığınız zamanlarda ne yapmayı seversiniz?
Dans etmeyi.

* Evinizin olmazsa olmazı?
Kediler.

* Eviniz için tasarladığınız en pratik obje?
Hizmetçi kız şeklinde boyalı çöp kovası.

* Eviniz size ne ifade ediyor?
Sığınak.

* Evin en çok neresinde vakit geçirirsiniz?
Bahçede.

* Evi tamamlayan en önemli unsur?
Çiçek ve doğa.

* Dekorasyonda klasik mi, modern mi?
Karışık ve dengeli.

* Bodrum temalı bir defile düzenlense kompozisyonun başlığı ne olurdu?
Dört mevsim.

Merve İldeniz'in Bodrum'da özgün detaylarla bezenmiş evini gezerken Serdar Önal ve kızları Leyla da sohbete katılıyor. Kedileri ve yılanları Kaşkol'un da bulunduğu evden çıkıp cuma pazarına gittik. Bodrum'un halkıyla dost olduklarını ve birbirlerini tanıdıkça daha da yakınlaştıklarını söyleyen İldeniz, pazardaki vazgeçilmez tezgahlarını gösterdi, dinlemeden gitmediği kemancıyı tanıştırdı ve meyve seçme tekniklerini anlattı. Pazarda sebze-meyve dışında yöresel peynirler de denemek isterseniz Merve İldeniz'in önerisi Çıngıloğlu...

PanPan

Zazu ile aynı yol üzerinde bulunan Panpan da İldeniz'in vazgeçilmezleri arasında. Özel günlerde pastalarını sadece buradan aldığını söyleyen Merve İldeniz, biz mekanı dolaşırken hemen pasta vitrinine doğru yöneliyor

Home Art

Gündüzleri plaj olarak da hizmet veren Barlar Sokağı'ndaki Cafe Del Mar'da yemek yedikten sonra Home Art'a yöneliyoruz. Bu dükkan için 'Bodrum'un küçük Kapalıçarşısı' demek çok da yanlış olmaz. Merve İldeniz'in özellikle kaftan modelleriyle ilgilendiği dükkanda her türlü otantik aksesuvar ve kıyafete kolaylıkla ulaşma şansınız var.

Yeşil Çizgi Peyzaj

Mate Diksoy ve Ufuk Güllü tarafından kurulan Yeşil Çizgi, Merve İldeniz'in peyzaj desteği aldığı ve yılanı Kaşkol için tasarlanan havuzunu yaptırdığı bir botanik bahçesi. Mekan sahipleri aynı zamanda arkadaşı olduğu için bahçesiyle ilgili her türlü bilgiyi buradan alıyor.

Zazu

Mankenlik dönemlerinden tanıdığı birçok arkadaşı Bodrum'a yerleştiği için burada kendine ait, sıkılmadığı bir yaşam alanı bulduğunu anlatan Merve İldeniz komşularıyla da çok iyi anlaşıyormuş. Marina'da bulunan Zazu'ya giden İldeniz, özellikle sabah saatleri burada uzun uzun oturmaktan çok keyif aldığını söylüyor. İldeniz, evde internet kullanmayı tercih etmediği için burada bilgisayarıyla rahatça çalışabildiğini de sözlerine ekliyor. Bodrum'a geldiğinizde lezzetli yemekler yemek ya da sakince kitabınızı okuyup keyif yapmak isterseniz Zazu'ya mutlaka siz de uğramalısınız.

Wash&Wash

Merve İldeniz için 'Bodrumlu' demek çok da yanlış olmaz. Her özelliğini benimsemesi, her noktasında bir dostuyla sohbet etmesi de burada yarattığı sinerjinin bir sonucu olsa gerek. "Wash&Wash benim için Bodrum'un en düzenli ve güvenilir araba yıkama merkezi" diyen Merve İldeniz, mekan sahiplerinin de arkadaşı olduğunu belirtiyor. Merve İldeniz için 'Bodrumlu' demek çok da yanlış olmaz. Her özelliğini benimsemesi, her noktasında bir dostuyla sohbet etmesi de burada yarattığı sinerjinin bir sonucu olsa gerek. "Wash&Wash benim için Bodrum'un en düzenli ve güvenilir araba yıkama merkezi" diyen Merve İldeniz, mekan sahiplerinin de arkadaşı olduğunu belirtiyor.

haber3